Farba do zacisków, zestaw naprawczy

Pare pytań przed małym remontem hamulcow

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

02 mar 2020, 19:10

Hej
Musze przystąpić do wymiany hamulców w swoim nc. :)
Chcialem iść w rx8 ale po kupnie dwóch złych kompletów zacisków, odpuszczam. :oops: Ide w oryginały.
Mam pytanie co do zestawów naprawczych wraz z tłokiem. Jakiej firmy polecacie?
Macie jakies doświadczenie?

Pytanie tez co do farby do zacisków. Wiem ze najlepiej jest dac do proszkowego, ale z racji ze jest to moje daily, oraz iz nie posiadam drugiej pary, musze malować „na miejscu”
Wszędzie sa farby foliateca. Nie wiem czy wole jakies farby w sprayu. Znacie cos wytrzymałego?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

02 mar 2020, 19:19

Malcolm_x pisze:
02 mar 2020, 19:10
Hej
Musze przystąpić do wymiany hamulców w swoim nc. :)
Chcialem iść w rx8 ale po kupnie dwóch złych kompletów zacisków, odpuszczam. :oops: Ide w oryginały.
Mam pytanie co do zestawów naprawczych wraz z tłokiem. Jakiej firmy polecacie?
Macie jakies doświadczenie?

Pytanie tez co do farby do zacisków. Wiem ze najlepiej jest dac do proszkowego, ale z racji ze jest to moje daily, oraz iz nie posiadam drugiej pary, musze malować „na miejscu”
Wszędzie sa farby foliateca. Nie wiem czy wole jakies farby w sprayu. Znacie cos wytrzymałego?

Większość farb dwuskładnikowych wytrzyma na zacisku bez problemu. Musisz tylko dobrze przygotować podłoże - wyczyścić do gołego metalu.
Odnośnie reperaturek to najlepiej oryginalne. Zamienniki szybko parcieją ( przynajmniej u mnie)
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

02 mar 2020, 22:27

powiem tak. Stary niezawodny hammerite naprawdę długo potrafi wytrzymać a pusze kupisz za 20zł....
Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

03 mar 2020, 6:33

Andrut pisze:
02 mar 2020, 22:27
powiem tak. Stary niezawodny hammerite naprawdę długo potrafi wytrzymać a pusze kupisz za 20zł....
Hammerite? Nie zacznie spływać po pierwszej ostrzejszej pojezdzawce? :shock:
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 217
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

03 mar 2020, 7:03

Ja kiedyś lata temu miałem hammerite na zaciskach i mimo latania po torze trzymał się kilka lat a potem zmieniłem heble na większe.
Ja teraz rozpatruje opcję zestawu z FOLIATEC, wygląda to przyzwoicie i podobno tworzy jakaś ceramiczna powłokę
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

03 mar 2020, 8:06

Dajcie znać, bo ja szykuję prezent Gosi na urodziny, a marzyły jej się zawsze fioletowe zaciski - tylko jak podliczyłem koszt reperaturek, to się trochę przestraszyłem - a do tego koszt malowania :)

Nie rozważałem w ogóle malowania na samochodzie, ale jeżeli to może się udać, to sporo kasy mi w portfelu zostanie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
virage
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:41
Model: NB
Lokalizacja: Kraków

03 mar 2020, 16:09

Malowałem ostatnio farbą VHT w sprayu. Wybrałem ze względu na temperatury, kolor podobno wytrzymuje 480 stopni, a podkład prawie 1000 :D Na razie jest ładnie, ale prawdziwy test będzie na Silesi końcem marca :)
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

03 mar 2020, 16:34

Arvi pisze:
03 mar 2020, 8:06
Nie rozważałem w ogóle malowania na samochodzie, ale jeżeli to może się udać, to sporo kasy mi w portfelu zostanie :)
Uda się o ile dobrze okleisz wszystkie elementy które możesz niechcący prysnąć. I zajmie to mniej czasu niż demontować każdy jeden i się bawić ;D Takim sposobem w poprzednim aucie miałem dwukolorowe zaciski... Za pierwszym razem zdjąłem i pomalowałem na kolor szybki, a potem z wierzchu prysnąłem na złoto... To się nowy właściciel zdziwi jak wpadnie na pomysł to rozbierać :ryjezesmiechu:
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

03 mar 2020, 21:42

Malcolm_x pisze:
03 mar 2020, 6:33
Andrut pisze:
02 mar 2020, 22:27
powiem tak. Stary niezawodny hammerite naprawdę długo potrafi wytrzymać a pusze kupisz za 20zł....
Hammerite? Nie zacznie spływać po pierwszej ostrzejszej pojezdzawce? :shock:
ford fiesta ST150 jazda ostra ponad 2 lata i wyglądały ciągle super
w cougarze v6 też sie trzymało ładnie
generalnie daje to rade moim zdaniem masz masę kolorów i znikomy koszt
Obrazek
ODPOWIEDZ