Wygłuszenie drzwi

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Adri@n
Posty: 218
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:34
Model: NA
Lokalizacja: Płock

27 cze 2015, 19:02

Otóż zmieniłem w swojej NA głośniki na trochę większe pionner'y i jest ogromna poprawa lecz wypadałoby jeszcze wygłuszyć drzwi.

Tak że co byście polecili ? Lepsza będzie specjalna mata czy może taśma dekarska ?

Jeśli mata to jakiej firmy i ile jak kupić żeby starczyło na prawe i lewe drzwi.
Obrazek
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2015, 23:23

Na pewno nie taśma dekarska bo Ci spłynie z drzwi przy większej temperaturze w lecie. Ogólnie polecają maty które mają własny klej i których nie trzeba podgrzewać. A firma to może GMS albo z wyższej półki dynamat. Tylko pamiętaj wygluszyc drzwi wewnątrz bo jak dasz tylko pod boczki drzwi to jest słaby efekt. U mnie jest tak jest wygłuszone i jest średnio.

Pzdr
zpider
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2015, 1:28
Model: NA
Wersja: Classic
Lokalizacja: Warszawa Włochy

28 cze 2015, 8:49

Nie zgadzam sie do końca. Ja mam tylko z zewnątrz i jest super. Tylko ze robiła to wyspecjalizowana firma. Mata dynamat. Klejona i cześciowo przykręcania dla uzyskania lepszego efektu.

Zwrócę Ci jednak uwagę na co innego: zanim wygluszysz drzwi doprowadź do porządku mechanizmy prowadzenia szyb, nasmaruj co trzeba itp żeby max odsunąć w czasie koniecznosc zdejmowania maty.

Ja niestety zlekceważyłem średni stan klamki zewnętrznej i 3 miesiące po wygłuszenia drzwi bede musiał je otwierać żeby zamontować nowa bo obecna juz ledwo daje rade..:(
Adri@n
Posty: 218
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:34
Model: NA
Lokalizacja: Płock

28 cze 2015, 9:04

Mechanizmy od prowadzenia szyb będę musiał nasmarować bo już lewa szyba coraz ciężej ma podnosić się :)

KonradPLN, dobrze położona taśma dekarska raczej nie spłynie, lecz według mnie jest to słaby sposób wygłuszania :D


Co do wygłuszenia od wewnątrz to na pewno coś to poprawi, lecz czy będzie w miacie taki dostęp żeby wygłuszyć je całe od wewnątrz ? :)


http://www.bitmat.pl/pl/p/StP-i-Silver- ... ubutyl/208 - taką od środka i zewnątrz

oraz

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-02-pianka ... ylepna/148 taką pod boczki

I chyba będzie dobrze ? :)
Obrazek
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

28 cze 2015, 11:02

Dekarskiej nie miałem nigdy w aucie, ale jak interesowałem się wygluszaniem to w necie było dużo zlych opini o takim sposobie wygluszania.

@zpider
U mnie też są maty dynamat i efekt jest dobry, ale bez rewelacji. Także może u Ciebie jest to lepiej położone. Standardowe granie w mx-5 nie jest zle także wielkiej różnicy nie czuje.
Ogólnie polecam też wewnątrz bo tworzy się w środku komora która dużo lepiej "oddaje" dźwięk. Inaczej drzwi rezonują i nie są tak sztywne.

Pozdrawiam
zpider
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2015, 1:28
Model: NA
Wersja: Classic
Lokalizacja: Warszawa Włochy

28 cze 2015, 11:18

Wiadomo, że dwustronne wygłuszenie da lepszy efekt. Warto to jednak robić wtedy, gdy inwestuje się sporo w sprzęt audio.

Ze średnim budżetem, lepiej przeznaczyć $ na porządne głośniki. Tym bardziej, że mowa jest o aucie, które często jeździ bez dachu:)

U mnie nic nie rezonuje. Aczkolwiek faktycznie, maty są położone profesjonalnie przez firmę, która dba o opinię i każdy projekt robi na poważnie.

Zapraszam kiedyś na odsłuch celem porównania. Może mi się tylko tak wydaje, że mi audio dobrze gra?? :)
Adri@n
Posty: 218
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:34
Model: NA
Lokalizacja: Płock

28 cze 2015, 11:44

http://www.bitmat.pl/pl/c/Wygluszenie-drzwi/69 - "Wyklejamy wewnętrzną blachę za głośnikiem." Czyżby chodziło im tylko o samo miejsce za głośnikiem ? Na dalszych zdjęciach nie widać żeby drzwi były wygłuszone całe wewnątrz.

Pionnery które obecnie mam nie są najgorsze + do nich syczki hertza :) Ładnie grają tylko właśnie całe drzwi trzęsą się.
Obrazek
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

29 cze 2015, 21:06

KonradPLN pisze:Na pewno nie taśma dekarska bo Ci spłynie z drzwi przy większej temperaturze w lecie.

plotki jakies ;)
kiedys czytalem, ze takie objawy byly przy jakiejs konkretnej firmie, ale ja uzywalem z jednej i nigdy nic sie nie dzialo.

Adri@n pisze:według mnie jest to słaby sposób wygłuszania

u mnie w zlotej gralo wszystko ponad moje oczekiwania, a porownujac z obecna bez wygluszenia, to jest przepasc

u siebie wyklejalem w sumie 3 strony i jeszcze tasmy troche zostalo

nawet jest watek na forum :
http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=846

dodam tylko, ze srebrna mata w sloncu czasem sypala refleksami zza maskownicy, wiec w razie zakupu lepiej celowac w kolor antracyt ;)
Obrazek
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 cze 2015, 21:43

RED będziesz miał możliwość posłuchać czerwonego w Kotlinie ;)
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Adri@n
Posty: 218
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:34
Model: NA
Lokalizacja: Płock

29 cze 2015, 21:59

Wykleiles trzy strony i jeszcze zostało, czyli jedna 30x10 powinna starczyć na pare drzwi w NA? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

29 cze 2015, 22:52

Na razie nie zauważyłem by coś mi się zlewało z drzwi. Wyklejałem wszytko taśmą dekarską, a ostatnio nawet boczki ściągałem. Ładnie się trzyma.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

30 cze 2015, 21:15

Jaro pisze:RED będziesz miał możliwość posłuchać czerwonego w Kotlinie ;)

za duzo mi to nie da bo zlotej nie slyszalem od jakis 6 lat, a w srebrnej na razie nie grzebie z audio bo przy obecnym wydechu nie ma sensu :lol:

Adri@n pisze:Wykleiles trzy strony i jeszcze zostało, czyli jedna 30x10 powinna starczyć na pare drzwi w NA? :)

spokojnie powinno starczyc - chyba, ze bedziesz robil 10cm zakladki to juz nie wiem :P

w zlotej chyba nawet caly srodek kabiny pozniej wykleilem i na to poszla jeszcze pianka i roznice temperaturowe byly bardzo odczuwalne - latem tak nie grzalo, a zima szybciej i dluzej bylo cieplo ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