Detailing - dbanie o Czystosc/wyglad miatki

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

11 maja 2018, 9:41

czyli co, bez sensu, bardziej jestem ciekawy jak to działa
ciekawe czy się lepiej ułoży wykładzina, bo jak nalałem wody to musieliśmy ją odgiąć żeby ładnie wyschło i deko odstaje przy progu (ja np.: to widzę :P)
fotele czyściłem takim środkiem w spraju, fajnie w sumie wyszło
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

11 maja 2018, 11:54

pavlacos pisze:czyli co, bez sensu, bardziej jestem ciekawy jak to działa
ciekawe czy się lepiej ułoży wykładzina, bo jak nalałem wody to musieliśmy ją odgiąć żeby ładnie wyschło i deko odstaje przy progu (ja np.: to widzę :P)
fotele czyściłem takim środkiem w spraju, fajnie w sumie wyszło

nie wiem jak jest w NC ale w NBFL ozdobna listwa progu przykrywa krawędź wykładziny więc możliwe że musisz zdjąc listwę, ułozyc wykładzine tak jak trzeba i dopiero przykryć ponownie listwą
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

11 maja 2018, 21:30

Z mojego doświadczenia z NC- niestety wykładzina już się nie ułoży. Krawędź będzie wystawała spod nakładki progu.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

15 cze 2019, 20:34

hej! Odkopię temat ale mam trochę banalne pytanie- czym suszycie samochód po myciu? Korzystam z myjni bezdotykowych- efekt byłby dla mnie nawet satysfakcjonujący gdyby nie to że pomimo spłukania na koniec auta wodą zdemineralizowaną po wyschnięciu i tak pojawiają się paskudne zacieki...Wiem że można stosować powłoki/woski i inne super rozwiązania po których woda sama spływa ale wolałbym coś mniej wymagającego pod kątem zainwestowanego czasu i energii ;)
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

15 cze 2019, 22:09

Bezdotykowo nie domyjesz lakieru, więc lepiej nie wycierać lakieru na którym wciąż jest warstwa brudu. Jak chcesz osuszać to duża mikrofibra, ręcznik waflowy, ale radzę jednak umyć lakier ręcznie.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

15 cze 2019, 22:34

ech... no i teraz będę musiał myć porządnie- a tak było wygodnie w tej błogiej nieświadomości...;) ale wielkie dzięki za poradę.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

16 cze 2019, 16:19

Sam zobacz po takim bezdotykowym myciu. Jak samochód wyschnie, przejedź palcem po lakierze. Zobaczysz, że dalej jest warstwa brudu, choć samochód wydaje się czysty.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

16 cze 2019, 20:13

postanowiłem że jutro spróbuję porządnie(j) umyć auto- zacznę od jakiegoś szamponu do mycia auta, 2 wiader i glinki z norauto;) może nawet z rozpędu wezmę wosk:D
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

17 cze 2019, 7:52

kup sobie taką ściągaczkę silikonową, po myciu ściągasz wodę i jest spoko, potem szmacicha, wosk czy co tam kto lubi.
glinka to raczej musi być perfekt umyte (zamiast tego możesz przed woskiem zarzucić odtłuszczaczem, są takie specjalne)

natomiast co do myjni bezdotykowych, bez tej piany aktywnej to bez sensu (tylko ona powinna poleżeć tak z 1-2 min, na dach nie daję)
no i potem częste mycie + ew. detailer na szybkości, mnie wystarcza, nie ma smug etc.

btw. w polsce jest taki klimat, albo moje szczęście, że zaraz po myciu leje, więc to taka syzyfowa praca :D
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

17 cze 2019, 9:25

Aleks pisze:
16 cze 2019, 20:13
postanowiłem że jutro spróbuję porządnie(j) umyć auto- zacznę od jakiegoś szamponu do mycia auta, 2 wiader i glinki z norauto;) może nawet z rozpędu wezmę wosk:D
To tak, minimum amatorskie to jest kilka godzin wolnego czasu (pierwszy raz bardziej boli...), mycie z gąbką/rękawicą, osuszanie mikrofibrą/waflem, glinkowanie z poślizgiem (jakiś np. Klinet odtłuszczacz), ponowne mycie rękawicą i osuszanie mikrofibrą, wosk (ale nie quick detailer czy mleczko, tylko twardy). Po takim zabiegu na wiosnę, masz szansę do końca sezonu pojeździć tylko myjąc auto na dobrych myjniach z aktywną pianą. Wówczas po myciu (woda i tak lepiej będzie schodzić) tylko suszenie waflem (dach też susz!). I tak całe wakacje, a na jesieni jeszcze raz akcja mycie - glinka - mycie - wosk.

