Wymiana głośników w NB

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

26 kwie 2012, 15:57

Taśma Dekarska Tytan! Soudal czasem lubi spłynąć :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

27 kwie 2012, 9:18

vampirek pisze:Taśma Dekarska Tytan! Soudal czasem lubi spłynąć :)


Kupilem jakas 2lata temu i zaczalem wygluszac ale pozniej nie bylo czasu na takie pierdoly... nie pamietam ktorej firmy. ciekawe czy sie jeszcze w ogole nada...
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

01 maja 2012, 7:38

Witam!
Ponieważ wielu z Was ma duże doświadczenie z car audio chciałem się troszkę podpytać :P
Ostatnio trochę głośniej słuchałem u siebie muzyczki, no i chyba się coś skończyło. Głośniki w prawych drzwiach zaczęły harczeć i pierdzieć :P
Tak więc chyba czas aby je wymienić. Tylko teraz nie wiem na co. Nie jestem audiofilem, co za tym idzie nie potrzebuję jakiegoś wypasu. Zależy mi na tym, aby było plug 'n' play z fabrycznym zestawem (nawet nie wiem co tam jest). Dobrze aby nie kosztowało fortuny :) mile by było gdyby grało choć troszkę lepiej jak fabryka ;)
Co polecacie??
Pozdrawiam
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

01 maja 2012, 8:13

jak cos to mam oryginalne z nbfl :-)
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

03 maja 2012, 13:18

Jak już miał rozgrzebane to chętnie wymienię na non OEM :P
Co byście polecili? Czy standard 165mm wejdzie zamiast tego jaja bez modyfikacji?
Przejrzałem wątek R.E.D. i nie jestem pewien aby :P
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

04 maja 2012, 2:02

Nie wejdzie :) Potrzebujesz redukcji(dystansu) 5x7 ---> 165mm :) Poza tym nie ma sensu bawić się w wymianę głośników bez wygłuszenia i wymiany kabli bo seria to jest dobra ale nie do audio ;)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

04 maja 2012, 11:11

jeszcze jedna sprawa.. czy nie nalezaloby dobrac dystansu tak zeby glosniki po obwodzie dotykaly boczka, zeby dzwiek wychodzil na zewnatrz zamiast rozchodzic sie wewnatrz drzwi?

Ile powinien miec on grubosci w takim wypadku?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

04 maja 2012, 19:42

Zgodnie ze sztuką aby głośnik grał poprawnie. powinien być przed tapicerką a nie pod nią. Seryjny Dystans ma 7mm. i to w zupełności wystarcza. wchodzi wewnątrz tego plastikowego kołnierza wylotowego więc spoko.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

04 maja 2012, 19:57

W takim razie odpuszczam póki co. Może jak już zdobędę centralny, to wtedy polece hurtem ;)
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

23 maja 2012, 9:26

Czy ja powinienem dystans 5x7->165 zamontowac zamiast fabrycznego? Bo polaczylem je ze soba, i teraz nie moge boczku napchnac :) - wywalic fabryczny dystans czy wyciac kolnierz w boczku?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

23 maja 2012, 12:49

dobrze zrobiłeś jak je skreciłeś razem. boczki i wszystko dochodzi chyba że masz dystanse nei wiem od czego ;P Generalnie Wyciecie kołnierza pomaga. :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

23 maja 2012, 13:11

No to git, tak wlasnie myslalem ale wolalem sie upewnic. Dzieki :wink:

BTW: Proponuje dac vampirkowi moderatora na Car-Audio, udziela szybkich i rzeczowych odpowiedzi wiec w sumie mozna powiedziec ze juz pilnuje tego dzialu :winner:
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

23 maja 2012, 18:06

dać chłopu też infolinie jakiś 0800 Vampirek to będzie łatwiej :razz:
:)
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

