MX-5 - poprawa osiągów

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

roswell
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 17:39
Model: Inny

28 wrz 2021, 11:45

Witam wszystkich,

jakiś czas temu pojeździłem MX-5 ND 160KM. Zrobiło to auto na mnie ogromne wrażenie - bezpośredniością prowadzenia, lekkością w zakręcie, pozycją.
Zacząłem rozważać przesiadkę, choć trochę brakuje mi osiągów.

Akceptowałbym tak orientacyjnie 6s/100 i 14s na 1/4. Po prostu mimo wszystkich zalet, nie chcę przesiąść się na coś wolniejszego. Mówimy o aucie daily.

Stąd pytanie - co w takim aucie trzeba zrobić, aby osiągnąć takie parametry? Jest to do zrobienia przy pozostaniu przy N/A czy konieczne turbo/kompressor?

ND2 jest znacznie szybsza? A może w takim wypadku lepiej iść w NCfl i coś modzić?
Wybaczcie pytania laika, do tej pory jeździłem przednionapędowymi hothatchami i MX to dla mnie zupełna nowość :)

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszelkie porady i sugestie!
Damian
roswell
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 17:39
Model: Inny

28 wrz 2021, 13:01

Dzięki, tylko popraw link do FB
Awatar użytkownika
szymeker
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 19 kwie 2014, 20:45
Model: NC FL
Lokalizacja: Kraków

29 wrz 2021, 10:03

Zobacz profil disi tune i wrzuć w wyszukiwarce 'nd'
Była Zielona NB, obecnie ncfl.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

29 wrz 2021, 14:29

powiedzmy sobie szczerze ze w przypadku MX5 osiagi na prostej nie sa najwazniejszym parametrem. Jest wiele aut ktore w tej kategorii sa lepsze.

Poprawic oczywiscie mozna ale niekoniecznie poprawia to caloksztalt doznan. Idea MX5 byl balans, harmonia, radosc z jazdy co mozna roznie rozumiec ale na pewno nie chodzi tylko o masaz plecow na prostej

mozna modzic NC (niekoniecznie fl, po swapie NC na 2.5 calkiem przyjemnie sie jezdzi :) ) i ND.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