Oczywiście to nie jest żaden detailing, ale zapewnia satysfakcję z użycia myjni bezdotykowych.

Zestaw na dzień dobry: rękawica z mikrofibry, gąbka miękka do spłukiwania, do suszenia dwie mikrofibry (ew. + 1 wafel), odtłuszczacz, glinka, wosk (w zestawie z padem i szmatą) + jeden pad na zapas, płyn do felg, niebieska szmata do szyb. Materiały kupuj raczej tańsze, lepiej szmaty kilka razy wyprać i wyrzucić niż inwestować w highendowe sprzęty dla profesjonalistów.

PS. suszenie metodą przykładania, a nie wycierania jak widać w większości "myjni ręcznych" :facepalm:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

17 cze 2019, 11:43

a ile może mniej więcej kosztować taki zestaw podstawowy orientujecie się może? Chciałbym podjechać dzisiaj na Armii Krajowej 8 (Wrocław), bo widzę że mają tam sklep Ci sami ludzie u których robiłem detailing wnętrza na Morelowskiego i wziąć coś do zabawy na długi weekend;)
Z dodatkowych pytań:
- jaka jest rola gąbki do spłukiwania? Nie wystarczy woda ze szlaucha?
- kiedy, czemu i jak stosować odtłuszczacz?
- jak nakładać wosk?
Dzięki wszystkim za porady!
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

17 cze 2019, 16:21

Aleks pisze:
17 cze 2019, 11:43
a ile może mniej więcej kosztować taki zestaw podstawowy orientujecie się może?
We Wrocławiu pewnie majątek!
Aleks pisze:
17 cze 2019, 11:43
- jaka jest rola gąbki do spłukiwania? Nie wystarczy woda ze szlaucha?
Jest taka teoria, że jedną gąbką (tą mydlinami) rozpuszczasz brud, a drugą (z czystą wodą, z innego wiadra) zmywasz resztki po tej pierwszej gąbce. To nawet działa, ale przy aucie wielkości Miaty i tak zmieniam wodę w każdym wiaderku co najmniej 1 raz.
Aleks pisze:
17 cze 2019, 11:43
- kiedy, czemu i jak stosować odtłuszczacz?
W czasie glinkowania, by zmniejszyć tarcie. Może są inne środki do tego, ale ja akurat tak potrafię.
Aleks pisze:
17 cze 2019, 11:43
- jak nakładać wosk?
Zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W normalnych warunkach zdążysz nałożyć na dwa panele zanim złapie - do polerowania, potem kolejne dwa i poler itd. Ale ostrożnie w upały, wosk może szybciej schnąć.
Wyczujesz to wszystko na produkcie, którym będziesz się bawił.
Aleks pisze:
17 cze 2019, 11:43
Dzięki wszystkim za porady!
PS. Nie bądź jak Bozexx, nie kładź wosku na całym aucie w jednej operacji 8-)

PS2. Cała wiedza do zaczerpnięcia z YouTube :mrgreen:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

17 mar 2020, 21:23

jako że nie bardzo można wychodzić z domu a i pogoda dopisuje, postanowiłem w końcu pobawić się w porządne mycie auta. Najpierw udałem się na ulicę Ciepłą 15 we Wrocławiu gdzie zaopatrzyłem się za poradą sprzedawcy w:
- Good Stuff Pure Shampoo
- ADBL Tar and Glue Remover
- ADBL Vampire Liquid
- Funky Witch Amulet Quick Wax
- zestaw ściereczka, ręcznik, rękawica
Jeśli to kogoś interesuje to cena za zestaw w okolicach 180 złotych- nie wiem czy to dużo czy mało ani jaka jest jakość poleconych produktów ale postanowiłem zaufać sprzedawcy że to zestaw w sam raz na początek. Będąc zielonym w temacie całe mycie, suszenie i woskowanie zajęło mi około godziny i pomimo że widzę gdzie mógłbym zrobić to lepiej (kończyłem już prawie po ciemku) to i tak potem w garażu nie mogłem się napatrzeć, a teraz czekam na jutrzejsze słońce żeby zobaczyć efekt w dobrym świetle:) w międzyczasie zastanawiałem się jeszcze nad zamówieniem ze stanów takiego specyfiku https://avalonking.com/ - podobno bardzo pomaga na niebrudzenie się auta przez około 2 lata- nie wiem tylko ile w tym prawdy a ile reklamy niczym telezakupy Mango;)
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

