Radio wypluwa płytę + niedziałający głośnik

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

FNT
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 15 paź 2013, 12:56
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Warszawa

27 lip 2015, 15:37

Mam problem z radiem OEM w NBFL z 2001 roku. Po włożeniu oryginalnego nośnika radio mieli przez chwilę płytę, po czym wypluwa ją z komunikatem "Check CD".

Czy płyta czyszcząca może pomóc? Jeśli nie, to czy są jakieś inne sprawdzone quickfixy typu "reset radia poprzez odpięcie akumulatora"?

Rzecz druga: nie działa głośnik po stronie pasażera. Czy mogę jakoś sprawdzić przyczynę awarii bez rozbierania drzwi? Bezpieczniki, czy coś?
Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

27 lip 2015, 16:07

FNT pisze:Czy płyta czyszcząca może pomóc? Jeśli nie, to czy są jakieś inne sprawdzone quickfixy typu "reset radia poprzez odpięcie akumulatora"?


Pewnie chodzi o zabrudzony laser ale płyta czyszcząca to raczej nie jest najlepsze rozwiązanie bo często też może go porysować.
Najlepiej wyjąć radio, odłączyć, potem z tego co pamiętam odkręca się jego górną osłonę (4 różowe śruby po bokach) i jest jako taki dostęp do lasera. Leciutko zmoczony wacik do uszu i CD powinno zacząć działać.
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

27 lip 2015, 18:46

Kinio pisze:Leciutko zmoczony wacik do uszu i CD powinno zacząć działać.

Najlepiej czystą lub spirytusem ;), a jeśli to nie pomoże przy laserze jest trymerek, kręcimy nim delikatnie, aż laser zacznie czytać płytę.
FNT
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 15 paź 2013, 12:56
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Warszawa

28 lip 2015, 7:48

Dzięki, chłopaki! Na pewno spróbuję. Póki co włożyłem płytę czyszcząca (ze ścieżkami audio) i... napęd odtwarza dysk! Natomiast każda inna płyta jest natychmiast wypluwana... Dziwne.
FNT
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 15 paź 2013, 12:56
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Warszawa

07 sie 2015, 17:00

No więc radia jeszcze nie rozkrecilem, odkryłem natomiast, że nagrywane płytki działają bez problemu. W zeszly weekend zdjąłem boczek, odłączyłem i podłączyłem głośnik i... zaczął działać jak nowy. Co prawda dwa dni temu zaczął trochę trzeszczeć, ale myśle że trochę elektrosolu na styki załatwi sprawę.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

08 sie 2015, 0:38

Skoro głośnik trzeszczy to elektrosol tu nic nie pomoże.... Bo pewnie cewka pływała w wodzie i albo sie utlenila albo nazbierała syfu.... Świetlanej przyszłości to ja temu glośnikowi nie wróże :D
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
ODPOWIEDZ