Flokowanie a trwałość

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

24 lip 2020, 14:26

Hej
Zastanawiam sie nad flokowaniem kilku elementów w Nc. Nie chce deski, bardziej elementy niżej, na których widac juz znaki uzycia 8-)
Macie jakies doświadczenia w tym względzie? Jak z wytrzymałością? Warto zainwestować w jakis tam sprzet i samemu to robic?
Czytałem ze sa dwie szkoły, jedna tylko proszek na klej, druga tak samo ale do tego elektrostatycznie..
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

24 lip 2020, 20:02

Malcolm_x pisze:
24 lip 2020, 14:26
Hej
Zastanawiam sie nad flokowaniem kilku elementów w Nc. Nie chce deski, bardziej elementy niżej, na których widac juz znaki uzycia 8-)
Macie jakies doświadczenia w tym względzie? Jak z wytrzymałością? Warto zainwestować w jakis tam sprzet i samemu to robic?
Czytałem ze sa dwie szkoły, jedna tylko proszek na klej, druga tak samo ale do tego elektrostatycznie..
Planowałem kiedyś robić deskę u siebie i z tego co sie wywiedziałem flock sie nie sprawdz w miejscach narażonych na mechaniczne uzzkodzenie ( tam gdzie się dotyka elementów).
Zestaw którym miałem robić miał takie tekturowe pudełko z dziurkami przez które sypało się proszek- efekty na youtubie wyglądały zachęcająco.
Ostatecznie się nie zdecydowałem bo wymagałoby to sciągania deski, więc praktycznego doświadczenia nie mam niestety
Awatar użytkownika
Aero50
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 27 cze 2014, 8:37
Model: NA
Wersja: 90' 1.6
Lokalizacja: Kraków

25 lip 2020, 14:47

Sam rozważam kiedyś flokowanie, ale po obejrzeniu tego filmiku https://youtu.be/qtZYmmd8ejw?t=280 uznałem że cała zabawa w przygotwanie powierzchni, szukanie proszku, czegoś do sypania (chociaż widziałem filmiki na YT jak ktoś robił przez zwykłe sitko kuchenne) nie wychodzi specjalnie taniej niż zlecenie tego komuś i oszczędzenie pół dnia na przygotowanie powierzchni i zabawę z klejem :)
ODPOWIEDZ