Mocowanie radia

Jak się nazywa ten bolec i gdzie go zdobyć?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 mar 2018, 9:32

Witam,

Problem niby drobny i pierdoła, ale jednak nie mogę sobie z nim poradzić od ponad roku.

Z tyłu radia wkręca się taki bokec, na który nakładana jest gumka i wchodzi w ramę z tyłu za deską, dzięki temu radio nie lata, nie brzęczy i w ogóle jest zamontowane zgodnie ze sztuką.

Mój problem polega na tym, że w zestawie z radiem nie było odpowiedniego bolca, bo orginalne radio Mazdy ma inny gwint.

Pytanie moje. Jak to się nazywa i gdzie to zdobyć? najlepiej od razu z gumką. Wiem, że można znaleźć tokarza, czy samemu sobie jakiegoś pręta nagwintować, no ale jednak bym chciał wiedzieć co to jest. Montowanie radia na jakieś podkłądki, gumki i inne pierdy mnie nie przekonuje.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4678
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

02 mar 2018, 15:27

Ja kiedyś po prostu wkręciłem zwykłą śrubkę i owinąłem ją taśmą izolacyjną aż grubość była odpowiednia (trzeba trochę ponawijać) i tyle. Wszystko siedziało stabilnie.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

02 mar 2018, 15:34

Dokładnie. Tam najczęściej jest śruba M5, nie wolno wkręcać zbyt głęboko, to ma tylko podpierać i stabilizować radio. Skontruj sobie dwoma nakrętkami tak żeby wystawało z 5-8mm gwintu i to wystarczy, na resztę nawiń taśmę, a może znajdziesz jakąś gumową tulejkę w garażu o zbliżonej średnicy i temat z głowy. A jak koniecznie musisz mieć tą konkretną śrubę to pogadaj dobrze z jakimś okolicznym specem od elektroniki/audio, na pewno gdzieś pod szafką znajdzie takie ustrojstwo.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 mar 2018, 15:50

Na cała zabawa, że ja tam mam M4 gwint. Cóż, przejdę się po śrubkę do metalowego.
The answer is always Miata.
ODPOWIEDZ