sportowa wkładka k$N

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

31 lip 2009, 19:03

hey, mam pytanie czy ma ktos w swojej mazdzie sportową wkładkę K$N ? Chciałem spytac czy jest jakaś różnica w dźwięku i osiągach?
http://moto.allegro.pl/item678501452_mazda_323_i_mx_5_mx5_sportowy_filtr_powietrza_kn.html co sądzicie o tym ?
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

01 sie 2009, 9:33

mam takie cos w swoim essim.. mam wrazenie ze silnik jest bardziej elastyczny, lepiej sie od dolu zbiera ;) dzwiek pojawil sie jak sciagnalem dolot powietrza do puchy i bylo ono zasysane prosto z komory.. wtedy przy ponad 3 tysiach fajnie mruczal ;)
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

02 sie 2009, 2:19

kammich, dzieki za odp,;)
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

02 sie 2009, 11:22

daj znać jak założysz czy coś się zmieniło.
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

02 sie 2009, 11:31

Dźwięk przy samej wkładce nie ulega zmianie.
Ale dobrze wpływa na osiągi :)
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

02 sie 2009, 23:41

ja mam takową ale nie umiem powiedzieć bo nie mam odniesienia do poprzedniej. Natomiast trzeba będzie tam do niej w końcu zajrzec i chyba przemyć...
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

03 sie 2009, 2:40

Bardock, a jak z dźwiękiem? i mam pytanie czy auto nie jest zamulone przez to?
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
bartezm
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2009, 14:54
Lokalizacja: Szczecin

03 sie 2009, 11:02

thekingisback pisze:Chciałem spytac czy jest jakaś różnica w dźwięku i osiągach?

ja mam wkladke u siebie i jakos nie zauwazylem roznicy ani w dzwieku ani w osiagach... zreszta zmian sie nie spodziewalem

dokonalem zmiany abym mogl ja czyscic czesciej niz instrukcja nakazuje wymieniac papierowa. zauwazylem ze po ok 5000km juz papier byl przybrudzony a jego sie nie da wyczyscic
Moja Madzia: [url=http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=81607]MX-5 NBFL'01[/url] Moja Hania: [url=http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=92461]Honda HR-V[/url]
kris
Posty: 37
Rejestracja: 12 maja 2009, 23:29
Lokalizacja: wawa

03 sie 2009, 11:24

W swoim poprzednim samochodzie miałem założony wkład K&N-a, dźwięk pozostał bez zmian, natomiast wyraźnie poprawiła się elastyczność w niskim zakresie obrotów
florek
Posty: 294
Rejestracja: 18 kwie 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

03 sie 2009, 12:30

no ja sie wlasnie do tej wkladki przymierzam, ale poczekam az rodzina z zachodu wroci bo tam wkladka nie kosztuje 253 zlociszy tylko 40$, wiec jakby ktos byl chetny to moge troche sprowadzic (najlepiej dla warszawskich miatek bo pod reka sa :P)
Oversteer- you drive down road and turn the wheel, but the back of the car turns round and you go off the road and crash into a tree and you die.
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

03 sie 2009, 15:44

thekingisback, nie jestem nic Ci w stanie powiedzieć bo po pierwsze mam podwójny głośny wydech a po drugie mam tak zrypane sprzegło i mam nadzieje, ze przez nie auto się zbiera gorzej niz powinno... chce zrobić gruntowny remont za 1 razem ale czekam na obiecany rozrząd od trewora już kupe czasu... :???:
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

03 sie 2009, 16:34

Bardock, dzieki za odpowiedz, jak założe tą wkładke to dam znać jakie efekty:)
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

03 sie 2009, 17:26

skoro już założyłeś taki temat to spytam. Jeśli wkładka jest zapchana to może to skutkować zwiększonym spalaniem ?? oraz czy naprawde trzeba kupowac tylko srodki czyszczace od K&N za 50 zł czy można użyc czegoś innego ??
florek
Posty: 294
Rejestracja: 18 kwie 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

