tuning audio w nbfl

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

31 lip 2008, 0:12

hej,

tak jak w temacie. obecnie mam standardowy zestaw nagłaśniający składający się z odtwarzacza 2din, dwóch głośników głównych i dwóch 'gwizdków' - całość zdaje się firmy Bose. wszyscy posiadacze nbfl wiedzą pewnie zresztą:)

gra to dobrze, ale nie rewelacyjnie i wyraźnie brakuje mi dobrego, mocnego i zwartego 'dołu'. szczególnie przy większych prędkościach i otwartym dachu trafia mnie ta myśl dotkliwie. żeby była jasność, nie chodzi mi o popularne 'łubudubu' często wydobywające się z różnych dreswagenów, tylko o większą głębię i pełniejsze spektrum niskich tonów.

sytuację rozwiązałby zapewne przyzwoity subwoofer, ale:
a) gdzie go wsadzić, jeśli koniecznie chce się oszczędzić bagażnik? podobno w miatach pod siedzeniami też słabo z takim montażem..
b) to będzie wymagało oddzielnego wzmacniacza, e? więc znowu potrzeba dodatkowej przestrzeni...

a może prościej i taniej (i bez konieczności wzmacniacza?) byłoby zainwestować w jakieś lepsze od tych seryjnych bose'ów głośniki w drzwiach? co polecacie? wydaje mi się, że efekt +50% mocy do tego co jest teraz byłby dla mnie wystarczający.

ma ktoś jakieś doświadczenia w tej sprawie? a może znacie sprawdzone miejsce w Wawie, gdzie można byłoby taki mod audio zrobić?

prześledziłem wątek http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?t=529 , ale nie odpowiedział w pełni na nurtujące mnie pytania.

z góry dzięki za pomoc.
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

31 lip 2008, 1:40

Przydałby się jakiś wzmacniacz, to by ulżyło seryjnemu radyjku. Ile chcesz przeznaczyć na głośniki?

Proponuje zacząć od wygłuszenia drzwi, zupełnie inaczej zaczyna grać...

Polecam jakieś dobre 2 głośniki z odseparowanymi wysokimi + jakiś 2 kanałowy wzmacniacz. Właśnie tak mam u siebie przy czym jestem lekkim audiophilem i jeszcze narzekam trochę na głośniki mimo, że nie mam złych...
110@???KM
134@???Nm
libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

31 lip 2008, 8:23

a gdzie umieściłeś wzmacniacz?
jak to u Ciebie gra w porównaniu do serii nbfl?

na całą modyfikację chciałbym przeznaczyć gdzieś do 1000 zł.
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

31 lip 2008, 8:36

Najpierw poprzedni wzmacniacz miałem w bagażniku, teraz mam za siedzeniem pasażera na tylnej ściance. Mogę zrobić fotki jeśli chcesz, jedyny minus to to, że osoba powyżej 185 nie usiądzie jakoś rewelacyjnie wygodnie po prawej stronie ;)

Gra przyjemnie, choć głośniczki mogłyby być lepsze... Porównania nie mam, wpadnij do Poznania to Ci zademonstruję :wink:

Aktualnie taki wzmacniacz:
http://www.skapiec.pl/site/cat/42/comp/143353
I takie głośniczki:
http://www.skapiec.pl/site/cat/40/comp/89657

Pozdrawiam

p.s. Nie wyszło to drogo, z wytłumieniem i radyjkiem Clariona wyszło mi około 1100zł... Tylko głośniki wolałbym takie:
http://www.audiosklep.pl/hertz-hsk-165-p-1301.html
110@???KM
134@???Nm
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

31 lip 2008, 8:40

ja poprosze o zdjecia wzmacniacza - caly czas nie potrafie sie zdecydowac gdzie zamiescic wzmacniacz i glosnik :(
libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

31 lip 2008, 8:52

tak, zdjęcia będa bardzo pomocne. z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

31 lip 2008, 15:52

Przenosze do dzialu technicznego :cool:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

31 lip 2008, 15:55

Postaram się dziś wrzucić...
110@???KM
134@???Nm
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

31 lip 2008, 17:38

wydaje mi sie ze wystarczaja ilosc miejsca na wzmacniacz jest tak jakb w przestrzeni za zaglowkiem pasazera. dostepn od strony bagaznika. przynjamniej w mojej nbfl.

pytanie mam co da mi wiecej bassu: glosnik 6,5cala okragly czy 6x8. chce wsadzic zestaw dwudrozny. czy ktos sie orientuje czy robia takie zestawy ale z glosnikiem 8cali?

