Mocowanie rozpórki podwozia w MX-5 NC

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jozef
Donator
Donator
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2020, 22:09
Model: NC
Lokalizacja: Bydgoszcz

27 paź 2020, 0:34

Koledzy Pomóżcie
Obejrzałem podwozie mojej NC i trafiłem na uszkodzoną osłonę (rozpórkę) w tylnej części podwozia (element na zamieszczonym poniżej zdjęciu).
20201026_203114.jpg
20201026_203114.jpg (5.07 KiB) Przejrzano 459 razy
Nie mam dostępu do zestawienia części samochodu i nie potrafię rozstrzygnąć: czy jest to tylko ażurowa osłona skrzyni/obudowy wału, czy też element konstrukcyjny – rozpórka usztywniająca podwozie. Jeśli jest to rozpórka, to mam pytanie: Czy mogę zdemontować omawiany element w celu naprawy i dojechać do warsztatu bez jego zamontowania?
Naprawa osłony/rozpórki (prostowanie i spawanie) i rozwiązanie mocowania jej do profili podwozia to odrębne zadania. Sprawne są tylko dwa z czterech połączeń śrubowych, w pozostałych - w jednym przypadku nakrętka w profilu obraca się razem ze śrubą, w drugim: luźna nakrętka przemieszcza się i wkręcenie śruby nie jest możliwe. Brak mi też pomysłu na proste naprawienie dwóch wymienionych wyżej punktów mocowania osłony/rozpórki. Jeśli ktoś z Was ma pomysł jak zastąpić wyluzowane nakrętki, to proszę o radę.
Pozdrawiam
Jozef
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5457
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

27 paź 2020, 9:42

Coś nie pykło przy wrzucaniu fotki ;) Ale wnosze, że chodzi o tą aluminiową. Często ona obrywa i podwija się jej przedni część czasem wyrywając mocowania. Bez problemu mozesz ją zdemontować i jezdzić. Wyprostujesz ją młotkiem - to tylko kawałek cienkiej aluminiowej blachy, niemniej możesz spokojnie ją zdemotnować i jeździć bez niej. Nic się złego nie wydarzy.
Jeśli chcesz nowe mocowanie to pozostaje wykonać nowe mocowania na nitonakrętkach.
Jozef pisze:
27 paź 2020, 0:34
Koledzy Pomóżcie
Obejrzałem podwozie mojej NC i trafiłem na uszkodzoną osłonę (rozpórkę) w tylnej części podwozia (element na zamieszczonym poniżej zdjęciu).
20201026_203114.jpg
Nie mam dostępu do zestawienia części samochodu i nie potrafię rozstrzygnąć: czy jest to tylko ażurowa osłona skrzyni/obudowy wału, czy też element konstrukcyjny – rozpórka usztywniająca podwozie. Jeśli jest to rozpórka, to mam pytanie: Czy mogę zdemontować omawiany element w celu naprawy i dojechać do warsztatu bez jego zamontowania?
Naprawa osłony/rozpórki (prostowanie i spawanie) i rozwiązanie mocowania jej do profili podwozia to odrębne zadania. Sprawne są tylko dwa z czterech połączeń śrubowych, w pozostałych - w jednym przypadku nakrętka w profilu obraca się razem ze śrubą, w drugim: luźna nakrętka przemieszcza się i wkręcenie śruby nie jest możliwe. Brak mi też pomysłu na proste naprawienie dwóch wymienionych wyżej punktów mocowania osłony/rozpórki. Jeśli ktoś z Was ma pomysł jak zastąpić wyluzowane nakrętki, to proszę o radę.
Pozdrawiam
Jozef
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jozef
Donator
Donator
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2020, 22:09
Model: NC
Lokalizacja: Bydgoszcz

27 paź 2020, 11:10

Serdecznie dziękuję za szybką, i bardzo satysfakcjonującą odpowiedź.
Pozdrawiam
Jozef
ODPOWIEDZ