NB ciepła podłoga

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Skrzypon
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:54
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2019, 9:11

Witam właśnie zakupiłem moja pierwsza mazdę ( 2004 1,8 silnik) mam dwa pytania. Wracam trasa i podłoga od strony kierowcy się nagrzewa przy dużych prędkościach aż za bardzo, a u pasażera jest ok. Drugie pytanko przy większych prędkościach (okolice 200 km/h)również temperatura silnika idzie pod max, ale oleju jest w normie cały czas na srodku wskazówka. Czym mogą być spowodowane te dwie rzeczy.
Awatar użytkownika
JJARIK
Posty: 56
Rejestracja: 17 lut 2018, 7:03
Model: NB
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2019, 9:40

Tunel ciepły niestety emixy tak maja , co do temperatury to albo rejestracja na wlocie albo chłodnica zapchana ewentualnie układ do przepłukania być może termostat , miaty powyżej 150 przy takich przyczynach się gotują to nie wina oleju tylko chłodzenia , póki nie naprawisz problemu nie radzę tak pędzić bo może być to ostatnia jazda wskazówka jeśli wychyli się poza pion w prawą stronę włącz ogrzewanie na maxa i dmuchawy na maxa poprawisz przepływ gorącej cieczy przez nagrzewnice
Awatar użytkownika
JJARIK
Posty: 56
Rejestracja: 17 lut 2018, 7:03
Model: NB
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2019, 9:41

Ta wskazówka to nie jest temperatura oleju tylko ciśnienia i działa zero jedynkowe więc jak jeszcze się wychyla to ok a jak opadnie to nawet nie będziesz musiał na nią patrzeć kiedy to się stanie bo będzie za późno
Skrzypon
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:54
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2019, 10:01

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Zrobię to jak tylko dojadę do Warszawy :) a co do ciepłego tunelu można to elegancko zrobić jakimiś matami? Obstawiam ze tak i jak już to polecacie może jakieś konkretne?
ODPOWIEDZ