slyszalem ostatnio ze do aut typu kabriolet trzeba dawac glosniki o jak najwiekszej skutecznosci czyli pewnie 92 93 dB.

widzialem tez w necie glosniki o impedancji 2ohmy ze skutecznoscia np 95dB. warto w takie inwestowac czy zostac przy klasycznych 4ohmowych?

z tego co wiem tez istnieja wzmacniacze ktore mozna podlaczac do kanalu wysokiego czyli wzmocnionego przez seryjny zestaw audio. a moze radio non-bose ma wyjscie na wzmacniacz?

i jak to jest z takimi radio odtwarzaczami 2-din. czy tam sa wyjmowalne te ekrany LCD (panele) co by nie kusilo zlodziei? czy nie warto inwestowac w taka stacje?
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

31 lip 2008, 23:06

blaise pisze:wydaje mi sie ze wystarczaja ilosc miejsca na wzmacniacz jest tak jakb w przestrzeni za zaglowkiem pasazera. dostepn od strony bagaznika. przynjamniej w mojej nbfl.

pytanie mam co da mi wiecej bassu: glosnik 6,5cala okragly czy 6x8. chce wsadzic zestaw dwudrozny. czy ktos sie orientuje czy robia takie zestawy ale z glosnikiem 8cali?

slyszalem ostatnio ze do aut typu kabriolet trzeba dawac glosniki o jak najwiekszej skutecznosci czyli pewnie 92 93 dB.

widzialem tez w necie glosniki o impedancji 2ohmy ze skutecznoscia np 95dB. warto w takie inwestowac czy zostac przy klasycznych 4ohmowych?

z tego co wiem tez istnieja wzmacniacze ktore mozna podlaczac do kanalu wysokiego czyli wzmocnionego przez seryjny zestaw audio. a moze radio non-bose ma wyjscie na wzmacniacz?

i jak to jest z takimi radio odtwarzaczami 2-din. czy tam sa wyjmowalne te ekrany LCD (panele) co by nie kusilo zlodziei? czy nie warto inwestowac w taka stacje?


Koloego zadałeś tyle laickich pytań że trzeba laboratu żeby na to wszystko odpisac. Najlepiej będzie jak podjedziesz do jakiegoś naprawdę profesjonalnego warsztatu który zajmuje się car-audio i zasięgniesz opini. Nagłaśniałem naprawdę sporo aut i wiem jedno-ciężki bass możesz uzyskac wyłącznie z subwoofera zamontowanego w bagażniku. W drzwiach też Tobie coś zagra ale wyłącznie pod wzmacniaczem. Proponuję jakiś wysokiej klasy dwudrozny zestaw z niskim o średnicy 16cm, zamontowany profesjonalnie na pierścieniach z płyty MDF i dobrze wystrojonym dwukanałowym wzmacniaczu. Na głośnikach 2 omowych każda końcówka gra na lekkim przesterowaniu. Jest zasada - im wyższa impedancja głośników tym wzmacniacz gra stabilniej lecz z mniejszą mocą. Kup zestaw 4 omowy i basta. Jeśli chodzi o skutecznośc to z wszystkich 16 centymetrowych głośników jakie zainstalowałem najlepiej zagrały Visatony za bagatelne pieniądze i co najlepsze to były zasilane końcówką z radia. Monitory wysuwane i inne fajerwerki to na pokaz i dla popisu, ale to rzecz gustu i na takie tematy sie nie dyskutuje...są wersje ze ściąganymi półpanelami i panelami. W każdym radiu można zainstalowac wyjście z przedwzmacniacza na zewnętrzną końcówkę mocy jeśli takiego fabrycznie nie ma, ale na ogół to nieopłacalne. Jest też inne rozwiązanie, kupujesz wzmaka którego podłączasz po wysokich, czyli pod wyjścia głośnikowe z radia ale tutaj sporo traci się na jakości dźwięku.
Awatar użytkownika
cabriofun
Posty: 358
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź

31 lip 2008, 23:57

co do instalacji 16 cm głośników, nie wiem jak w NB ale w na jest dość mało miejsca na ruch resora i membrany pod maskownicą, swego czasu miałem spory problem ze przy wiekszych głośnościach, resor brzęczał o maskownice.

Głośniki Hertz DSK to zdecydowanie najniższa półka, proponuje ESK, lub HSK.
Pozatym starsza wersja DSK i EKS mają bardzo ostro wystrojone tweetery, co przy radiu bez korektora parametrycznego może czasami dawać nie miły efekt. Chyba że ktoś pobawi się w strojenie dając inne kondensatorki itp.

