Jak ugryźć więcej mocy

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

PanBoro
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 12:58
Model: NB
Lokalizacja: Lubin

12 sie 2021, 13:17

Witajcie jestem nowy na forum więc witam się z Wami.

Po perturbacjach rodzinnych nadeszła pora na zabawkę dla "głowy rodziny" planuję zakup NB 1.8 i jako funcar chce trochę przy nim dłubać w wolnych chwilach

Założenie główne:
Podniesienie mocy do 180-200 kucy(ków)

I teraz moje pytanie czy jest sens pchania się w turbinę, czy może pozostawić motor wolnossakiem i próbować podnieść moc inaczej?
Zakładany budżet na te modyfikacje powiedzmy 15tys (dom, dzieci, rodzina a i nie widzi mi się wydawanie większej kwoty na modyfikacje silnika na 2 auto które częściowo będzie Daily)

Trochę poszperałem po forum i nie mogłem uzyzyskac/wywnioskować jednoznacznej odpowiedzi. Fakt posiadanie turbo i jego dźwięki napawają mnie rogalem na ryjcu ale jak ma się to wiązać z poważnymi problemami to chyba warto odpuścić.

Z góry dzięki za zrozumienie i odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Żółwik
Donator
Donator
Posty: 418
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:14
Model: NA
Wersja: 1.6 Satsuki
Lokalizacja: Dzierżoniów

13 sie 2021, 20:24

Nie wiem, czy jak chcesz mieć więcej mocy, a jeszcze dodatkowo to ma być trochę daily, to nie zrobisz lepiej kupując NC. Budżet taki sam jak planujesz, ok 35-40 kapci, mocy pod dostatkiem zwłaszcza po swapie, no i lepiej się nada na codzień. W wolnossaku NB do 180-200 nie dobijesz, na pewno nie w takim budżecie, poza tym sama moc to nie wszystko, jeszcze trzeba to przenieść na asfalt, utrzymać na nim, a to kolejne wydatki ;)
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

13 sie 2021, 20:53

Lil_Turtle pisze:Nie wiem, czy jak chcesz mieć więcej mocy, a jeszcze dodatkowo to ma być trochę daily, to nie zrobisz lepiej kupując NC. Budżet taki sam jak planujesz, ok 35-40 kapci, mocy pod dostatkiem zwłaszcza po swapie, no i lepiej się nada na codzień. W wolnossaku NB do 180-200 nie dobijesz, na pewno nie w takim budżecie, poza tym sama moc to nie wszystko, jeszcze trzeba to przenieść na asfalt, utrzymać na nim, a to kolejne wydatki ;)
Lil_Turtle dobrze prawi. Zrobienie wolnossaka na okolice 200KM nie zmieści się w 15tys. W tym budżecie turbo albo NC. NC 2.0 ma fabrycznie 160KM, po drobnych modach zrobisz koło 180KM na wolnossaku, który się jeszcze nada na daily.
ODPOWIEDZ