[ND] Tweakowanie infotainment - ktoś próbował?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

09 wrz 2017, 10:50

Czy ktoś już próbował gmerać w infotainmencie ND? Działa to? Nie działa? Na co uważać? Czy łatwo zepsuć? itd.
Na forum nic nie znalazłem poza informacją, że się da.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

09 wrz 2017, 15:58

OK. Sprawdziłem wersję i okazuje się, że mam od nowości 59.0.502, w której już tweaker nie działa :-/
A w gmeranie po serialu po MCU jakoś nie chce mi się bawić (nie mam kabli, a aż tak mi na tym nie zależy, żeby kupować, gmerać itd.)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

09 wrz 2017, 16:07

Zajrzałem tu z nudów. Dziwnie się czuję, niby napisane po polsku, ale nic nie rozumiem :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

09 wrz 2017, 16:14

DEXTER pisze:Zajrzałem tu z nudów. Dziwnie się czuję, niby napisane po polsku, ale nic nie rozumiem :)

:D
To przetłumaczę z polskiego na nasze:
- infotainment to taki magiczny system audio/nav/telefon sterowany z kierownicy oraz pokręteł/przycisków na tunelu
- tweakowanie to zazwyczaj dostosowywanie oprogramowania do swoich potrzeb (można to porównać do tuningu samochodu)

Generalnie chodzi o to, że w samochodach Mazdy z systemem MZD Infotainment dało się od 2014 roku poprzez spreparowanie odpowiedniego pendrive'a zmodyfikować działanie wbudowanego oprogramowania (przy czym chodzi tylko o centrum multimedialne; w żadnym wypadku nie dotyczy to ECU).
Niestety, od wersji 59.00.502 (czyli tej, którą ja mam u siebie w samochodzie), "dziura", dzięki której było to możliwe, została załatana. W tej wersji podobno można się dostać do oprogramowania jedynie poprzez podłączanie się jakimiś magicznymi przejściówkami bezpośrednio do mikrokontrolera realizującego funkcjonalność infotainment.

Mam nadzieję, że teraz jest bardziej zrozumiałe. :-)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

28 mar 2018, 10:36

Zanim założyłem wątek na ogólnym "ND Android Auto" wpisałem "Android Auto" w wyszukiwarkę i tego wątku nie znalazłem. Jakby co zapraszam na ogólne, dziś wieczorem zrobię kilka modów - póki co połowiczny sukces. Kupienie rocznika 2016 na przecenie ma tę zaletę, że poza skrzynią, która mi pewnie padnie plus dachem, który już padł i mam nowy od tygodnia, mam soft znacznie starszy od Terminatora Pi. I mogę z nim robić wiele. Teraz mam dylemat czy pisać tutaj, czy na ogólnym :-/ Sam nie przepadam za działem technicznym, bo posty o ND w nim giną, na ogólnym łatwiej o uwagę i mi łatwiej coś znaleźć.
Awatar użytkownika
AaaA
Donator
Donator
Posty: 611
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:56
Model: Inny
Wersja: ND2 2.0 Recaro
Lokalizacja: Mladá Boleslav - tak mam też Škode w garażu

02 sty 2019, 8:50

w nowszych wersjach ten tweak dziala tyle, ze troche trudniej go wlaczyc, bo trzeba do radia podlaczyc sie bezposrednio: https://mazdatweaks.com/serial/
<strike>miata is always the answer</strike>
hadrák is always the answer
bylo NA 1.6 prawie M Edition, potem NBFL 1.8 Phoenix, jest ND2 2.0 SkyFREEDOM Recaro Sport Obrazek zastępczo Toyobaru Obrazek
ODPOWIEDZ