Progi NBFL

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Skrzypon
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:54
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

07 cze 2019, 18:03

Witam witam, jak zapewne każdy posiadacz mx5 ma problem z ruda na progach. Teraz mam pytanie już się dowiedziałem ze podobno najlepiej inwestować w progi klokkerholm to jedna sprawa, a druga jest taka jak już zrobię te progi klokkerholm i ładnie je zabezpiecze np. W krownie i mam zamiar użytkować ja cały rok. Ile takie progi wytrzymają zim?
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

07 cze 2019, 22:40

Podobno emiksy dobrze zrobione i zakonserwowane jesli zimy nie widzą to wytrzymują bez rudej 3 lata a te co ją widzą to 2 lata😁
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

07 cze 2019, 22:53

Skrzypon pisze:
07 cze 2019, 18:03
Witam witam, jak zapewne każdy posiadacz mx5 ma problem z ruda na progach. Teraz mam pytanie już się dowiedziałem ze podobno najlepiej inwestować w progi klokkerholm to jedna sprawa, a druga jest taka jak już zrobię te progi klokkerholm i ładnie je zabezpiecze np. W krownie i mam zamiar użytkować ja cały rok. Ile takie progi wytrzymają zim?
klokenhorm jest cynkowany inne zazwyczaj nie. Ja mam nadkkola klokenhorm i progi nie klokenhorm trzeci rok i rdzy nie widać. Zimą nie jeżdżę.
wydaje mi się że jak zalewasz podwozie olejem co roku, myjesz często (szczególnie po zimie) to trzy lata powinny przeżyć :roll: . Moja NB (z 2000roku) była użytkowana zimą- progi miała łatane trzy razy. Proste równanie 19 lat dzielone na trzy daje 6 lat i cztery miesiące. I to jest moja odpowiedź na Twoje pytanie :mrgreen:
Skrzypon
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:54
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

08 cze 2019, 1:36

Ok dzięki wielkie za odpowiedzi zrobię i zobaczę co z nich będzie po zimie haha. Swoją droga teraz te zimy nie są aż takie „hardkorowe” jak były przynajmniej w Warszawie i nie sypia tej soli aż tak. Chociaż powiem wam ze bardziej chyba obawiam się ze będzie mnie rzucać od lewej do prawej na ulicy :D
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 406
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: Inny

08 cze 2019, 14:21

Progi klokkerholm nie są cynkowane, reperaturki błotników są, a powinno wytrzymać długo, o ile zostanie dobrze zabezpieczone i nie będzie się do środka lała woda.
ODPOWIEDZ