Jakie heble do turbo NA

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Bozexxx
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2017, 19:22
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

08 lip 2019, 14:05

Witam !
Tak jak w temacie ,potrzebuję czegoś co pomoże wyhamować turbo NA i zrobi to dobrze .
Zastanawiałem się nad zestawem z mercedesa ale jednak pomysł poszerzeń zbyt bardzo mi nie odpowiada, a inaczej podejrzewam ,że nie wejdą :/
Ktoś ma lub zna jakiś sprawdzony zestaw do NA ? Oczywiście najlepiej w dobrej cenie :lol: Może bazować na używanych częściach itd.
Czekam na jakieś ciekawe propozycje :D
Pozdro ! 8-)
NA 97r. 90km :D
viewtopic.php?f=22&t=24312&view=unread#unread
IG : bozo.wymiata
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

08 lip 2019, 14:07

A BigBrake z naprawdę dobrym klockiem i oplotem nie daje rady? U mnie w NB było moim zdaniem wystarczająco...
Bozexxx
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2017, 19:22
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

08 lip 2019, 14:11

Właśnie nie wiem czy big braki są wystarczające ,generalnie wolał bym mieć jednak zapas jeśli chodzi o hamulce ,coś ala wyhamują auto nawet gdyby miało 300 km a ma ich 240 :D
NA 97r. 90km :D
viewtopic.php?f=22&t=24312&view=unread#unread
IG : bozo.wymiata
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

08 lip 2019, 19:18

Bozexxx pisze:
08 lip 2019, 14:11
Właśnie nie wiem czy big braki są wystarczające ,generalnie wolał bym mieć jednak zapas jeśli chodzi o hamulce ,coś ala wyhamują auto nawet gdyby miało 300 km a ma ich 240 :D
Jeżeli masz auto z ABS:
znajdź pustą drogę,
rozpędź się do prędkości z jaką planujesz podróżować emixem
naciśnij hamulec do oporu
1. Jeżeli czujesz pulsowanie ABSu to znaczy że hamulce masz wystarczające do obecnej konfiguracji auta i do jazdy po drogach (nie po torze) nic więcej Ci nie trzeba.
2. jeżeli nie jesteś w stanie zblokować kół/uruchomić ABSu to najprostszą opcją jest podmiana na większe hamulce z emixa (z mini na midi, z midi na big brake. Ze sprawdzonych opcji jest jeszcze wspomniany swap na hamulce z mercedesa albo VW corrado (oba opisane na forum)
Generalnie podejrzewam że jak rozpytasz magików na forum to Ci wyrzeźbią adaptery do szerokiej gamy zacisków (vide zaciski z RX7 czestera :git: )
Gotowe kity do MXa robi kilka firm. Nie wiem jak ceny wyglądają w Polsce ale w UK najtaniej póki co wychodzi wilwood (500-550 GBP).

Zanim sie zabierzesz za mody to przejrzyj sobie cały układ hamulcowy - czasem podstawowy serwis (dobre klocki, tarcze, przesmarowanie prowadnic, odpowietrzenie układu) potrafi zaskakująco poprawić hamowanie
Bozexxx
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2017, 19:22
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

08 lip 2019, 20:35

mutra pisze:
08 lip 2019, 19:18
Bozexxx pisze:
08 lip 2019, 14:11
Właśnie nie wiem czy big braki są wystarczające ,generalnie wolał bym mieć jednak zapas jeśli chodzi o hamulce ,coś ala wyhamują auto nawet gdyby miało 300 km a ma ich 240 :D
Jeżeli masz auto z ABS:
znajdź pustą drogę,
rozpędź się do prędkości z jaką planujesz podróżować emixem
naciśnij hamulec do oporu
1. Jeżeli czujesz pulsowanie ABSu to znaczy że hamulce masz wystarczające do obecnej konfiguracji auta i do jazdy po drogach (nie po torze) nic więcej Ci nie trzeba.
2. jeżeli nie jesteś w stanie zblokować kół/uruchomić ABSu to najprostszą opcją jest podmiana na większe hamulce z emixa (z mini na midi, z midi na big brake. Ze sprawdzonych opcji jest jeszcze wspomniany swap na hamulce z mercedesa albo VW corrado (oba opisane na forum)
Generalnie podejrzewam że jak rozpytasz magików na forum to Ci wyrzeźbią adaptery do szerokiej gamy zacisków (vide zaciski z RX7 czestera :git: )
Gotowe kity do MXa robi kilka firm. Nie wiem jak ceny wyglądają w Polsce ale w UK najtaniej póki co wychodzi wilwood (500-550 GBP).

Zanim sie zabierzesz za mody to przejrzyj sobie cały układ hamulcowy - czasem podstawowy serwis (dobre klocki, tarcze, przesmarowanie prowadnic, odpowietrzenie układu) potrafi zaskakująco poprawić hamowanie
Podrzucisz linki do tematów z tymi hamulcami z rx7 i z merola ? :D Byłbym wdzięczny .
Pozdro !
NA 97r. 90km :D
viewtopic.php?f=22&t=24312&view=unread#unread
IG : bozo.wymiata
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

09 lip 2019, 8:31

Jeśli nie jeździsz na torze to pakowanie się niefabryczne hamulce Według mnie jest błędem. Przypadku jakichkolwiek problemów z autem na trasach i tak dalej będziesz miał utrudnione zadanie by ten zestaw naprawić. Dodatkowo Big Break po regeneracji z dobrymi tarczami i klockami hamuje aż nazbyt nic lepszego nie jest na drogę potrzebne nawet Turbo.

apropo ABS, włączy się również wtedy jak masz słabą oponę i tutaj też trzeba szukać problemu.

także na początek polecam Big Break po regeneracji. Zapłacisz 1/3 tego co wydałbyś na customowe hamulce i sprawdzisz czy ci to wystarcza. jak nie to sprzedasz i na pewno na tym nie stracisz

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Bozexxx
Posty: 241
Rejestracja: 05 mar 2017, 19:22
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

09 lip 2019, 9:06

turbo pchała pisze:
09 lip 2019, 8:31
Jeśli nie jeździsz na torze to pakowanie się niefabryczne hamulce Według mnie jest błędem. Przypadku jakichkolwiek problemów z autem na trasach i tak dalej będziesz miał utrudnione zadanie by ten zestaw naprawić. Dodatkowo Big Break po regeneracji z dobrymi tarczami i klockami hamuje aż nazbyt nic lepszego nie jest na drogę potrzebne nawet Turbo.

apropo ABS, włączy się również wtedy jak masz słabą oponę i tutaj też trzeba szukać problemu.

także na początek polecam Big Break po regeneracji. Zapłacisz 1/3 tego co wydałbyś na customowe hamulce i sprawdzisz czy ci to wystarcza. jak nie to sprzedasz i na pewno na tym nie stracisz

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
W takim razie ma ktoś na sell Big brake ? 😂
Jakie tarcze i klocki najlepiej kupić do takiego zestawu ?
NA 97r. 90km :D
viewtopic.php?f=22&t=24312&view=unread#unread
IG : bozo.wymiata
ODPOWIEDZ