Przerywanie silnika przy przyśpieszniu NBFL 1.6

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

metalogy
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:24
Model: NB FL
Lokalizacja: Wlkp

26 mar 2020, 20:12

Witajcie
Od 2 jakiś 2 miesięcy stałem się posiadaczy Mx5 NBFL 2002r. 1.6 110KM, przebieg 218 tyś km. Niestety silnikowi przy dosyć dynamicznym przyśpieszaniu (mocne wciśnięcie pedału gazu) dosyć losowo zdarza się losowo przerwać w różnych momentach i zakresie obrotów, lecz przypadłość nigdy nie występuje poniżej ok. 2700 rpm. Przyśpieszając nagle czuć jakby silnik "zatrzymał" się oraz stracił moc(dosyć podobne odczucie jak przy braku paliwa w aucie) i po chwili, zanim w zasadzie człowiek uświadomi sobie co się stało, wszystko wraca do normy. Jakiś miesiąc temu(wiem, długo, lecz auto więcej stoi niż jeździ) problem wystąpił po raz pierwszy. Kilka dni później Madzia poszła na serwis, przy czym zapomniałem wspomnieć o tym incydencie :? Z rzeczy mogących mieć wpływ na problem został wymieniony filtr paliwa oraz świece zapłonowe. W próbie rozwiązaniu problemu wymieniłem kable zapłonowe, co również nie pomogło. Na chwilę obecną sądzę, że przyczyną może być zużyta już pompa paliwa, która zaczyna nie wyrabiać w podawaniu paliwa, co miałoby sens, ponieważ jadąc ze stałą prędkością silnik pracuje równo. Czy macie jakieś porady co do diagnostyki i podejrzanych?
Ps. W jakiś ciepły dzień umyję ją i wstawię porządne fotki :D
Z góry dzięki!
Marcin0602
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:33
Model: NB
Lokalizacja: ZS

26 mar 2020, 20:40

Tak naprawdę to odpowiedziałeś sobie sam :D Najlepiej zacząć od pompy paliwa, jeśli zapłon jest w porządku.
Awatar użytkownika
M1ecu
Posty: 219
Rejestracja: 12 gru 2017, 20:49
Model: NB FL
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

12 kwie 2020, 22:04

Ewentualnie sprawdź jeszcze cewki, czasem są podobne objawy.
kemad
Posty: 343
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:58
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk

13 kwie 2020, 11:33

U mnie w NA silnik przerywał przez EGR.
Pamela - prawie skończona :roll:
viewtopic.php?f=22&t=29041

Felix - może na lato :winner:
viewtopic.php?f=23&t=33202
ODPOWIEDZ