17 mar 2020, 22:17

Aleks pisze:
17 mar 2020, 21:23
w międzyczasie zastanawiałem się jeszcze nad zamówieniem ze stanów takiego specyfiku https://avalonking.com/ - podobno bardzo pomaga na niebrudzenie się auta przez około 2 lata- nie wiem tylko ile w tym prawdy a ile reklamy niczym telezakupy Mango;)
2 lata to chyba trochę przegięli. taniej ceramikę idzie kupić.... albo dobry wosk (który łatwiej chyba się nakłada.. w zasadzie z ceramika styczności super nie miałem). !Dobrze nałożony! wosk poniżej stówy powinien wytrzymać z 8-10msc... o ile nie będziesz myc auta zasadowym pH, albo kwasem 🤪
Pamietaj o zasadzie na dwa wiadra. I sprawdź czy przy wycieraniu ręcznik z mikrofibry nie robi rys na lakierze. Tego nie chcemy. W godzinę to w miare szybko licząc glinkowanie, ale w sumie miata jest mała. Detailing to piękna rzecz 😁
Ostatnio zmieniony 17 mar 2020, 22:19 przez Gwiazda, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

17 mar 2020, 22:17

Jest to jedna z wielu powłok ceramicznych dostępnych na rynku, nie widzę sensu zamawiania akurat tej ze stanów. Tylko, że do nałożenia powłoki potrzeba już trochę wprawy w temacie, odpowiedniego sprzętu i przygotowania lakieru pod ceramikę zgodnie ze sztuką - najlepiej aplikować twarde powłoki dopiero po korekcie lakieru.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 8:55

Robbi pisze:
17 mar 2020, 22:17
Jest to jedna z wielu powłok ceramicznych dostępnych na rynku, nie widzę sensu zamawiania akurat tej ze stanów. Tylko, że do nałożenia powłoki potrzeba już trochę wprawy w temacie, odpowiedniego sprzętu i przygotowania lakieru pod ceramikę zgodnie ze sztuką - najlepiej aplikować twarde powłoki dopiero po korekcie lakieru.
Sama aplikacja powłoki nie jest niczym trudnym.
Przygotowanie lakieru to już inna kwestia. Ma ono wpływ na trwałość i efekt wizualny.

Najsłabszym ogniwem powłok są ludzie którzy o nie nic a nic nie dbają bo jak położyli to myślą że to będzie wieczne.

Ja natomiast jestem fanem woskowania i na swoje auto tylko woski! Wosk daje większą kontrolę nad stanem lakieru i pozwala np co wiosnę go trochę odświeżyć
Gwiazda pisze:
17 mar 2020, 22:17
!Dobrze nałożony! wosk poniżej stówy powinien wytrzymać z 8-10msc... o ile nie będziesz myc auta zasadowym pH, albo kwasem 🤪
Raczej bym powiedział że niewiele wosków tyle faktycznie jest w stanie przeżyć bez boosterów. Tym bardziej w kwocie 100zł.... Pamietaj że masz syntetyki, hybrydy i natutrale
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 10:00

Żaden wosk czy ceramika nie wytrzyma nawet miesiąca jeśli po aplikacji pojedziesz na myjnię i zaczniesz auto piaskować proszkiem pod ciśnieniem :) Trzeba bardzo dbać żeby efekt się utrzymywał. I faktycznie z woskiem jest łatwiej bo zawsze zdarzy się jakaś mikro rysa, którą można zagłaskać i po prostu znowu przykryć woskiem. A ceramika wbrew mitom wcale nie chroni przed rysami, to raptem kilka mikronów powłoki.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 10:08 przez pirul, łącznie zmieniany 1 raz.
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

