jakie zegary kupować - megawątek o wskaźnikach

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

19 lut 2013, 16:02

Musiałbyś mieć dużo szczęścia, żeby zadziałał pierwszy z brzegu. Są różne typy.
ubek
Donator
Donator
Posty: 1340
Rejestracja: 24 lis 2012, 22:05
Lokalizacja: Łańcut

19 lut 2013, 16:19

pierwszy to moze nie ale moze cośby sie znalazlo bo z oryginalny czujnik to ciezko dostać.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 lut 2013, 16:31

Jest może wśród nas ktoś kto używał chińskiej termopary, mam ochotę zaryzykować i taką kupić:
http://www.ebay.com/itm/E...1791615&vxp=mtr

Za turbina spokojnie bym ja montowal, przed turbina nigdy bym czegos takiego nie wsadzil.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

19 lut 2013, 18:15

Nie założę go przed turbiną, a tym bardziej za turbiną z prostego powodu, będzie kompresor. Teraz pytanie gdzie to założyć. W miejscu gdzie rury od cylindrów łączą się w jedną, zanim przejdzie w downpipe czy gdzieś indziej?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

02 sie 2013, 12:00

czy ktos moze rozwinac watek czujnika cisnienia do NA? Jaki czujnik kupic zeby gwint pasowal do bloku?

Wiem ze zakresy rezystancji czujnikow sa rozne ale to mozna probowac wykalibrowac bawiac sie rezystorami przy wskazniku

chcialbym miec kolejny "zyjacy" wskaznik na desce :grin:


btw. wskaznik cisnienia oleju raczej nie daje szans na uratowanie silnika kiedy cos sie stanie. Paru kumpli z klubu Prelude juz sie o tym przekonalo. Po rozbiorce jednego z silnikow okazalo sie ze oberwaly walki rozrzadu, wszystkie panewki etc.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

19 lis 2013, 7:55

Czy da sie tak jak w przypadku sondy EGT, dobrac lepszej jakosci czujnik cisnienia oleju? Mi oryginalny z autogauge (jak i wielu innym osobom) swiruje, i wymiana na nowy identyczny pomoze na rok...
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

27 sty 2016, 7:28

Robię lekki odkop ;) Panowie pytanko o zegar boost Auto Gauge Sm Peak. Problem polega na tym, że wskazówka po ceremonii startowej pozostaje delikatnie poniżej zera. Wiem, że chyba nowsze zegary z tej serii mają z tyłu potencjometr którym to zero się reguluję. Jeśli nie na wskaźniku to bywa tak, że w środku sensora też jest potencjometr i nim również można wyregulować zero. Tymczasem u mnie brak potencjometrów zarówno na wskaźniku jak i w sensorze. Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć?
Obrazek
kosciukus
Donator
Donator
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2017, 18:45
Model: NB
Wersja: Zielona wyścigówa
Lokalizacja: Wrocław

07 lut 2018, 9:26

Hej, czy korzystał ktoś z takiego ustrojstwa?

https://www.aliexpress.com/item/Advance ... 53842.html
Awatar użytkownika
Grzybohun
Posty: 671
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:12
Model: NA
Wersja: 1991
Lokalizacja: WWA

13 lip 2020, 9:40

Mały odkop zrobię :

Czy aktualnie idzie kupić jakiś tani zamiennik "sendera" ciśnienia oleju do przedliftowego NA, żeby seryjny wskaźnik miał dobre wskazania?

Ponadto zastanawiam się nad zegarami VDO style do temp oleju i boosta - cenowo są bardzo przystępne. Pytanie brzmi, jak z ich jakością i wskazaniami? Dokładność to nie jest mój priorytet, ale lepiej żeby nie pomyliło się wskaźnikowi 60 stopni z 90 stopniami :)
(Przykładowy wskaźnik: https://allegro.pl/oferta/wskaznik-temp ... e=facebook)
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

13 lip 2020, 16:09

Jeśli ma możliwość kalibracji jak np SM PEAK to zawsze możesz sprawdzić 100st za pomocą wrzącej wody.

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

15 lip 2020, 7:09

Macie jakas markowa dobra nie Chińska, podstawkę pod filtr oleju, z wyjściem na chłodnice oleju, ale tez z dwoma wejściami na czujniki zegarów? Do NC
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4565
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

15 lip 2020, 7:41

Malcolm_x pisze:
15 lip 2020, 7:09
Macie jakas markowa dobra nie Chińska, podstawkę pod filtr oleju, z wyjściem na chłodnice oleju, ale tez z dwoma wejściami na czujniki zegarów? Do NC
podlacze sie pod zapytanie, z tym ze mi wystarczy wyjscie na czujnik, nawet tylko jeden. ;) a podstawka moze byc chinska, indyjska, bengalska lub jakakolwiek - byle spelniala zadanie i nie robila problemow
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