29 maja 2012, 19:16

Tak się zastanawiam, czy wymiana głośników w 10AE (Bose) - może coś polepszyć ?
Wydaje mi się, że moje audio i tak jest na bardzo dobrym poziomie, ale ...
Może ktoś ma doświadczenie ?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

29 maja 2012, 22:06

Wydaje mi się :) To jest dobre stwierdzenie. Nie sama wymiana jest ideą lecz dobrze przygotowane drzwi pod kątem wygłuszenia a Nawet Szitowe seryjne BOSE odwdzięczy Ci się przyjemniejszym brzmieniem

Pozdrawiam
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

15 gru 2012, 17:27

vampirek pisze:... seryjne BOSE odwdzięczy Ci się przyjemniejszym brzmieniem
Pozdrawiam V.

ale BOSE mają niższą impedancje, co może odbić się w przekazie dzwięku.
E.
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

16 gru 2012, 9:09

remik pisze:Tak się zastanawiam, czy wymiana głośników w 10AE (Bose) - może coś polepszyć ?
Wydaje mi się, że moje audio i tak jest na bardzo dobrym poziomie, ale ...
Może ktoś ma doświadczenie ?


A skąd teza że w AE jest Bose?
Imo siedzi tam to samo co w 1,6 NB, ale zmiana głośników+wygłuszenie drzwi winna dać bardzo widoczną poprawę w całym zakresie.
Rajt Vampirek ?
Rules are made to be broken
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

16 gru 2012, 14:59

Hantkus pisze:A skąd teza że w AE jest Bose?
Imo siedzi tam to samo co w 1,6 NB,?


Z opisu edycji AE:

Standard equipment includes the usual power convenience stuff and a Bose audio system.
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

16 gru 2012, 17:09

remik pisze:
Hantkus pisze:A skąd teza że w AE jest Bose?
Imo siedzi tam to samo co w 1,6 NB,?


Z opisu edycji AE:

Standard equipment includes the usual power convenience stuff and a Bose audio system.


Interesujące, skąd ten opis?
Tyle co się o AE naczytałem to takiego zdania nie widziałem :idea:
Jest to o tyle dziwne, że w Szariku były głośniki Bose i napis jest na maskownicy. Kojarzę też, FLki z Bose ale to były 2din i wyraźnie obrandowane Bose.
Niech się wypowie cesarz tematu czyli Vampirek ?
Rules are made to be broken
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

16 gru 2012, 18:36

Hantkus pisze:Kojarzę też, FLki z Bose


Unplugged?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

16 gru 2012, 22:31

Hantkus pisze:A skąd teza że w AE jest Bose?
Imo siedzi tam to samo co w 1,6 NB, ale zmiana głośników+wygłuszenie drzwi winna dać bardzo widoczną poprawę w całym zakresie.
Rajt Vampirek ?


Jeśli nie ma Bose to Rajt :)
z tym że w tej kolejności:

Wygłuszenie ---> Radio ---> Głośniki ---> Wzmacniacz :)

Jeśli chodzi o Bose występowało również w AE Radio było 2 dinowe z zielonym podświetleniem z napisem Bose dodatkowym wzmacniaczem pod deską rozdzielczą i innymi glośnikami :) Ale też były wersje z seryjnym nagłośnieniem takim jak występuje w innych miatach :)

DEXTER pisze:Hantkus napisał/a:
Kojarzę też, FLki z Bose


Unplugged?


Nie. Unplugged było wyposażone seryjnie w Radioodtwarzacz 1Din Sony + Przedni system Sony + Windshot z głośnikami szerokapsmowymi sony. Chyba że za dopłatą było BOSE ale o tym mi nic nie wiadomo

Jeśli chodzi o FLki to wiekszość z jasnymi wnętrzami czyli Limitowane wersje miały Bose :)

ale BOSE mają niższą impedancje, co może odbić się w przekazie dzwięku.
E.