03 sie 2009, 22:24

zapchana wkladka w teorii zwiekszy spalanie bo silnik nie bedzie mial problemy z dostaniem powietrza, czyli cos w stylu wiekszy opor rowna sie wieksze spalanie, w koncu wymiany filtrow/mycia k&n nie wymysliliby dla zartu :)
odnosnie drugiego pytania, gdzies widzialem filmik na youtubie jak kolo myl zwyklym szarym mydlem i woda, ale o skutecznosci raczej mozna watpic takiego rozwiazania (bo w srodkach za 50 zeta jest specjalny impregnat czy cus ktorym sie pokrywa ta wkladke zeby faktycznie dzialala przez ten 1 mln km)
Oversteer- you drive down road and turn the wheel, but the back of the car turns round and you go off the road and crash into a tree and you die.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

04 sie 2009, 14:56

Dzisiaj zmieniałem olej i poprosiłem pana Mechanika aby zobaczył jak wygląda filtr powietrza (po 10 tys), oczywiście rzeczony K&N. Był usyfiony, przez ten specjalny dolot w NBFK dostaje się mnóstwo brudu i kurzu z jezdni. Ponieważ nie miałem specjlanych srodków do umycia pan wyczyścił spręzonym powietrzem i jeżdżę dalej. Nastepnym razem zakupię ten zestaw i umyję. Zobaczymy czy będzie róznica.

Natomiast wcześniej, po wymianie ze zwykłego na K&N żadnej róznicy nie poczułem ani nie usłyszałem (choć bardzo chciałem). Na lepsze zmieniło mi sie tylko samopoczucie :mrgreen: .

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Ja_Misiek!
Posty: 434
Rejestracja: 03 cze 2009, 13:49
Model: NB MSM
Lokalizacja: Milanówek

05 sie 2009, 6:39

florek pisze:no ja sie wlasnie do tej wkladki przymierzam, ale poczekam az rodzina z zachodu wroci bo tam wkladka nie kosztuje 253 zlociszy tylko 40$, wiec jakby ktos byl chetny to moge troche sprowadzic (najlepiej dla warszawskich miatek bo pod reka sa )


a kiedy rodzina z zachodu wraca.. ? bo tez musze zmienic filtr powietrza i jak masz po 40 dolków to mogłbym sie podpiąć.. :D
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

05 sie 2009, 8:06

kammich pisze:dzwiek pojawil sie jak sciagnalem dolot powietrza do puchy i bylo ono zasysane prosto z komory.. wtedy przy ponad 3 tysiach fajnie mruczal ;)

zrobilem dokladnie to samo :mrgreen:

mycie wkladki podejrzewam mozna wykonac czymkolwiek, ale najwazniejsze jest impregnowanie, a tego sie nie zrobi sprezonym powietrzem i szarym mydlem :wink:
jesli zamawiacie wkladki to moze ktos przywiezie i zestawy do czyszczenia - to chyba tez koszt okolo 40$

aha i przestroga dla zamawiajacego na ebayu - po przyjsciu lepiej sprawdzic czy dobry filtr dotarl bo ja dopiero w garazu zauwazylem, ze byl o jedna cyferke inny - z przeznaczeniem dla merola 4,2 i 5l :roll:

czyszczenie polecam najpozniej co pol roku - przynajmniej na slasku :lol:
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

05 sie 2009, 18:04

za 40$ filtr k&n to ja też bym był chętny:)
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
florek
Posty: 294
Rejestracja: 18 kwie 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

05 sie 2009, 22:13

dopiero na poczatku wrzesnia wracaja, jeszcze w tym tygodniu zadzwonie do nich i sie dowiem o konkretnej cenie bo 40$ to orientacyjna cena. Wiec jesli Cie filtr nie nagli (tak jak mnie :)) i wolisz zachowac polowe kasy w kieszeni to sie na pw odzywaj.
Oversteer- you drive down road and turn the wheel, but the back of the car turns round and you go off the road and crash into a tree and you die.
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