Proponuje wyciszyć drzwi, i zmienić głośniki + instalacja wzmacniacza.
Mała 2 kanałówka może się zmieścić z kilkoma przeróbkami pod nogami pasażera tak wyglada to w NA. Jendak nie rozważałem problemu chłodzenia tak umieszczonego wzmacniacza.
libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

01 sie 2008, 0:12

hej, blaise - dzięki za północną powtórkę z rozrywki pod arkadią;)

jadę jutro po pracy do 'Bariery Dźwięku' zasięgnąć języka. jak mi powiedzą coś ciekawego i jeszcze to wycenią to się tym z Tobą podzielę na PW.

jeśli ktoś jeszcze zna dobre miejsce w Wawie, gdzie można rozsądne audio sobie zmajstrować i nie przepłacić to poproszę.

pzdr!
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

01 sie 2008, 8:17

ale dlaczego wszyscy polecaja 16tki skoro jest miejsce na 20tki? rozumiem ze nie sprzedaje sie 20tek wraz z tweeterami bo sa to glosniki typowo basowe. ale jeszcze jest opcja glosnika 6x8 ktory ma wieksza powierzchnie niz 16tki wiec moze lepiej by wlasnie taka 6x8 zainstalowac?

czy ktos sie orientuje czy fabrycznie radio 2-dinowe non bose miata nbfl 2003 ma wyjscie z przedwzmacniacza?

libidinglous: no widzialem ze niezle zaczales sie slizgac. respect. musielismy chyba trafic na koncowke jakiegos filmu bo strasznie duzo aut wyjezdzalo.
ja dzwonilem chyba do kliniki dzwieku i mi zaspiewali cos ok 3000zl. samo wygluszenie chyba ok 800zl. no ale daj znac moze cos zaproponuja i samemu sie to wstawi. i spytaj sie jakie glosniki 6x8 i czy warto je w ogole wsadzac. bo miejsca jest wystarczajaco.
kufelman
Posty: 273
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:32
Lokalizacja: Zielonka koło Wawy

01 sie 2008, 19:22

Ja mam taki zestaw w aucie
wzmacniacz jbl gto 75.4 w bagażniku
subwoofery 20 cm KICKER CVR8 w drzwiach + wygłuszenia drzwi
tweetery JBL
Pioneer AVIC D3 i muszę powiedzieć że gra całkiem przyzwoicie, kolega siwy ma subwoofer w bagażniku i gra to fajnie ale jak jest bagażnik otwarty, jak jest zamknięty to już bez rewelacji.
Jest jeszcze jedna możliwość wsadzić subwoofery za głowę są tam wystarczające luki między bakiem żeby je wsadzić ale wtedy trzeba już poważnie wygłuszyć cały tył i odpowiednio zabudować. Miałem jeszcze w planie wrzucić średnie tony w drzwi koło basów ale jak już sprzedaję miatkę to to nie ma sensu. A mam gościa który robi zabudowy przerabia boczki naprawdę tanio, powiedział że może zrobić rzeczy niczym z PIMP MY RIDE:D
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

01 sie 2008, 20:20

no ogladalem i sluchalem twoj zestaw na ktoryms spocie warszawskim. (to ja Blazej;) )

fajnie gra fajnie wyglada ale mysle ze nie zdecyduje sie na sam subowoofery bez glosnikow sredniotonowych. na razie standardowy zestaw. teraz sie zastanawiam tylko czy 16,5 czy 6x8.

tak sie zastanawiam. czy potrzebuje rzeczywiscie glosniki o wysokiej skutecznosci. bo przeciez moge wieksza moc ze wzmacniacza doprowadzic i glosniki o nizszej skutecznosci zagraja tak sam jak te o wyzszej skutecznosci. a moze sie myle?

zastanawiam sie nad glosnikami DLS R6A ktore w ameryce kosztuje ok 180 dolkow a w polsce ok 800zl. takze mialbym audiofilskie glosniki w dobrej cenie.

powiedzcie co sadzicie o tych glosnikach: http://www.polkaudio.com/caraudio/products/marine/db6501/

w ameryce ok 150 dolarow a w polsce ok 1000zl... warto?

teraz jeszcze jakis sensowny dwukanalowy wzmacniacz o malych wymiarach musze znalezc.

