Cyfrowe zmieniarki

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

27 mar 2020, 12:43

Eeee nie będę sobie tyłka zawracał o 60pln, a zwrócić bez powodu nie mogę bo sprzęt jest rozplombowany. Działać działa więc reklamacja też nie wchodzi w grę, a że jest po prostu bublem to już taki urok. Trudno. Jeśli chodzi o odbiór sygnału to prędzej podejrzewałbym masowanie anteny niż zapalniczki bo zasilanie jest OK. Ale z kolei stacje FM radio łapie bez zakłóceń, skoro tutaj sygnał ndawany jest bezpośrednio z auta to powinno być nieprównywalnie lepiej niż jest. Unikajcie takich urządzeń i tyle.
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

28 mar 2020, 19:23

test nadajnika BT MOJIETU - cz1.

po założeniu radia ( jak poniżej) i sparowaniu ( kro po kroku prowadzi telefon) po zainstalowaniu programiku MOJIETU do telefonu

1. Jakość odtwarzania muzyki z telefonu po BT ( SPOTIFY) - jest do przyjęcia a nawet nieco lepiej.
Faktycznie słychać minimalny szum w głośniku ale to na wyłączonym silniku.
Gdy silnik zaczyna pracować tego defektu praktycznie nie słychać i można się cieszyć ulubiona play listą z Spotify czy YT.
Testowałem na podwórku na około elektryczne bramy itp - bez zakłóceń.

2. Test drogowy jak tylko pogoda ( i czas) pozwoli.

Ale jak na razie mogę polecić, nawet powiem że jestem zaskoczony bo miałem wcześniej inne tanie nadajniki ale i radio było inne.
czyli jak to w recenzjach - subiektywnie - u mnie nie jest tak źle jak wyżej opisuje swój przypadek Pirul .
O ile nie będzie zakłóceń w trasie będzie dobrze +
Załączniki
radio1.jpg
radio1.jpg (3.07 MiB) Przejrzano 2914 razy
radio2.jpg
radio2.jpg (2.34 MiB) Przejrzano 2914 razy
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

29 mar 2020, 9:41

ciekawostka:
idąc tropem kabli RCA jakie znalazłem w konsoli za radiem - ta grubsza wiązka kabli audio w bagażniku.
Coś tu chyba było grane - poprzedni właściciel lubił dobrą (głośną) muzykę - bo to chyba do tuby w bagażniku i powrotne kable do
głośników w zagłówkach lub na stylabarach ?

Muszę teraz odnaleźć pilny fabrycznego radia Panasonic odpowiadające za podawanie sygnału do wzmacniacza i może uda się pociągnąć sygnał na głośniki gdzieś z tylu. A może ktoś już to ogarnął i nie trzeba "wyważać otwartych drzwi"?
Załączniki
kable.jpg
kable.jpg (2.6 MiB) Przejrzano 2907 razy
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

29 mar 2020, 13:59

No to teraz z ciekawości podłączę to do focusa i nagram próbki jeśli będzie coś na nich słychać bo zaraz wyjdę na hejtera :lol:
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

29 mar 2020, 14:06

spoko- to tylko testy. Zobaczymy co się pokaże.. (?)
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

09 kwie 2020, 20:56

kończąc niejako temat:
test nadajnika BT MOJIETU - vol2.

Test drogowy nie ujawnił typowych szumów czy "wypadania połączania" pomiędzy UKF a nadajnikiem BT i pod tym względem jest OK, jakość odtwarzania z Spotify jest do przyjęcia (nie wybitna ale wystarczająca, ale jak się skończą płyty CD albo koleżanka poprosi by zagrać coś "świeżego" - to daje radę..
Ale problem jest zupełnie nieoczekiwany - podczas słuchania muzyki, w nieokreślonej sekwencji pojawia się w głośnikach "sygnał" coś jak "ping" czasem 4 razy z rzędu a czasem 1x na 5 minut.Ten ping generuje na 95% - właśnie Mojietu (wkurza to jak cholera)
Przyszło mi do głowy ze to przebicie na kablach WN powoduje taki sygnał emag - który właśnie nadajnik przetwarza na pingi..
Szukam daje , będę informował dla potomnych ..:)

p.s. - ten nadajnik nagrzewa się niewiarygodnie - co będzie w lipcu !
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

09 kwie 2020, 21:11

On ma ostrzeżenie przed zbyt wysokim napięciem, zobacz do aplikacji czy to nie to.
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

09 kwie 2020, 21:18

sprawdzę..choć u mnie pada akumulator -wiec może odwrotnie. Ale to dobry trop. thx !
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

16 kwie 2020, 10:05

Załamany jakością XIAOMI (sprawdziłem w focusie 2019 i jest to samo) w desperacji kupiłem adapter w postaci kasety z kablem od VIVANCO:

https://allegro.pl/oferta/kaseta-adapte ... 7089754665

Wszyscy polecali, nie chciało mi się wierzyć, że to spełni moje (wcale niewygórowane) oczekiwania, zaryzykowałem i efekt w porównaniu do ROIDMI-SROJDIMI jest piorunujący. Wieczorem albo najpóźniej w weekend nagram różnicę i wrzucę na yt, mam nadzieję, że będzie to słychać. Ta kaseta robi robotę, szumy oczywiście słychać jeśli przy wyłączonej muzyce pogłośni się odbiornik ale to jest nie do uniknięcia. I tak brzmi to prawie jak CD, w co mi się nie chciało wierzyć.

