Supercharged miata

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Cientki
Posty: 524
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

16 wrz 2007, 22:32

Oczywiscie ze miata to sportowa fura :grin: A temat chyba mial dotyczyc turbo / kompresora ? :wink:
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

17 wrz 2007, 0:58

Kubski pisze:Miaty 1.6 z duzym przebiegiem maja okolo 96hp na kolach

tyle to nawet nie mialaby miata z przednim napedem
nie wiem co to za dziwny wykres, ale ja widzialem gdzies hamowanie z filtrem k&n bez zadnych innych modyfikacji i miala cos kolo 70

swaybary nie sa seryjne we wszystkich wersjach - jesli dobrze pamietam to kempi tez sobie musial dokupic

pamietaj tez, ze wiekszosc rzeczy pisalem w odniesieniu do mojej miaty, ktora ma mniejszy silnik niz twoja :wink:

tak ogolnie to nie mam pojecia co chcesz udowodnic swoimi wykladami? najpierw tryskasz informacjami co i jak z turbo/sprezarka czy nawet swapem, pozniej nagle twierdzisz, ze miacie wcale nie trzeba zadnych pomocy, a kiedy pisze, ze miata nigdy nie byla i nie bedzie najszybsza to wykazujesz, ze jest sportowym samochodem (co pisalem juz wczesniej) :???:
Kubski
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2007, 4:59

17 wrz 2007, 3:06

R.E.D. pisze:
Kubski pisze:Miaty 1.6 z duzym przebiegiem maja okolo 96hp na kolach

tyle to nawet nie mialaby miata z przednim napedem
nie wiem co to za dziwny wykres, ale ja widzialem gdzies hamowanie z filtrem k&n bez zadnych innych modyfikacji i miala cos kolo 70

To jest wynik na kolach mojej poprzedniej Miaty '91 z przebiegiem ~300kkm
[URL=http://img502.imageshack.us/my.php?image=miata91dynoqj0.jpg]Obrazek[/URL]

R.E.D. pisze:swaybary nie sa seryjne we wszystkich wersjach - jesli dobrze pamietam to kempi tez sobie musial dokupic

Ja jeszcze nie slyszalem o takiej wersji, ktora by nie miala swaybarow z fabryki. Kempi ma orginalne swaybary, sam widzialem.

R.E.D. pisze:pamietaj tez, ze wiekszosc rzeczy pisalem w odniesieniu do mojej miaty, ktora ma mniejszy silnik niz twoja

Tez kiedys mialem silnik 1.6 i osobiscie nie widze ogromnej roznicy w stosunku do mojej nowszej NB 1.8.

R.E.D. pisze:tak ogolnie to nie mam pojecia co chcesz udowodnic swoimi wykladami? najpierw tryskasz informacjami co i jak z turbo/sprezarka czy nawet swapem, pozniej nagle twierdzisz, ze miacie wcale nie trzeba zadnych pomocy, a kiedy pisze, ze miata nigdy nie byla i nie bedzie najszybsza to wykazujesz, ze jest sportowym samochodem (co pisalem juz wczesniej) :???:

Bo na poczatku temat byl o superchargerach, wiec napisalem co wiedzialem. Pozniej jednak koledzy zaczeli wypisywac ze seryna Miata jest wolna i conajwyzej nadaje sie na przejazdzke z dziewczyna do parku, wiec probowalem ich wyprowadzic z bledu, co mam nadzieje sie udalo.
Cientki
Posty: 524
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

17 wrz 2007, 8:03

Ja zawsze uwazalem i nadal uwazam miate za sportowy samocgod :grin:

R.E.D. pisze: ja widzialem gdzies hamowanie z filtrem k&n bez zadnych innych modyfikacji i miala cos kolo 70


Co do mocy na kolach. Osobiscie nie bylem na hamowni ale 70 km to chyba troche przesada. Gdzies czytalem ze bez modyfikacji ma okolo 90-95 km , nie wiem czy nie na flyin miata...
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

17 wrz 2007, 16:19

Kubski pisze:Ja jeszcze nie slyszalem o takiej wersji, ktora by nie miala swaybarow z fabryki. Kempi ma orginalne swaybary, sam widzialem.

to albo w europie sprzedaja inne albo wszystkie ktore widzialem mialy braki :wink:
Tez kiedys mialem silnik 1.6 i osobiscie nie widze ogromnej roznicy w stosunku do mojej nowszej NB 1.8.

twoj silnik byl mocniejszy, a buda lzejsza :roll:
Kubski pisze:Pozniej jednak koledzy zaczeli wypisywac ze seryna Miata jest wolna

ja tylko napisalem, ze nie jest najszybsza :wink:
Kubski pisze:wiec probowalem ich wyprowadzic z bledu, co mam nadzieje sie udalo.

nadal twierdze, ze nie jest najszybsza (przynajmniej moja) i nadal jestem przekonany, ze potrzebuje pomocy na niskich i srednich obrotach :wink:

co do hamowania to opieralem sie o danych z tej strony:
[url]http://www.mx-5.de/html/tuning.html[/url]

nie wiem tylko skad tak duze roznice :???:
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

19 wrz 2007, 19:01

http://pl.youtube.com/watch?v=VJ79KXjk7Ls&mode=related&search=


:) a klasyfikacja jest w.g BBC (do którego należy TOP GEAR oraz pare innych programów moto, zestawienie nawet dokładne przewijało się gdzieś przez to forum:))
sven87
Posty: 91
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50
Lokalizacja: Łódź

19 wrz 2007, 20:02

...this is still,the best sport-small-car of them all...

chyba nie ma nic do dodania :mrgreen:
Raw
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:36

19 wrz 2007, 21:37

W programie top gear nie są pokazane sportowe osiągi miaty , lecz to do czego te auto służy.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

20 wrz 2007, 9:33

Raw pisze:W programie top gear nie są pokazane sportowe osiągi miaty , lecz to do czego te auto służy.

tutaj masz w top gear troszke piskow opon na torze miatka, ktora oczywiscie znow wygrala porownanie [url]http://pl.youtube.com/watch?v=IEvw5zD_da8[/url]

jesli dobrze pamietam, to wlasnie chyba po obejrzeniu tego filmu zdecydowalem sie wlasnie na miatke :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5472
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

20 wrz 2007, 18:38

Ze tak pozwoel sobei dorzucic link:

http://turbo.discovery.com/beyond/player.html?playerId=245988601&categoryId=255542073&lineupId=769366325&titleId=745968315

Top 10: Greatest Ever: Sports Car TOP 10. Z prawej strony macie liste odcinków (10)...warto zwrocic uwage co jest na miejscu drugim po porsche 911 :cool:
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

25 wrz 2007, 19:22

Doszedlem do wniosku że zbyt duzo pracy wlozyłem w miate i jednak zostawiam a po groszu bede odkladać na drugie :) Ona coś po prostu w sobie ma.
ODPOWIEDZ