18 mar 2020, 10:05

Gwiazda pisze:
17 mar 2020, 22:17
[W godzinę to w miare szybko licząc glinkowanie, ale w sumie miata jest mała.
nie glinkowałem bo poradzili mi w sklepie że wystarczy spryskać na 10 minut dwoma specyfikami do opiłków metalu i kropek smoły... ale już widzę że zaczyna mi się kurzyć maska :evil:
a wosk to chyba mam z tych łatwiejszych, bo nie twardy tylko mleczko... ale chętnie w następnej kolejności spróbuję czegoś lepszego :) a ta powłoka mi się spodobała, bo twierdzą że to produkt maksymalnie uproszczony w użyciu- a może znacie coś podobnego czego nie trzeba zamawiać z USA?
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

18 mar 2020, 12:46

Aleks pisze:
18 mar 2020, 10:05
- a może znacie coś podobnego czego nie trzeba zamawiać z USA?
Jeśli koniecznie ma być powłoka i w dodatku prosta w użyciu to polecam gyeon CanCoat, ale pamiętaj - powłoka nie ma najmniejszego sensu jeśli lakier nie jest dobrze przygotowany i nie wystarczy tu mycie, glinkowanie, deironizacja i odsmolenie. Lakier bez mechanicznej obróbki cały czas ma na powierzchni i w porach osad mineralny, którego glinką nie usuniesz, do tego oksydacja, która bardzo mocno obniża wiązanie powłoki z lakierem. Dlatego jeśli nie masz możliwości korekty lakieru to zostań przy woskach. Jeśli zależy Ci na trwałosci to polecam coś ze świętej trójcy:
- collinite 476
- fusso coat soft99
- finishcare 100hi-temp
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

18 mar 2020, 12:55

Aleks pisze:
18 mar 2020, 10:05
a ta powłoka mi się spodobała, bo twierdzą że to produkt maksymalnie uproszczony w użyciu- a może znacie coś podobnego czego nie trzeba zamawiać z USA?
Pod ceramikę odrazu zapamiętaj to... zreszta pod wosk także wypada czesc z tego zrobić.

Mycie (2 wiadra)
Pozbycie się smoły, asfaltu( chyba najlepiej Glinka), potem deironizacja... trzeba pilnować się czasu zapisanego na opakowaniach bo uszkodzisz lakier.
Do tego tak jak chłopcy pisali, przed ceramika wypada zrobić korektę...
wosk tego nie wymaga, a tez robi super efekt. Przykrywa mikro rysy, dodaje głębi koloru, i kropelkuje 😁
Najlepiej pooglądaj pare filmów z wosku/ ceramiki i sam ocen. Ja produktu żadnego nie polece, bo tak jak mowilem, nie bawiłem się nigdy ceramika.
Z wosków polecam softa99, u mnie fajnie działał i efekty było widac nawet po 8msc.
A, to tez nie działa tak ze auto się nie będzie brudzić. Bedzie, ale w moim odczuciu wolniej, i na pewno łatwiej je potem umyć.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 13:06

Mrcnsb pisze:
18 mar 2020, 12:46
- collinite 476
Też używam, kupiłem zachęcony generalnymi pozytywnymi opiniami i nie zawiodłem się póki co. Ale jak masz lakier bez korekty to się przygotuj na porządny fitnesik żeby to dobrze rozprowadzić, panel po panelu :)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

18 mar 2020, 13:28

pirul pisze:
18 mar 2020, 13:06
Mrcnsb pisze:
18 mar 2020, 12:46
- collinite 476
Też używam, kupiłem zachęcony generalnymi pozytywnymi opiniami i nie zawiodłem się póki co. Ale jak masz lakier bez korekty to się przygotuj na porządny fitnesik żeby to dobrze rozprowadzić, panel po panelu :)
Ja używam collinite 845 - łatwiej się rozprowadza i poleruje niż 476
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 13:32

pirul pisze:
18 mar 2020, 13:06
Mrcnsb pisze:
18 mar 2020, 12:46
- collinite 476
Też używam, kupiłem zachęcony generalnymi pozytywnymi opiniami i nie zawiodłem się póki co. Ale jak masz lakier bez korekty to się przygotuj na porządny fitnesik żeby to dobrze rozprowadzić, panel po panelu :)
pytanie czy dobrze to robisz bo 90% ludzi daje zdecydowanie za dużo wosku :)
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

18 mar 2020, 13:47

Andrut pisze:
18 mar 2020, 13:32
pytanie czy dobrze to robisz bo 90% ludzi daje zdecydowanie za dużo wosku :)
o to to to ;) na koniec mało że już było ciemno to jeszcze mi się zaczęło mazać wszystko przy polerowaniu wosku... z rozpędu zaczynam nabierać apetytu na ten Collinite ale to już chyba cały dzień będzie mi potrzebny... swoją drogą trzeba jakoś przygotować auto po poprzednim wosku?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 13:50