Numer artykułu gdyby ktoś tu zaglądał jak już aukcja wygaśnie - VIVANCO 31037

Obrazek
Awatar użytkownika
NipponFun
Donator
Donator
Posty: 119
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Wieliczka

16 kwie 2020, 10:09

pomysł dobry ..tylko trzeba mieć kaseciaka :)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

16 kwie 2020, 14:57

Tak tak, oczywiście mam na myśli stare odbiorniki. Byłem przekonany, że zakłócenia z XIAOMI to wina starego radia, ale jeśli na DAB jest to samo to albo ten transmiter jest wielką kichą albo mam egzemplarz z wadą fabryczną.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

16 kwie 2020, 18:25

Stawiam na wadę.

Ja zakupiłem zmieniarkę i dziś w trasie zdała egzamin :) rewelacyjna sprawa
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

16 kwie 2020, 19:25

Zmieniarki są spoko, gdybym miał wyjście w radiu nie zastanawiałbym się :)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

19 kwie 2020, 11:11

Podrzucam link do obiecanego porównania XIAOMI z kasetą VIVANCO na OE radiu z NA 1990. Wszystkie dziwne dźwięki (brzęczenie itd) podczas odtwarzania przez XIAOMI pochodzą z głośników, to nie jest trzeszcząca tapicerka czy coś innego. Oczywiście nie wszystko co słychać na żywo udało się uchwycić telefonem, ale generalny zarys jest czytelny, różnica łatwa do uchwycenia zwłaszcza w końcowej części filmu z mp3 przez bt vs przez kabel...

Nie wiem czy YT nie wywali mi filmu przez prawa autorskie do muzyki, więc obejrzyjcie póki jeszcze jest :)

Sorry za jakość obrazu ale nie o to chodziło, nagrywane telefonem żony po ciemku w garażu.

Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

19 kwie 2020, 20:17

Testowałeś inne częstotliwości ? Spotkałem się z opiniami, że częstotliwość najlepiej ustawić w górnym zakresie odbiornika, wtedy ponoć trzaski ustają.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

19 kwie 2020, 20:31

U mnie niczego to nie zmienia, zresztą czego byś nie ustawił - przejedziesz kilka skrzyżowań w mieście i jakaś stacja się wpiernicza w zakres, trzeba odpalać apkę i grzebać w telefonie żeby znaleźć wolne pasmo, ja nie mam do tego cierpliwości, transmiter będzie służył jako ładowarka do telefonu, chciałem tylko pokazać jak to u mnie (nie) działa.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

25 kwie 2020, 19:29

Trochę moich doświadczeń w kwestii co i jak można podłączyć do wejścia AUX

0. Kabelek wpiety bezpośrednio w telefon

- działa
- opcja bezkosztowa
- jeśli nie ladujemy telefonu nie ma zaklocen
- dźwięk jest dość cichy (przynajmniej u mnie, seryjne radio nie-bose w NC)


1. Adapter bluetooth nr 1

- malutki, ma klipsa
- cena 10-20zl + wysyłka na allegrosz
- ma akumulatorek więc nie trzeba mieć podłączonego na stałe do zasilania usb. Odpada problem z gwizdaniem w głośnikach
- ma przyciski do sterowania i mikrofon, można używać jako zestaw głośnomówiący, nawet przenosny
- brzmienie? Yyyy... niewazne. To urządzenie jest MONO o czym nie było napisane w aukcji... Dziękujemy za uwagę. Kurtyna!

2. Adapter bluetooth nr 2 (ala pendrive)

- wygląda jak pendrive
- cena ok 30zl + wysyłka na allegrosz
- ma mikrofon, z tego co raportuja rozmówcy mocno średniej jakości
- brak przycisków więc całe sterowanie musi być z telefonu
- brak akumulatorka więc resetuje się np. za każdym zgaśnięciem silnika na skrzyżowaniu. To akurat drobnostka. Gorszym faktem jest że musi być podpięty na stałe do zasilania przez co niestety mamy gwarantowane zakłócenia "gwizdanie"
- dźwięk całkiem głośny, dużo glosniejszy niż bezpośrednio z telefonu. Dzięki czemu zakłócenia są mniej uciążliwe (ale i tak są, na dłuższą metę ciężkie do zniesienia)
- brzmienie całkiem niezłe. Na pierwszy ogień podłączyłem toto jeszcze w domu do słuchawek Sennheiser hd580 (!!) i nie przewróciłem się. Więc nie ma dramatu. Pod radiem z NC jest generalnie zbyt konturowo, zwłaszcza bas muszę zdjąć w radiu ale ogólnie zadziwiająco dobrze i to zanim jeszcze wygluszylem drzwi.
- z ciekawostek: urządzenie pracuje równolegle z elm327 na bt więc można z tego samego telefonu jednocześnie słuchać muzyki i mieć np. działającego torque