Odgrzewasz kotleta sprzed pół roku. Ponadto nie dokońca jest tak jak mówisz ponieważ Wzmacniacz BOSE chodzi właśnie na takiej impedancji jak głośniki do tego zestawu. Tak więc nie wiem co Ci się może odbić w przekazie? Oczywiście jeśli ktoś chce pakować głośniki z Bose do serii to się zdziwi ale takich artystów tu chyba nie ma :)

Pozdrawiam
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

17 gru 2012, 9:27

vampirek pisze:....
ale BOSE mają niższą impedancje, co może odbić się w przekazie dzwięku.
E.

Odgrzewasz kotleta sprzed pół roku. Ponadto nie dokońca jest tak jak mówisz ponieważ Wzmacniacz BOSE chodzi właśnie na takiej impedancji jak głośniki do tego zestawu. Tak więc nie wiem co Ci się może odbić w przekazie? Oczywiście jeśli ktoś chce pakować głośniki z Bose do serii to się zdziwi ale takich artystów tu chyba nie ma :)
Pozdrawiam V.

sam sobie to tu wyjasniles i napisales o warinacie, o ktorym ja uprzednio wspomnialem.
pozdr.E
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

17 gru 2012, 21:42

vampirek pisze:Jeśli chodzi o Bose występowało również w AE Radio było 2 dinowe z zielonym podświetleniem z napisem Bose dodatkowym wzmacniaczem pod deską rozdzielczą i innymi glośnikami :) Ale też były wersje z seryjnym nagłośnieniem takim jak występuje w innych miatach :)


Pytanie za 6 pkt, jak poznać - czy mam Bose, czy niet, radio oryginalne mam zastąpione czymś innym ... imho, muza z tego radia/cd gra dla mnie świetnie (blaupunkt) ...
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

17 gru 2012, 22:09

remik pisze:
vampirek pisze:Jeśli chodzi o Bose występowało również w AE Radio było 2 dinowe z zielonym podświetleniem z napisem Bose dodatkowym wzmacniaczem pod deską rozdzielczą i innymi glośnikami :) Ale też były wersje z seryjnym nagłośnieniem takim jak występuje w innych miatach :)


Pytanie za 6 pkt, jak poznać - czy mam Bose, czy niet, radio oryginalne mam zastąpione czymś innym ... imho, muza z tego radia/cd gra dla mnie świetnie (blaupunkt) ...


Wzmacniacz od BOSE powinien być na samym przodzie tunelu środkowego (pod przełącznikami od nagrzewnicy itd.). :wink:
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

21 gru 2012, 18:01

vampirek pisze:...
Jeśli nie ma Bose to Rajt :)
z tym że w tej kolejności:
Wygłuszenie ---> Radio ---> Głośniki ---> Wzmacniacz :)
....Pozdrawiam
V.

ja jednak jest zdania ze najpierw:
wygluszenie i glosniki
potem w zaleznosci od jakosci radioodbiornika:
wzmak lub radio lub obydwa...
E.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

23 gru 2012, 20:03

Wiec zycze powodzenia z takim podejsciem np przy zastosowaniu zestawu DLS R6 ktory wymaga bardzo duzej mocy zeby w ogole mial ochote zagrac. Nadal polecam koledze poczytac chocby poradnik nazara. To jedno z wielu kompendiow wiedzy dotyczacych Car Audio.

