Podbitka maski a temperatury [NB]

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

susi
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2020, 0:07
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław

19 sie 2020, 18:08

Mam pod maską zamontowaną podbitkę wygłuszającą. Cos takiego jak w linku ponizej

http://www.tuning-mx-5.de/shop/article_ ... f1&lang=EN

Zastanawiam sie czy zdjęcie tej podbitki pomoze w jakis sposob na obnizenie temperatury pod maską. W koncu wiekszosc mx5 nb smiga bez tego.

Do tej pory nie mialem zadnych przygód ze zbyt wysoką temperaturą w silniku. Wskaznik temperatury cieczy chlodzocej stoi ladnie w polowie. Chce sie niedlugo wybrac mx5 na urlop w cieple rejony i chcialbym zminimalizowac ryzyko jakiejkolwiek awarii.

Ma ktoś jakies porównanie przy jezdzie z podbitką bez? Oprócz zwieszonej glosnosci silnika cos sie zmienilo?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

19 sie 2020, 19:27

susi pisze:
19 sie 2020, 18:08
Mam pod maską zamontowaną podbitkę wygłuszającą. Cos takiego jak w linku ponizej

http://www.tuning-mx-5.de/shop/article_ ... f1&lang=EN

Zastanawiam sie czy zdjęcie tej podbitki pomoze w jakis sposob na obnizenie temperatury pod maską. W koncu wiekszosc mx5 nb smiga bez tego.

Do tej pory nie mialem zadnych przygód ze zbyt wysoką temperaturą w silniku. Wskaznik temperatury cieczy chlodzocej stoi ladnie w polowie. Chce sie niedlugo wybrac mx5 na urlop w cieple rejony i chcialbym zminimalizowac ryzyko jakiejkolwiek awarii.

Ma ktoś jakies porównanie przy jezdzie z podbitką bez? Oprócz zwieszonej glosnosci silnika cos sie zmienilo?
Większego wpływu nie ma na temperature silnika. Jeżeli płyn sie nie gotuje to ja bym sobie nie zawracał głowy.
Zdjecie tej izolacji czasem przyspiesza proces degradacji lakieru na masce - lakier sie nagrzewa i studzi w wiekszym zakresie temperatur.
Chcesz zminimalizować ryzyko awarii to wymień płyn w chłodnicy, sprawdz czy wentylator Ci działa prawidłowo, czy pasek alternatora jest naciagniety i w dobrym stanie.
ODPOWIEDZ