W temacie eliminacji gwizdow mam pewien pomysł, dam znać jak przetestuję. ObrazekObrazek

Update: nie polecam też tego drugiego transmitera. Niestety kompresuje dynamikę dźwięku i na lepszych głośnikach to baaaardzo słychać. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2020, 19:29 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

21 maja 2020, 17:38

Czy ktoś ma taki emulator zmieniarki CD pasujący do radia Bose z NCFL1?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

28 maja 2020, 19:38

przetestowalem sobie takie oto transmiter FM Baseus (cena 59,9zl)
transmiter baseus.jpg
transmiter baseus.jpg (17.14 KiB) Przejrzano 2384 razy
wrazenia sa nastepujace:
- wykonana przyzwoicie
- w zasadzie wszystkomajace (BT, mikrofon, odtwarzanie z USB, 2 porty USB do ladowania)
- obsluga wygodna (1 przycisk i pokretlo ktorym mozna zmieniac utwory, play/pause, regulowac glosnosc, przestrajac nadajnik, odbierac polaczenia itd)
- laduje tak sobie (ok 800mA max wg Ampere, na dobrym kablu)
- mikrofon do rozmow wg. relacji rozmowcow dziala srednio
- jakosc dzwieku niestety dosc marna. Konkretnie bardzo zmienna. Na postoju zwykle lepsza, w trakcie jazdy gorzej. Separacja stereo marna, oceniam na 10-15dB, nie wiecej. Ale to bym odpuscil. Zdarza sie ze szumi, trzeszczy lub gwizdze, w roznych kombinacjach i nie bardzo widac od czego by to mialo zalezec. Na pewno nie jest to tylko kwestia pustego pasma FM, troche szukalem i niestety nie to.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

28 maja 2020, 23:42

monkahead pisze:
21 maja 2020, 17:38
Czy ktoś ma taki emulator zmieniarki CD pasujący do radia Bose z NCFL1?
Ja mam emulator ale w sumie nie wiem czy kompatybilny z bose. Uważam że problemu być nie powinno

https://allegro.pl/oferta/zmieniarka-bl ... &bi_m=reco&
Zadzwoń pogadaj są bardzo kumaci.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

22 sie 2020, 12:34

w poszukiwaniu normalnego brzmienia kolejne testy transmiterow:

Baseus S-16
51126.jpg
51126.jpg (26.7 KiB) Przejrzano 1939 razy
ogolnie rzecz biorąc lepszy od poprzedniego Baseusa (w ksztalcie cylindra). Największa wada to pałętający się kabelek, chyba że gdzieś go upchniemy. Ale poza tym:
- lepsza jakość dźwięku. Lepsza separacja stereo, mniej zakłóceń ogólnie lepiej pod każdym względem. Jednak hifi to nie jest.
- mocniejsza ładowarka (o ile pamiętam okolice 1100mA)
mikrofon niestety nadal beznadziejny. Ciężko zrozumieć rozmówcę przez dźwięk jak z zaświatów, do tego echo własnego głosu. Słabooooo :kciukdol:

Roidmi 3S
- przyzwoita jakość dźwięku
- całkiem niezła ładowarka (chyba ok 1500mA)
- nie ma własnego mikrofonu więc korzysta z mikrofonu telefonu podczas rozmowy. Działa to o wiele lepiej niż ww.


generalnie w przypadku wszystkich urządzeń BT z ktorymi miałem do czynienia słuchając muzyki nie należy ustawiać zbyt wysokiego poziomu z telefonu. Optymalny to 2 lub 3 klikniecia poniżej maksimum. W przeciwnym razie wprowadzana jest kompresja dynamiki sygnału która psuje dźwięk.



nadal jednak myślę nad droższym rozwiązaniem np. Wefa WF-606. Raz że odpada transmisja po stratnym medium FMu, dwa że sterowanie z kierownicy i zewnętrzny mikrofon kuszą. Wypowie się ktoś nt. jakości brzmienia ww. wynalazku względem CD? I czy gra to z tą samą głośnością co CD i radio?
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
ananke5
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:06
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Warszawa

12 gru 2020, 15:02

Cześć,
Mam pytanie i prośbę o pomoc, do właścicieli NCFL (lub innych dobrych ludzi) :)
Przewertowałem forum, ale nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. Mam NCFL ze standardowym radiem nh52 66 9ROA (Clarion), do którego według producenta nie pasuje żaden moduł BT (poza transmiterami FM / Pendriveami). Najczęściej stosowana przez forumowiczów Wefa, według producenta jest niekompatybilna (http://cyfrowezmieniarki.pl/wefa-zmieni ... p-468.html).
Czy jest jakiś sposób na podłączenie BT / zestawu głośnomówiącego do tego radia?
ODPOWIEDZ