Brak niektórych tonów

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hankjunior
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:37
Model: NB FL
Wersja: Biedawersja

13 paź 2018, 17:32

Hej wszystkim,

Dzisiaj mam dość nietypowe pytanie - moje głośniki nie odtwarzają pewnych tonów.

Słychać to jedynie podczas niektórych utworów (niestety głównie przy słuchaniu Bohemian Rhapsody :<)

Dzisiaj zajrzałem pod boczki i spostrzegłem, że po obu stronach znajdował się tylko duży głośnik, twittera brak (ale duży dwutonowy). Myśląc że to wina głośnika, wymieniłem je na Hertze DCX 570.3, zgodnie z innym tematem z forum, ale problemu to nie rozwiązało.

Dodam, że oprócz dwóch kabli podpiętych do głośnika, w okolicach twittera znajdowała się kostka, która zapewne była kiedyś do niego podpięta, natomiast po podpięciu tych kabli do nowych głośników, efekt braku niektórych tonów pozostaje. Próbowałem nawet podpiąć jedne głośniki do jednego zestawu kabli, a drugie do drugiego, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. (Oba działały, żaden nie odtwarzał tych tonów.

Macie jakieś pomysły skąd może brać się taki efekt?
Awatar użytkownika
mudvayne
Donator
Donator
Posty: 148
Rejestracja: 20 sie 2016, 22:55
Model: NB
Lokalizacja: SZY

13 paź 2018, 17:39

O jakie tony Ci chodzi? Ze środka, niskie czy wysokie?
Awatar użytkownika
Hankjunior
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:37
Model: NB FL
Wersja: Biedawersja

13 paź 2018, 17:51

Hm, trudno powiedzieć.

W przypadku Bohemian Rhapsody, jeśli puścisz w 36 sekundzie, to z kawałka "easy come, easy go, little high, little low", zamiast "little high" jest cisza.

Zupełnie jakby dźwięk szedł na inny głośnik, którego nie ma.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4582
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

13 paź 2018, 18:43

Może masz coś popierniczone z podłączeniem głośników. Głos "Little high" jest nagrany w lewym kanale, "Little low" w prawym.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Hankjunior
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:37
Model: NB FL
Wersja: Biedawersja

13 paź 2018, 22:07

Dziwnym jest to, że efekt pojawia się tylko czasem, nigdy na przykład nie usłyszałem go w radiu, tylko przy odsłuchiwaniu utworów w lepszej jakości, czyli z płyty, bądź z YouTube.

Wrzucę jutro filmik z auta, żebyście mogli łatwiej zobaczyć i usłyszeć o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4582
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

14 paź 2018, 8:34

Może radio leciało w mono wtedy nie ma różnicy. Nic nam nie nagrywaj tylko znajdź sobie nagranie kanał lewy/kanał prawy i posłuchaj co faktycznie gra.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

14 paź 2018, 20:19

Faktycznie brzmi jakby jeden kanał był uwalony. Albo masz wszystko spięte na jeden kanał wzmacniacza. Może poprzedniemu właścicielowi spalił się wzmacniacz na jeden kanał i 'naprawił' po taniości? :lol:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Marco
Posty: 20
Rejestracja: 27 mar 2018, 21:20
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

23 paź 2018, 16:52

Zrób jak pisze Alex lub przy włączonej muzyce w ustawieniach radia przesuń balans całkowicie na L a potem R, zobacz czy w obydwu jest sygnał i czy przeciwna strona/głośnik się przycisza.
Tak czy inaczej i tak pewnie będziesz musiał wyjąć radio i sprawdzić połączenia głośników.
ODPOWIEDZ