[NCFL] Problem z alarmem/centralnym zamkiem, auto uziemione....

Ratunku...

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ziolko73
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:16
Model: NC
Wersja: 1.8/2.5
Lokalizacja: Będzin

23 sty 2020, 5:59

Mam podobny problem, ale nie z alarmem tylko z centralnym zamkiem w drzwiach kierowcy. Myk polega na tym, że z pilota się nie otwierają natomiast drzwi pasażera tak. Podejrzewam walnięty siłownik w zamku, tylko nie wiem czy jest on wymienialny czy jest zintegrowany z zamkiem? Nigdzie nie mogę namierzyć ani zamka ani siłownika do mx5 nc. Gdzieś zasłyszałem że może podejść z mazdy 6.
Ktoś coś wie na ten temat? Ma ktoś jakąś fotkę takiego zamka ewentualnie nr oem?
MX5 NC 1.8 => 2.5🏁
Strojenie RomDrop by Alex®️
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

23 sty 2020, 10:47

A próbują sie chociaż te drzwi kierowcy otworzyć czy nic sie nie dzieje?
Awatar użytkownika
Ziolko73
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:16
Model: NC
Wersja: 1.8/2.5
Lokalizacja: Będzin

23 sty 2020, 11:11

Nie jestem pewien na 100% ale kiedys mi się zdaje że się otworzyły, albo ich nie zamknąłem i były otwarte. Autem póki co nie jeżdżę, bo jak kupiłem to sobie zimuje w garażu, zajrzę tylko co jakiś czas przepalić furę. Czekam na cieplejsze dni i dopiero będę wymieniał płyny ustrojowe i naprawiał różne pierdółki typu zamek itp.
Sprzedający chyba coś gadał że czasem działa ale ja powiedziałem odrazu że do wymiany i oczywiście 500 mniej za auto:)
MX5 NC 1.8 => 2.5🏁
Strojenie RomDrop by Alex®️
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

23 sty 2020, 11:31

To i ja się podepnę.

Auto kupione z uszkodzoną centralka od strony pasożyta. TZN po wciśnięciu pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy. W 90% śmigam sam więc plan był zrobić to przy okazji wygłuszania drzwi i wymiany głośników.
Wczoraj pilot trochę świrował wie go rozebrałem wyczysciłem i poskładałem.

Dziś naciskam pilot światełko się świeci i tyle... 0 reakcji zamka od strony kierowcy i pasażera (kierunkowskazy migają). Skoro kierunki migają pilot świeci to pilot raczej ok., bagażnik z pilota też otworze
Ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? Z kluczyka otworze ale tylko drzwi kierowcy...

Centralka? Dopływ sygnału z centralki? Czy raczej całe zamki z siłownikami?
Awatar użytkownika
Ziolko73
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:16
Model: NC
Wersja: 1.8/2.5
Lokalizacja: Będzin

23 sty 2020, 14:21

Tobie może centralka świruje. Podejrzewam też że może w mazdach łamią się przewody w drzwiach w tych przegubach. Widzę że to chyba częsty problem. Ja bym to ogarnął tylko zimno w garażu i mi się narazie nie chce. Zastanawiam się nad tymi zamkami od mazdy 6 bo cenowo na allegro wychodzą spoko tylko czy podejdą, nie mam porównania i dlatego było by super jakby ktoś wrzucił tu fotki starego zdemontowanego zamka. Może nawet by tylko siłownik podmienił z zamiennika jakby reszta nie pasowała. Ktoś tu na forum wymieniał tylko czy by im się chciało;)
MX5 NC 1.8 => 2.5🏁
Strojenie RomDrop by Alex®️
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

23 sty 2020, 14:54

ale cykniecie centralki jest i kierunki mrugaja wiec tak jak by sygnał do zamka nie docierał. Mam nadzieje ze to nie kable bo szukanie załamania bedzie problematyczne.
Centralka jest gdzies pod kierownica?
Awatar użytkownika
Ziolko73
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:16
Model: NC
Wersja: 1.8/2.5
Lokalizacja: Będzin

30 sty 2020, 20:08

Ja jeszcze nie wiem co gdzie jak bo narazie nie mam czasu na takie grzebanie, a poza tym w garażu ciasno a na dworze zimno więc czekam na cieplejsze dni. Póki co zbieram informacje, kompletuje oleje, płyny i filtry żeby przed sezonem mieć już wszystko co potrzeba. Z tym zamkiem na pewno sobie poradzę, bo nie takie rzeczy się robiło tylko ta pogoda brrr.
Szkoda że nikt nie ma fotki z numerami zamka i siłownika jaki tam siedzi bo może by co podeszło.
MX5 NC 1.8 => 2.5🏁
Strojenie RomDrop by Alex®️
Awatar użytkownika
Ziolko73
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:16
Model: NC
Wersja: 1.8/2.5
Lokalizacja: Będzin

04 kwie 2020, 22:05

Winowajcą świrowania zamków jest siłownik od strony kierowcy. Przyczyną może być już częściowe zużycie mechanizmu lub mikrostyków w środku samego siłownika.
Dla zainteresowanych powiem że zamki z mazdy6 i rx8 są prawie takie same, różnią się tylko tymi metalowi cięgnami od klamki zewnętrznej i wkładki zamka, które bez problemu się przekłada. Reszta plug&play.
Aha...u mnie przy siłowniku są dwa gniazda, jedno na 6pin drugie 2piny. Nie wiem jak w poliftowych, ale należy na to ewentualnie zwracać uwagę.
MX5 NC 1.8 => 2.5🏁
Strojenie RomDrop by Alex®️
ODPOWIEDZ