Za dużo nie daję, kłopot z twardymi woskami powodują pory w lakierze, dlatego trzeba się namachać. Jak masz lakier w miarę pozamykany to i 476 wchodzi niewiele trudniej niż pierwszy z brzegu qd.
Aleks pisze:
18 mar 2020, 13:47
... swoją drogą trzeba jakoś przygotować auto po poprzednim wosku?
Tak, trzeba usunąć poprzedni wosk :)
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 13:56

Aleks pisze:
18 mar 2020, 13:47
[o to to to ;) na koniec mało że już było ciemno to jeszcze mi się zaczęło mazać wszystko przy polerowaniu wosku... z rozpędu zaczynam nabierać apetytu na ten Collinite ale to już chyba cały dzień będzie mi potrzebny... swoją drogą trzeba jakoś przygotować auto po poprzednim wosku?
Ty masz całkowicie inny produkt i tu nawet może być kwestia złej mikrofibry. Na przedni błotnik powinno starczyć Ci jedno psikniecie max 2. Rozprowadzasz i docierasz 2 stroną mikrofibry (tą suchą)

Co co collinite jest dużo dużo fajniejszych wosków ;)
pirul pisze:
18 mar 2020, 13:50
Za dużo nie daję, kłopot z twardymi woskami powodują pory w lakierze, dlatego trzeba się namachać. Jak masz lakier w miarę pozamykany to i 476 wchodzi niewiele trudniej niż pierwszy z brzegu qd.
może nie w 100% ale w znacznym stopniu bzdura

Wosk nie może być za zimny ani za ciepły przy aplikacji. To ma znaczenie na ile sie on topi. Owszem tępy lakier trochę utrudni pracę ale nie powinno to być żadnym wysiłkiem.

Na MX5 NC woskowane 2x po 2 warstwy + peugeota 208 zużyłem ok 30ml wosku....

Moim zdaniem dajesz go za dużo lub popełniasz inny błąd podczas aplikacji.
Chcesz spotkamy się i Ci pomogę w tej kwestii
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 15:28

Moja opinia w tej kwestii wynika z doświadczenia na tych samych trzech samochodach przed i po korekcie, a jeszcze ostatnio potwierdził to szwagier, który też się szarpał z 476 przed korektą, a potem poszło jak z płatka tak, że jednak coś w tym musi być :) Nie zużyłem dużo wosku bo jest tak twardy, że ledwie widać w puszce żeby go cokolwiek ubyło po sześciu aplikacjach. Nie nakładam w słońcu ani na mrozie, robię to zawsze w ocieplanym garażu przy domu w ok. 20 stopniach.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 17:26

cleaner czy też pasta polerska owszem wygładza powierzchnię i aplikacja jest bardziej ekonomiczna. Natomiast ja w swoim życiu "zjadłem" kilkanaście puszek wosków i położyłem litry powłok ;) pierwsze fusso czy waxaddict quartz to są woski które są specyficzne/upierdliwe w aplikacji. Z łatwiejszych syntetyków to FK które można za śmieszną kasę kupić w postaci testerka.
Jeśli nakładasz okrężnymi ruchami potem rozciągaj całość ruchami poziomymi i pionowymi to ułatwia docieranie.
Pamiętasz jaką masz fibrę? Te z krótszym włosiem są lepsze.
Temperatura samego wosku też jest istotna.

kup sobie na lato naturala to będziesz w niebo wzięty tym bardziej że są fajne do czerwonych lakierów. Ale trwałość słaba (polecam 2 warstwy po 12h przerwy druga)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 mar 2020, 23:03

Dzięki za rady, na pewno skorzystam. Fibry do docierania mam krótkie, stosunkowo niska gramatura, staram się używać z 3-4 średniej wielkości na auto żeby cały czas mieć świeżą i czystą pod ręką.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

19 mar 2020, 9:27

przypuszczam że kosmetyki kupowałeś stacjonarnie o w przyszło Ci poproś o jaką s fajną fibrę i Adam czy Karol na 100% dobrze doradzą.

BTW gdybym zorganizował spota takiego na mycie i sprzątanie swoich samochodów były my ze 3-4 osoby chętne?
ODPOWIEDZ