Pozdrawiam
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

31 gru 2012, 16:48

i tak też jestem na etapie modyfikowania audio i po demontazu tapicerki drzwi, oczyszczeniu wnętrza z brudu i lekkiej rdzy, drzwi porządnie umyłem, odtłuściłem i pomalowałem szczegolnie spody (farbą na rdzę), potem konserwującym podkładem w sprayu i na koniec warstwa bitumu.
po wyschnięciu powierzchnie płaskie wykleiłem matami bitumiczynymi plus gąbką tłumiąca drgania
ale do tego przykleiłem już na wstępie do blachy, przy pomocy kleju do szyb (bardzo dobrze trzyma i diabelnie brudzi!) listwy z demontazu od mazdy 6 i forda mondeo (są one tam na zewnątrz przyklejone) po 4 sztuki na strone. na koniec wykleiłem całość dokładnie folią bąbelkową i podoklejałem wszystkie końce taśmą o sporej sile klejenia.
posklejałem originalna folie i dokleiłem taśmą pianke na wierzchu.
powieczchnie między blachą drzwi a rurą wykleiłem klejem na ciepło
oczywiście wszystkie śrubki podokręcałem, bo nie były zbyt solidnie przykręcene :nonono:
mialem na celu uzyskać lepsze audio, ale też bogatszy dzwiek przy zamykaniu drzwi.
nie znoszę taniego, blaszkowego stuknięcia drzwiami w aucie :neutral:
dodam, że przy tych pracach stwierdziłem, że w muldę głośnika, po demontażu orignalnego wraz z dystansem, można prawie zamontować 20 cm woofer. niestety ten, który na obecną chwiele posiadam na stanie (Mac Audio) lekko nie pasuje, bo ma zbyt duży rand, przez co nie chce wejść, bez bólu w dziure, tak do końca...
ponieważ nie mam ochoty powiększać dziury, na obecną chwilę pozostanę na etapie poszukiwania dobrych, tanich ovali w necie,np. takich
http://www.ebay.de/itm/140901398428?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
http://www.ebay.de/itm/230904567929?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
http://www.ebay.de/itm/200872269555?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
http://www.ebay.de/itm/261148758984?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649, które wmontuje w standartowy dystans.

a moze ktoś z was ma pozytywne doświadczenie przy montażu 20 cm głośnika w dzwi?

pozdrawiam i życzę nowego, oby nie gorszego. :lol:
Enduro
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

01 sty 2013, 12:44

Witam jak czytam takie posty to aż mi się humor na nowy rok poprawia... bez kitu... :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu:

Enduro pisze: i na koniec warstwa bitumu.
po wyschnięciu powierzchnie płaskie wykleiłem matami bitumiczynymi plus gąbką tłumiąca drgania


Hmm???!!!! Po pierwsze nie kleimy na drzwi mat bitumicznych bo przy pierwszych gorących dniach wszystko spłynie. Do auta wysokich niskich temperatur stosujemy tylko maty Butylowe. Po 2 jeśli zainstalowałeś Gąbkę po prostu lub jakąkolwiek gąbkę otwarto-komorową zrobiłeś idealne siedlisko dla wilgoci wody która spływa z drzwi po uszczelkach... Ponadto na zewnętrznym panelu gąbka jest do niczego nie potrzebna....

Enduro pisze:na koniec wykleiłem całość dokładnie folią bąbelkową i podoklejałem wszystkie końce taśmą o sporej sile klejenia.
posklejałem originalna folie i dokleiłem taśmą pianke na wierzchu.
powieczchnie między blachą drzwi a rurą wykleiłem klejem na ciepło
oczywiście wszystkie śrubki podokręcałem, bo nie były zbyt solidnie przykręcene :nonono:
mialem na celu uzyskać lepsze audio, ale też bogatszy dzwiek przy zamykaniu drzwi


Na koniec zrobiłeś idealną membranę bierną zamiast zrobić sztywną komorę do "idealnej" pracy głośnika w samochodzie... Oryginalna folia z samochodu wyjeżdża przy wygłuszaniu. Ale powodzenia... Ponadto zastosowałeś znowu piankę która chłonie wodę co za tym idzie boczek będzie świetnie ją chłonął w siebie a że jest wykonany ze sprasowanego MDFu ładnie się wypaczy :ryjezesmiechu:

Enduro pisze:mialem na celu uzyskać lepsze audio, ale też bogatszy dzwiek przy zamykaniu drzwi.
nie znoszę taniego, blaszkowego stuknięcia drzwiami w aucie :neutral:


Jeśli miałes to na celu trzeba było napisać PW zapytać, wyjaśniłbym załatwił taniej dobry materiał. A jeśli nie było wstawić auto do kogoś kto się na tym zna...

