[Warszawa] Likwidacja szkód

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

lasic
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2011, 15:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 lis 2013, 22:35

Jako że i mnie dotknęło to nieszczęście, potrzebuję naprawić/wymienić zderzak, maskę i być może podprostować pas przedni. Nie zależy mi na kosztach, chce to zrobić bezgotówkowo z ubezpieczenia, ma za to być idealnie i w miare możliwości na nowych, bądź oryginalnych częściach. Czy ktoś korzystał z usług likwidacji szkód w AZ Auto? Jeśli nie, to może jakieś inne miejsce, z tym że potrzebować będę faktury i nie bardzo mam możliwość dowiezienia części..
Hades
Posty: 159
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:32
Model: NB FL
Wersja: Hades
Lokalizacja: Warszawa

29 lis 2013, 23:28

Jeśli robisz z ubezpieczenia i koszty nie grają roli to mogę polecić Marimex z Bokserskiej. Są naprawdę profesjonalni i stosują nowe technologie, a nie młotek i kowadło.
Andrzej
Bonisławski
Posty: 48
Rejestracja: 27 lis 2012, 16:27
Lokalizacja: W-wa/Maków Maz.

12 wrz 2014, 10:31

Może polecicie miejsce gdzie wycenią mi szkodę. Wjechał mi w tył samochodu inny kierowca. PZU wyceniło tylko za lakiernika, moim zdaniem trzeba też zderzak wymienić, poza tym zajrzeć pod ten zderzak czy wszystko ok. Z zewnątrz nie wygląda poważnie, ale wolałbym, żeby to ktoś sumiennie sprawdził i pod spodem. W ogóle po dłuższym czasie też zauważyłem, że po zdarzeniu nie działają mi światła cofania, a oczywiście osoba z PZU tego nawet nie sprawdzała.

W ogóle jestem zielony w tym temacie- pierwsza kolizja jaką miałem w życiu.
lasic
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2011, 15:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

12 wrz 2014, 12:04

Oddaj do warsztatu i zrób to bezgotówkowo (tylko do jakieś dobrego warsztatu).. Inaczej to droga przez mękę, żeby zdobyć konkretne pieniądze. Inna droga to:

- bierzesz rzeczoznawcę z uprawnieniami biegłego sądowego i robisz porządną wycenę (zachowujesz fakturę)
- piszesz odwołanie do PZU załączając ich wycenę.
- oni ją oczywiście odrzucają, bo w końcu mają swojego rzeczoznawcę
- składasz pozew do sądu o zapłatę zgodnie z wyceną od Twojego rzeczoznawcy. tu warto wziąć jakąś kancelarię, żeby gdzieś nie popełnić błędy, bo po ich stronie jest armia wyspecjalizowanych prawników.

Szanse na wygraną oczywiście duże i paru przypadkach warto.
ODPOWIEDZ