Budżetowe kierownice sportowe

Dyskusja nt tanich kierownic: RRS, QSP, QMS itp

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Jarri
Donator
Donator
Posty: 361
Rejestracja: 12 lut 2015, 10:55
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Warszawa

12 sty 2016, 1:07

Planuję kupić budżetową kierownicę do mojej MX-5. Obecnie wsadziłem OMP Corsice, pożyczoną od kumpla i jest świetna, no może poza trochę zbyt dużym jak dla mnie odsadzeniem. Na polskim rynku, pomijając chińszczyznę z allegro, mamy do dyspozycji następujące marki oferujące akcesoria rajdowe/wyścigowe w dobrych cenach: RRS, QSP, QMS (poprawcie mnie jeżeli jest jakaś jeszcze marka ;) ). Na pewno są tutaj osoby, które jeździły z kierownicami tych marek, a nawet mają je w swoich Miatach :D . Jak je oceniacie, która najlepsza?
Osobiście skłaniam się ku zamszowemu RRS z osadzeniem 65mm.
Czekam na opinie :bicz:
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

12 sty 2016, 23:37

Wszystko z prawdziwym homo FIA będzie bezpieczne. To absolutny priorytet. Cała reszta to estetyka. Mi w RRS nie podoba się czerwona nitka :geeejj:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
ma-rc
Donator
Donator
Posty: 167
Rejestracja: 27 paź 2015, 18:41
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Kontakt:

13 sty 2016, 8:46

Jarri, nie boisz się, że po jeździe bez rękawiczek z zamszu się zrobi zwykła skóra? Też niedługo będę stał przed podobnym dylematem jak Ty, bo również nie biorę pod uwagę kierownic droższych firm, ale chyba ostatecznie zdecyduję się na zwykłą skórę, bo jednak 95% kilometrów będę robił po mieście.
Jarri
Donator
Donator
Posty: 361
Rejestracja: 12 lut 2015, 10:55
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2016, 9:19

ma-rc pisze:Jarri, nie boisz się, że po jeździe bez rękawiczek z zamszu się zrobi zwykła skóra? Też niedługo będę stał przed podobnym dylematem jak Ty, bo również nie biorę pod uwagę kierownic droższych firm, ale chyba ostatecznie zdecyduję się na zwykłą skórę, bo jednak 95% kilometrów będę robił po mieście.

Póki jest zimno to jeżdżę w rękawiczkach, lecz jak przyjdą upały to zbytnio sobie tego nie wyobrażam. Chyba trzeba będzie zainwestować dodatkowo w pokrowiec. Jednak zamszowa trzyma się lepiej w rękawiczkach i jest przyjemniejsza w dotyku :geeejj: mimo zużycia bez rękawiczek...
Awatar użytkownika
ma-rc
Donator
Donator
Posty: 167
Rejestracja: 27 paź 2015, 18:41
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Kontakt:

13 sty 2016, 9:23

Pytanie, po jakim czasie następuje jej 'zepsucie'. Jak ponad rok, to może będę w stanie to przeboleć. Jazdy z pokrowcem sobie nie wyobrażam - to jednak głównie daily. Ciężki dylemat :D
daxxx
Donator
Donator
Posty: 226
Rejestracja: 08 maja 2013, 8:24
Model: NB MSM
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

13 sty 2016, 9:35

ma-rc pisze:Pytanie, po jakim czasie następuje jej 'zepsucie'. Jak ponad rok, to może będę w stanie to przeboleć. Jazdy z pokrowcem sobie nie wyobrażam - to jednak głównie daily. Ciężki dylemat :D


Zawsze możesz śmigać na codzień w gustownych skórzanych rękawiczkach, rozwiązuje to problem zużywania zamszu a daje to +100 do stylówy :-)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

13 sty 2016, 9:42

Ależ Wy macie problem panowie... QR i będzie kilka kierownic. Jedna do miasta, jedna na bulwar, a kolejna na tor - i po kłopocie... a wisieć będą obok torebek połowicy i podobnie jak one nie będziecie mogli się zdecydować, którą dziś założyć.

Nie ma za co.
Obrazek
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2016, 9:45

A jakiej firmy kierownice sprzedaje mirco? Bo mają wraz z naba za 320zl
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Jarri
Donator
Donator
Posty: 361
Rejestracja: 12 lut 2015, 10:55
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2016, 10:20

Arvinski pisze:Ależ Wy macie problem panowie... QR i będzie kilka kierownic. Jedna do miasta, jedna na bulwar, a kolejna na tor - i po kłopocie... a wisieć będą obok torebek połowicy i podobnie jak one nie będziecie mogli się zdecydować, którą dziś założyć.

Nie ma za co.


Ok ale temat dotyczy budżetowych kierownic, a QR i zestaw kółek raczej do najtańszych należeć nie będzie :lol:
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

13 sty 2016, 11:17

Jarri pisze:Ok ale temat dotyczy budżetowych kierownic, a QR i zestaw kółek raczej do najtańszych należeć nie będzie


Fakt, że trzeba kupić conajmniej 2xQR, ale z drugiej strony jaki szpan jest, jak Ci kierowniki wiszą w przedpokoju w pokrowcach :D
Obrazek
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

13 sty 2016, 17:20

Arvinski pisze:Fakt, że trzeba kupić conajmniej 2xQR, ale z drugiej strony jaki szpan jest, jak Ci kierowniki wiszą w przedpokoju w pokrowcach :D


O to to to to to :kciuk:

Dodam od siebie, że cały rok jeżdżę w rękawiczkach kręcąc OMP Corsica i jest gitara. Tak się przyzwyczaiłem, że bez rękawiczek naprawdę ciężko mi prowadzić. :geeejj:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Wojtek JDM
Posty: 2286
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:28
Model: NB MSM
Wersja: Mazdaspeed
Lokalizacja: Bełchatów

14 sty 2016, 16:06

Ja męczę od ponad roku skórzaną kiere QMS kupioną z rallyshopu + naba OMP i zestaw działa idealnie, chociaż faktycznie myślę jeszcze nad jakąś gustowną rękawicą do tego :kciuk:
Załączniki
DSC_1193.JPG
Black SUPERCHARGED Betty - NB 1.6 '00 - SOLD
MAZDASPEED❤ - OEM 2004 MSM Velocity Red
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

14 sty 2016, 21:04

Skóra jest znacznie praktyczniejsza jeśli chodzi o jazdę daily, bo nie trzeba rękawiczek . A jak dla kogoś grip jest za mały - to można dobrać rękawiczki z odpoweidnimi wstawkami silikonowymi, które trzymają się skóry nie gorzej od zamszu , i od razu +10 KM od takich rękawiczek się robi :x

Odnośnie jakości , to wszystko począwszy od RRS (cena ok 350) w górę będzie Oki , oczywiście w takiej RRS/QSP niech ktoś nie liczy na jakość pokroju Sparco R325 , inna liga ...

A odnośnie wyboru, proponuje sprawdzić organoleptycznie różne podejścia do trzymania (chwyt - czyli obwód) - okrągły . oval + średnice - z pozoru mała sprawa , ale upodobania bardzo indywidualne ..
mieszas
Posty: 28
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:19
Model: NA
Wersja: USA
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

22 sty 2016, 9:44

Wojtek JDM pisze:Ja męczę od ponad roku skórzaną kiere QMS kupioną z rallyshopu + naba OMP


Którą masz wersję osadzenia, 90 czy 65mm i dlaczego?
Czy jest różnica czy naba będzie OMP, czy MOMO, czy coś innego? Ceny są niemal identyczne.
ODPOWIEDZ