[Śląsk] Geometria

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PisBar
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:21
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Bytom/Katowice

11 lut 2017, 14:12

Witam, zna ktoś może dobre miejsce na zrobienie niestandardowej geometrii (np z flyin miata) w okolicach Katowic i miast pobliskich? Najlepiej, żeby nie było przesadnie drogo.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

18 lut 2017, 16:14

miata lov!
Awatar użytkownika
Benoos
Donator
Donator
Posty: 351
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:01
Lokalizacja: ~Rybnik

18 lut 2017, 19:45

Hunter Serwis przy OSKP Rocar Czerwionka. Kawałek od Katowic ale nieco bliżej niż Rybnik. Nowy zakład, nowe maszyny do laserowej geometrii firmy Hunter. Nie byłem jeszcze na geometrii, mam zamiar wybrać się kiedy wiosna już definitywnie zawita. Robiłem u nich kilka drobnych napraw w 323F i Focusie MK2. Wszystko OK. Z opinii znajomych którzy oddawali im auta nic też nic negatywnego nie słyszałem. Rozmawiałem osobiście z właścicielem w sierpniu i pytałem właśnie o kartkę z magicznymi nastawami od FM. Powiedział, że nie będzie problemu :D

PisBar pisze:Najlepiej, żeby nie było przesadnie drogo.

70 PLN, brak dopłaty za wymyślanie w nastawach. Cena z sierpnia.
Awatar użytkownika
PisBar
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:21
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Bytom/Katowice

21 lut 2017, 20:26

Dzięki za namiary. Przyznam, że liczyłem na coś w Kato, Bytomiu lub Chorzowie. Jak nie znajdę nic polecanego bliżej, to może i się tam wybiorę.
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

23 lut 2017, 0:54

Ja robiłem geometrię też w KREGu, ale w Rudzie Śląskiej. Stacja jest dosyć nowa, zatem sprzęt do ustawiania geo także jest nowy. Przez telefon koleś powiedział, że nie ma problemu z własnymi nastawami. Rzeczywistość zweryfikowała, i na widok ustawień znacząco różniących się od tych z "systemu" koleś zaczął kręcić nosem, że auto inaczej bedzie skręcać, że on sie pod tym nie podpisze. Ale w końcu zrobił tak, jak mu ładnie na kartce podałem. Co do ceny- nie pamiętam dokładnie, ale w okolicach 70-100 pln.
mike
Donator
Donator
Posty: 501
Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Katowice

10 mar 2017, 8:54

Sprawdź tego człowieka:
http://www.geometria-duda.pl/

Generalnie nie wiem jak z ustawianiem geometrii w Mx-5 - ale jak kiedyś szukałem w Katowicach dobrego człowieka do zbieżności kół to tylko tego polecali. Wszyscy mówili, że mucha nie siada. Ja byłem raz, ale ze zwykłym autem na zbieżnośc.

Facet zajmuje się tylko i wyłącznie geometrią.
ODPOWIEDZ