06 sie 2009, 9:37

florek, no okey;) poczekam bo teraz i tak brak funduszy;p
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
Awatar użytkownika
Ja_Misiek!
Posty: 434
Rejestracja: 03 cze 2009, 13:49
Model: NB MSM
Lokalizacja: Milanówek

06 sie 2009, 14:31

florek, mi też się w sumie nie pali. Jak bedziesz już wiedział konkretnie co i jak, to pisz w tym temacie albo wal na pw. :)
Szynio
Posty: 189
Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:26
Lokalizacja: Komorów/Pruszków

11 paź 2009, 20:35

pmcomp pisze:Dzisiaj zmieniałem olej i poprosiłem pana Mechanika aby zobaczył jak wygląda filtr powietrza (po 10 tys), oczywiście rzeczony K&N. Był usyfiony, przez ten specjalny dolot w NBFK dostaje się mnóstwo brudu i kurzu z jezdni. Ponieważ nie miałem specjlanych srodków do umycia pan wyczyścił spręzonym powietrzem i jeżdżę dalej. Nastepnym razem zakupię ten zestaw i umyję. Zobaczymy czy będzie róznica.

Natomiast wcześniej, po wymianie ze zwykłego na K&N żadnej róznicy nie poczułem ani nie usłyszałem (choć bardzo chciałem). Na lepsze zmieniło mi sie tylko samopoczucie :mrgreen: .

Pozdro


Mam filtr K&N od ponad roku. Kupiłem go w intercarsie w promocji za 199 zł z zestawem czyszczącym. Obecnie to chyba kosztuje 199zł bez zestawu czyszczącego. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że nie wolno filtra czyścic sprężonym powietrzem, przy czym słowa NIE WOLNO są wygrubione i podkreślone. Dalej w instrukcji jest o tym, że sprężone powietrze uszkadza strukturę filtrującą, więc generalnie to możesz już ten filtr wyrzucić do kosza.[/u]
Awatar użytkownika
Ja_Misiek!
Posty: 434
Rejestracja: 03 cze 2009, 13:49
Model: NB MSM
Lokalizacja: Milanówek

13 paź 2009, 12:57

florek pisze:dopiero na poczatku wrzesnia wracaja, jeszcze w tym tygodniu zadzwonie do nich i sie dowiem o konkretnej cenie bo 40$ to orientacyjna cena. Wiec jesli Cie filtr nie nagli (tak jak mnie ) i wolisz zachowac polowe kasy w kieszeni to sie na pw odzywaj.


florek, dzieje się coś w temacie.. ?
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

09 cze 2010, 13:24

chciałem odświeżyc temat i spytać czy w silniku wolnossacym lepiej zakupic wkładke http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380240362520&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
czy takie cuś http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380240569178&ssPageName=STRK:MEWAX:IT - po takim czyms chyba by tych koników było jeszcze mniej jak by sie nagrzał ten stozek
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

09 cze 2010, 16:35

thekingisback, jak lubisz swój silnik to kup mu oryginalny Mazdowski filtr powietrza, albo dobry zamiennik - wkładka K&N/Pipercross/dowolna inna high flow de facto nie da nic oprócz znacznie większej ilości syfu który dostanie się do komory spalania/oleju. Jedyna jej zaleta to to, że można ją umyć zamiast wymieniać. Stożek przynajmniej będzie ładnie brzmieć, mocy specjalnie nie przybędzie, chociaż jak dobrze go odizolujesz i zrobisz kompletny wydech to kilka kucyków na pewno ugrasz
Awatar użytkownika
thekingisback
Posty: 486
Rejestracja: 18 lip 2009, 14:31
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: częstochowa

09 cze 2010, 16:49

Wroniasty, dzieki za odp, w takim razie nie warto wydawac kasy na wkładke
"Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość."
ODPOWIEDZ