Tłumik końcowy

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

09 kwie 2020, 8:28

Cześć,
Z powodu kwarantanny ostatnio dużo grzebie przy aucie. Chciałem tworzyć rollbar, ale awaria maszyny do gięcia rur na chwile obecną mnie zatrzymała.

Dlatego zacząłem się bawić końcowym tłumikiem.
Podejrzewam, że podobny temat już się gdzieś pojawił, ale nie umiałem nic znaleźć.

Jako, że chciałem, aby moja miata NB 1.6 :lol: była trochę głośniejsza, to sam tłumik końcowy wyspawałem z nierdzewki 2", która zalegała mi w garażu.

Tłumik jest tak głośny na chwilę obecną, że nie da rady z nim jeździć, a robiłem jedynie końcowy tłumik .

Moje pytanie - Czy ktoś z was bawił się tłumikiem i co zrobiliście, żeby to jakoś brzmiało?? Czy jakaś puszka z Turboworks'a albo innego badziewia jakkolwiek wygłusza??
Awatar użytkownika
Renegade
Donator
Donator
Posty: 93
Rejestracja: 02 wrz 2012, 8:26
Model: NB FL
Wersja: ABC
Lokalizacja: Tu i tam

25 kwie 2020, 21:44

Czy masz dodatkowo stożek zamiast oemowego filtra powietrza? Ze stożkiem jest znacząco głośniej przy modzonym wydechu.

Zerknij na rozwiązania typu silencer - przykręcane na końcówkę wydechu trochę przyciszają wydech. Przykładowo budżetowy WM Sport bez silencera jest głośny przy każdym dodaniu gazu, z silencerem w dłuższej trasie dopiero powyżej 120 zaczyna męczyć.
ODPOWIEDZ