Enduro pisze: muldę głośnika, po demontażu orignalnego wraz z dystansem, można prawie zamontować 20 cm woofer.


Co to jest przepraszam Mulda głośnika?! Widzę że wiesz że biją w kościele ale nie bardzo wiesz w którym. Głośników nie montuje się bez osadzenia na dystansie. ponieważ nie jest wtedy sztywno zamocowany, i mało tego kiedy głośnik jest uwieszony na blasze grubości ~2mm przy dobrym napędzie można skrzywić cewkę przy takiej powierzchni membrany.

Enduro pisze:bo ma zbyt duży rand


Tu chociaż wypadałoby zajrzeć do słownika bo zapewne chodziło ci o rant Ponadto to nie Rant a osadzenie kosza....

Enduro pisze:na obecną chwilę pozostanę na etapie poszukiwania dobrych, tanich ovali w necie,np. takich


Dobry tani oval to nie działa. każdy kto chce cokolwiek poprawić w samochodzie powinien zastosować redukcję z 5x7 na 165mm np taką:

http://allegro.pl/dystanse-mdf-mazda-626-xedos-premacy-lodz-mazd-01-i2882788194.html

Po czym po prostu zastosować najzwyklejszy system odseparowany z tanich np Helixa z serii B lub starszą serię Dark Blue... po co odkrywać amerykę skoro można zrobić coś jak bozia przykazała :ryjezesmiechu:

Enduro pisze:a moze ktoś z was ma pozytywne doświadczenie przy montażu 20 cm głośnika w dzwi?


Tak mam doświadczenia w maździe robiłem już instalację na wooferze 8" konkretniej był to woofer z systemu Focal IS. ale przy każdym wooferze w tym rozmiarze trzeba zastosować głośnik średniotonowy. Ponieważ się nie wyrabia i opóźnia. Jeśli chcesz zastosować sprawdzone 3way w Miacie. Polecam Tweeter DLS Up1 Sredniak Hertz HL70 i Woofer z systemu Focal IS. Zwrotnica robiona na zamówienie do w/w systemu i samochodu.

Życzę również Szczęśliwego nowego roku i bardziej rozważnych pomysłów. :turla: :turla: :noob:
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

01 sty 2013, 17:30

nie zrozumiałeś o czym ja napisałem, a teraz się wymądrzasz.
i tak matty bitumicznej nie oderwiesz bez użycia sporej siły a nagrzanie auta w okresie letnim nie wpłynie na jej położenie. co do foli i pianki pozostawiam to bez komentarza

E.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

01 sty 2013, 17:43

Ja wiem że prawda boli....znajomość języka polskiego również, a zrozumiałem dokładnie to co napisałeś. Co do spływania bitumu. Polecam porozmawiać z tymi którym w okresie letnim maty spłyneły z drzwi...

Co do pianki Stosuj Piankę Zamknieto-komorowa wtedy unikniesz wilgoci. Po prostu nie chce aby ktokolwiek niszczył sobie auto z powodu braku wiadomości i czytania bzdur na forum. Ponadto po założeniu zwykłej maty typowo samochodowej na zewnetrzny panel drzwi w zupełności wystarcza do "bogatszego" zamykania drzwi.

Chociaż dziwi mnie takie podejscie. Zamiast przeczytać zastanowić się dlaczego ktoś coś skrytykował to się od razu bronisz. :bang: Wygłuszeniami zajmuję się od ponad 5 lat i myślę że mam jednak mimo wszystko większe pojęcie na ten temat od Ciebie.

Pozdrawiam
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
ODPOWIEDZ