ach Przemek mowiles ze polecasz jakies radia 2-dinowe z usa ktore maja obsluge gps. jakie to byly? kenwood? czy da sie je przestroic aby normlanie europejskie czestotliwosci lapaly? rozumiem ze rds nie posiadaja? a moze taki sprzet warto sprowadzic skads z europy aby byl w dobrej cenie i posiadal wszystkie europejskie opcje?
libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

04 sie 2008, 23:29

niestety, ceny jakie proponuje Bariera Dźwięku są podobnie zaporowe jak w przypadku Kliniki.

dlatego zdecydowałem, że samemu poszperam, pokombinuję i całość zmajstruję;)

przy wyborze głośników długo się zastanawiałem (m.in. nad zbierającymi dobre wyniki w testach Alpinach SPR-17 LS - np. tu: http://www.audiophile.pl/n/44_glosniki_16cm ), jednak ostatecznie chyba się zdecydowałem na te, o których, blaise, pisałeś, czyli DLS R6A. lepsze parametry (przynajmniej te papierowe) zadecydowały. możesz przy okazji napisać skąd z USA chcesz je ściągnąć?

alternatywą mogą okazać się jeszcze Hertze HSK 165 - tańsze o 1/3 a jakościowo porównywalne. pisał o nich parę postów wyżej Mayk.

wzmacniacz to może będzie JBL GTO 752 - myślę, że to rozsądny, dwukanałowy sprzęt w cenie poniżej 600 zł. nie jest duży, ale też niestety nie najmniejszy - 26 x 31 cm, więc trzeba będzie trochę pogłówkować przy montażu.

w podobnej cenie, ale mniejszym (21 x 25 cm) i kto wie czy nie lepszym rozwiązaniem może okazać się Audison SRx 2 - przy dwóch kanałach i 4 Ohmach jest mocniejszy od JBL. i jest jeszcze możliwość wprowadzenia sygnału prosto z kabli głośnikowych. to chyba mój faworyt:)

pozostaje jeszcze wygłuszenie i okablowanie, ale tu już nie powinno być problemu z wyborem.

blaise, napisz jak Ci poszukiwania wzmacniacza idą oraz kiedy i jak (DIY?) masz zamiar zabrać się za rozbudowę audio.

tutaj o wzmacniaczu pod DLSy R6a: http://www.audiophile.pl/MDForum-viewtopic-t-638-postdays-0-postorder-asc-start-15.htm

odnośnie Twojego pytania na temat 6x8 (lub innych jajek) to znalazłem coś takiego:
http://www.audiophile.pl/index.php?name=MDForum&file=viewtopic&p=4661
nie wiem na ile wiarygodne, ale...

jeśli macie jakieś doświadczenia z którymś ze sprzętów wymienionych w tym poście to dajcie znać.

pzdr.
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

05 sie 2008, 10:39

doszedlem do wniosku ze nie warto w eliptyczne zestawy inwestowac. najprawdopodbniej wezmez zestaw polk audio db6501 ktore w polsce ok 1000zl kosztuja. w ameryce sa tansze od dls r6a i kosztuja ok 120 dolarow (dls ok 180 dolarow).
kupie zapewne przez ebay lub jakis sklep jak crutchfield. przesylka do polski to 70dolarow usps. dostawaw w ok 7-12dni. mam nadzieje ze nie kaza cla placic

pytalem tez po sklepach internetowych amerykanskich jaki wzmacniacz o malych wymiarach moga poelcic do tych glosnikow i dostalem w odpowiedzi:
PDX-2.150 Alpine,
Rockford Fosgate Punch P400-2 amp,
Crunch PZi 100.2,
soundstorm 2f400.

ogolnie polecaja aby moc glosnikow w rms byla zblizona lub mniejsza od mocy wzmacniacza w rms.

no wlasnie ale zeby podlaczyc do naszych seryjnych radyjek trzeba chyba jakis wzmacniacz z wejsciem glosnikowym - tak jak pisales ze ma audison.

a moze nasze radio seryjne ma wyjscie na wzmacniacz?? nie orientujesz sie?

co do planow rozbudowy to do czwartku chcialbym samemu wygluszyc drzwi. bedzie mozna sie spotkac i porownac czy jest jakas roznica miedzy twoim a miom brzeminiem po samym wygluszeniu. pozniej wsadze glosniki. nastepnie za jakis czas wzmacniacz no i na koncu radio.
libidinously
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2008, 23:43
Lokalizacja: Warszawa

