Problem z elektryczną szybą.Nie można zamknąć!!!!

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MorpheusJG
Posty: 54
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:01
Model: NC

20 sty 2021, 13:27

Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z otwieraniem szyby pasażera w mx5 nc.
Zaczęło się dzisiaj kiedy to chciałem pojechać na drobne zakupy. Szyba otworzyła się ale już zamknąć się jej nie udało. Szukałem na forum i na Google ale nie znalazłem odpowiedzi lub podpowiedzi jaka to może być przyczyna.
Postanowiłem sprawdzić silniczek. Udało się ściągnąć tapicerkę oraz zdemontować silnik oraz wyjąć wirnik w celu jego sprawdzenia. Wszystko jest ok.
Aby się upewnić na 1000% że silnik jest sprawny to podłączyłem go pod aku i kręci. Wtyczka ma od silnika ma 6 przewodów. Dwa czerwone grube odpowiadają za dostarczenie napięcia do szczotek. Na kostce tej pojawia się napięcie podczas przełączania przełącznika otwierania szyb. Dlaczego więc po podłączeniu silnika do kostki i próbując otworzyć szybę nic się nie dzieje?? próbowałem dobrać się do przełączników bo może tam coś jest nie halo ale nie udało mi się zdjąć mieszka zmiany biegów jak i samych przełączników. Czy ktoś to już wcześniej robił lub dysponuje materiałami instruktażowymi jak to wszystko rozebrać aby nie uszkodzić??
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

20 sty 2021, 13:40

pierwszym podejrzanym jest przelacznik, tak samo jak w NA :D

tu masz opis co i jak, ktory wyprodukowalem
viewtopic.php?f=72&t=32082&p=525694&hil ... nc#p525694
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