05 sie 2008, 14:35

z tego co widzę ten Crunch, który wymieniłeś, też ma wejście głośnikowe. mały, niedrogi i mocniejszy od audisona. hm, trzeba przemyśleć.

nie mam pojęcia, czy to radio ma wyjście na wzmacniacz, ale to raczej wątpliwe..

w ten czwartek nie będzie mnie na spocie, więc może za tydzień zobaczę jak Ci to wyszło. ja z kolei mam zamiar w przyszłym tygodniu zaopatrzyć się w sprzęt, kable i matę i w długi weekend to wszystko zmontować. może najpierw za jednym zamachem matę i głośniki, żeby nie musieć 2 razy drzwi rozbierać. później w razie potrzeby (bardzo prawdopodobnej;]) wzmacniacz.

chętnie zobaczę Twoje wytłumienie i, jak już będziesz miał, zainstalowane głośniki. jeśli Cię nie będzie na spocie za tydzień to może się jakoś inaczej umówimy.

muszę jeszcze tylko jakiś garaż, albo inne spokojne/bezpieczne miejsce na taką robotę wynaleźć:/
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

06 sie 2008, 16:42

w sklepie crutchfield polecili mi takie oto urzadzenie:
http://www.crutchfield.com/S-vh8RiyEb62F/App/Product/Item/Main.aspx?i=142SLC4

takze juz nie trzeba wybierac wzmacniacza ze speaker in.

patrzylem na to miejsce w bagazniku za glowa pasazera i watpie aby tam jakikolwiek wzmacniacz wszedl. takze bedzie trzeba poszukac innego miejsca - tym samym nie trzeba sie ograniczac do malych wzmacniaczy :)

znalazlem tez subwoofer ktory pasuje pod siedzenie pasazera:
http://www.crutchfield.com/App/Product/Item/Main.aspx?i=105CSBB2&tp=114

niestety nie znalazlem nigdzie sklepu gdzies sa dostepne te suby :(

czy zna ktos dobra strone opisujaca zagadnienie instalacji wzmacniacza dobierania kabli i ich prowadzenia?
Skrzypul
Posty: 443
Rejestracja: 28 lip 2008, 15:06
Lokalizacja: Łódż

06 sie 2008, 22:56

ja polecam KENWOOD KAC-5203 sam takiego mam głosniczki JBL z tweterami i zwrotnicami tylko juz nie pamietam jaki model :roll: cos koło 360zł komplecik kosztował.. naprawde sieje spustoszenie a wzmacniacz najlepiej zamontowac pod deska rozdzielcza :mrgreen: pod schowkiem pasarzera ja mam to zrobione na stelarzu jutro zrobie foty jak znajde troche czasu i nie zajmuje nic miejsca a propo bufera to polecam bufik od kina domowego + przetwornice zajmuje mało miejsca a miatke chce rozerwac gra bardzo dobrze nawet gdy bagaznik jest zamkniety :wink:
SUZUKI GSX-R 2002R
A TERAZ YAMAHA R1 2003R
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

07 sie 2008, 11:19

http://www.mx5ocforum.co.uk/viewtopic.php?t=63039

wydaje sie ze dobry sposob na zainstalowanie wzmacniacza - trzeba zdjac schowek od strony pasazera i pod rura wentylacyjna jest miejsca na maly wzmacniacz. czlowiek napisal ze wsadzil tam wzmacniacz o wymiarach: 62mm deep (height) 240mm by 200mm

pytanie, ktoredy poprawadzic kable do akumulatora aby nie wiercic dziur?

skrzypul, czekamy na zdjecia. a co do suba w bagazniku to chyba nie najlepszy pomysl... chyba zeby zrobic dziure w sciance oddzialajacej kokpit od bagaznika. myslal juz ktos o tym?
Skrzypul
Posty: 443
Rejestracja: 28 lip 2008, 15:06
Lokalizacja: Łódż

07 sie 2008, 13:55

Wymiary mojego to 230 x 55 x 198 mm i wchodzi bez problemu jeszcze jest full miejsca ale polecam zrobic stelarz duzo zabawy z montarezem idze swira dostac ale naprawde warto wiem ze nikt go nie zakosi :mrgreen: moze sie wieszac na wzmaku i tak nic nie zdziała :cool: a kabel najlepiej puscic progiem ;) nie trzeba wiercic po miedzy kabiną a bagaznikiem jest tam troche dziur za siedzeniem pasarzera :grin: za pare godzin porobie foty to wkleje :wink:
SUZUKI GSX-R 2002R
A TERAZ YAMAHA R1 2003R
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

07 sie 2008, 14:09

w tej wersji co ja opisuje to wzmacniacz w ogole nie widac... on jest tak jakby shcowany za schowkiem we wnetrznosciach.
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

07 sie 2008, 14:57

mam jeszcze jedna zagwostke. nie wiem czy wybrac jakis system 2-DIN, czy standardowy radioodtwarzacz. szczerze mowiac wolalbym ta druga opcje bo taniej i bez problemow mozna dorobic kieszen.
pytanie co moglbym wstawic w przestrzen ktora pozostanie po wyjeciu seryjnego 2-dinowego zestawu.
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

07 sie 2008, 15:19

http://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=1469&oid=743&depth=2&page=0&count=3&PHPSESSID=0471c98e8cae13b1dd3ff39ed10f8ad2

http://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=2640&oid=743&depth=2&page=0&count=3&PHPSESSID=0471c98e8cae13b1dd3ff39ed10f8ad2
Łoś
Skrzypul
Posty: 443
Rejestracja: 28 lip 2008, 15:06
Lokalizacja: Łódż

07 sie 2008, 18:13

foty jak to u mnie wyglada
Załączniki
Zdjęcie023.jpg
stelarz;p
Zdjęcie023.jpg (66.97 KiB) Przejrzano 1319 razy
Zdjęcie020.jpg
miejsce na kable zawsze jest za siedzeniem pezy pasach
Zdjęcie020.jpg (75.51 KiB) Przejrzano 1322 razy
Zdjęcie014.jpg
Zdjęcie014.jpg (70.85 KiB) Przejrzano 1314 razy
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

08 sie 2008, 8:30

a no wlasnie o taki sposob montazu mi chodzilo. myslisz ze wzmacniacz o jakich maksymalnych wymiarach by tam wszedl? masz jeszcze troche luzu przy swoim?

powiedz do czego przymontowales stelaz?

zastanawiam sie nadal jak zalatac te dziury w drzwiach. sa 3 duze dziury i pomyslalem ze moze byc dociac blache pod wymiar i ja jakos przymocowac a nastepnie okleic matami. tylko pytanie jak najlepiej blache przymocowac do drzwi ktore sa z polakierowanej blachy. na silikon? czy trzeba wiercic dziury. czy jesli przymocuje na silikon to nie bedzie problemem fakt ze silikon pracuje i zapewne blacha bedzie sie ruszac gdy beda mocne basy? plusem takiej blachy przynajmniej w jednym miejscu bedzie to ze bedzie mozliwe przymocowanie do niej styropianu ktory normalnie przyczepiony jest do "tapicerki".

nie wiecie czy taka zaslepke/ poleczke mozna kupic w polsce? a moze ktos ma lepszy pomysl co by mozna tam wsadzic? jakies zegary, czujniki itp?

kolejne pytanie gdzie i jak najlepiej (czym przymocowac) zamontowac zwrotnice
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

08 sie 2008, 9:21

Zwrotnicę taśmą dwustronną w drzwiach...
Dziury zalepiłem taśmą dekarską...
Z półeczką będzie problem w Polsce, jeden z forumowiczów sprzedawał półko/zegarek... :)
110@???KM
134@???Nm
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

08 sie 2008, 9:43

zalepiales tez ta dziure przez ktora wchodzi styropian do przytrzymwania szyby? czy wywaliles ten styropian?

tasme dekarske przyklejales tak jakby dwustronie najpierw od spodu pozniej od gory?

czy jest sens chowania wzsystkich kabli do srodka pod blache? bo widze ze jest taka mozliwosc tyliko pytanie czy nie beda brzeczaly. moze lepiej je zostawic jak sa czyli puszczone gora... tlye ze wtedy moga byc nieszczelnosci przy zalepinaych dziurach. chyba ze nam nie zaleza aby byly az tak szczelne.
Skrzypul
Posty: 443
Rejestracja: 28 lip 2008, 15:06
Lokalizacja: Łódż

08 sie 2008, 17:24

górna czesc wzmaka jest przykrecona do blachy- komory silnika a dolna czesc do wzmocnienia od schowka z którego idze caluśki stelarz ten wzmak co ja mam spokojnie wystarcza ciezko jest uciedziec w miatce jak sie rozkreci na ful :lol: jak narazie w dzwiach mam 2 JBL + twitery +zwrotnice i kazdy mówi ze konkretnie to gra :grin:
SUZUKI GSX-R 2002R
A TERAZ YAMAHA R1 2003R
ODPOWIEDZ