[NCFL] Problem z alarmem/centralnym zamkiem, auto uziemione....

Ratunku...

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

04 lut 2019, 19:43

<panic_mode_enabled="true">

Witajcie!

otoz moja mazda (NCFL 2.0) dzisiaj pod lidlem (to akurta chyba nie ma znaczenia) powiedziala "p*, nie jade".

objawy? w skrocie: swirowanie centralnego zamka i wyjacy alarm, silnik oczywiscie gasnie zaraz po odpaleniu (immo).

w szczegółach - otwieranie auta powoduje duzo klikniec (i cos jakby dzwiek zamykania/otwierania w kolko, zwl po stronie pasazera). Po otwarciu drzwi (ktorychkolwiek), bagaznika - po kilku sekundach zaczyna sie wycie. Wyje z pol minuty i cisza. Jak siedze w srodku i wloze kluczyk do stacyjki, wyje znowu. Zamykanie z pilota dziala czasami (pomimo ze mrugnie). Klikniecie otwierania nie powoduje przerwania wycia...

Z OBD meldowalo mi slabe aku, plus poprzedni wlasciciel mowil, ze jak dlugo nie jezdzil i aku bylo slabe to alarm wyl. No wiec szybka kalkulacja - kupilem nowe aku. Zaladowalem do auta, odpalilo. Zero alarmu. Dojechalem do domu i dumny z siebie zgasilem auto... i to byl blad. 10 minut pozniej problem wrocil i nie chce juz odejsc. Troche moze niefortunnie, ale na szczescie stoi pod domem...

Ratunku :(

Szukalem na forum tu, na innych tez - nie znalazlem nic do konca pasujacego.

PS. Ach! Zdarzylo mi sie ze 2 razy ostatnio, ze po otwarciu auta zamykalo sie i otwieralo samo (na otwartych drzwiach) kilka razy i przestawalo.
PS2. Drzwi zapalaja swiatla, ale nie wiem czy to te same mikroprzelaczniki...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

04 lut 2019, 19:53

Sprawdź napięcie tego nowego akumulatora. Może gdzieś masz zwarcie i Ci ciągnie prąd?
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

04 lut 2019, 19:59

mutra pisze:
04 lut 2019, 19:53
Sprawdź napięcie tego nowego akumulatora. Może gdzieś masz zwarcie i Ci ciągnie prąd?
nie mialem nigdy problemow z krecenim, teraz tez kreci wesolo i odpala na dotyk (i na starym i na nowym, przy czym stary po wymontowaniu dalej ma solidne 13V), tylko immo gasi auto... a po odpaleniu pradu jest chyba pod dostatkiem. Ale sprawde jutro, zawsze jakis trop, teraz juz ciemno na dworze...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

04 lut 2019, 20:05

A może to, że Ci auto odpaliło pod tym lidlem to wynika z tego że odpiąłeś akumulator a nie że wpakowałeś nowy? Przekładki ECU nie miałeś? Immo i alarm jest oryginalny?
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

04 lut 2019, 20:57

mutra pisze:
04 lut 2019, 20:05
A może to, że Ci auto odpaliło pod tym lidlem to wynika z tego że odpiąłeś akumulator a nie że wpakowałeś nowy? Przekładki ECU nie miałeś? Immo i alarm jest oryginalny?
Tez tak pomyslalem, ale to musialby byc efekt dziwnej konstelacji otwartych i zamknietych drzwi w momencie odlaczenia. Probowalem odlaczyc pod domem i nic.

I tak, obstawiam wszystko fabryczne. Auto raczej grzebane nie jest.
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

04 lut 2019, 21:32

Nie miałem za dużo styczności z NC, tam komputer jest w okolicy nóg, pod deską? W NC (nie wiem czy w poliftowych tez) z tego co pamiętam był jakiś problem z przeciekami z podszybia - może coś Ci się zalało?
LubMich
Posty: 720
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

05 lut 2019, 7:31

Komp jest pod filtrem powietrza..
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

05 lut 2019, 8:40

Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem z centralnym zamkiem, a alarm nie rozbraja się "przy okazji". Przy otwieraniu drzwi z pilota słychać klikanie spod kierownicy gdzieś i coś jakby męczył zamek w drzwiach pasażera... Trwa to dobre kilkanaście sekund...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

05 lut 2019, 9:51

Myślę, że raczej masz awarię alarmu niż modułu sterowania zamkiem centralnym - alarmy to bardzo często garażowe produkty, nie przystosowane do dłuższej eksploatacji w samochodzie. Spróbuj zdezaktywować alarm i zobacz czy objawy ustały.
A swoją drogą po co ci alarm w MX-5?
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

05 lut 2019, 11:29

bonito pisze:
05 lut 2019, 9:51
Myślę, że raczej masz awarię alarmu niż modułu sterowania zamkiem centralnym - alarmy to bardzo często garażowe produkty, nie przystosowane do dłuższej eksploatacji w samochodzie. Spróbuj zdezaktywować alarm i zobacz czy objawy ustały.
A swoją drogą po co ci alarm w MX-5?
Jest bo juz byl jak kupilem :) obstawiam, ze to mazdowy alarm jest.
Jakas sugestia jak go zdezaktywowac? Wtedy przynajmniej moglbym gdzies podjechac na diagnostyke...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

05 lut 2019, 13:44

W MX-5 NC FL nie było alarmu fabrycznego, także mazdowy raczej nie jest :)
Każdy alarm ma trochę inaczej - jeżeli go znajdziesz, możesz dojść z opisu na obudowie jaki to model i ściągnąć instrukcję...
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

05 lut 2019, 13:48

bonito pisze:
05 lut 2019, 13:44
W MX-5 NC FL nie było alarmu fabrycznego, także mazdowy raczej nie jest :)
Jak bardzo jesteś pewien tej teorii?
Obrazek
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

05 lut 2019, 14:48

Arvi pisze:
05 lut 2019, 13:48
bonito pisze:
05 lut 2019, 13:44
W MX-5 NC FL nie było alarmu fabrycznego, także mazdowy raczej nie jest :)
Jak bardzo jesteś pewien tej teorii?
mazda do wiekstosci aut ma tone "akcesoriow montowanych przez dealera" (czyli nie wyjezdzajacych z fabryki), obstawialem ze ten alarm to jeden z nich wlasnie...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

05 lut 2019, 17:26

Arvi pisze:
05 lut 2019, 13:48
bonito pisze:
05 lut 2019, 13:44
W MX-5 NC FL nie było alarmu fabrycznego, także mazdowy raczej nie jest :)
Jak bardzo jesteś pewien tej teorii?
Jestem pewien - w instrukcji obsługi do Mazdy nie ma ani słowa o alarmie fabrycznym.
Natomiast handlowcy w salonach (nie tylko Mazdy) wciskają klientom że auto ma "fabryczny" alarm, podczas gdy instalują go sami
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

05 lut 2019, 17:35

Miałem nadzieję, że masz info z jakiegoś ASO.

W połowicy NCFLu jest irytująca przypadłość, że alarm odpala się po otwarciu z pilota bagażnika (co nie wyłącza alarmu), a biorąc pod uwagę jak rozbudowana była sieć dealerów Mazdy w PL za czasów NCeków, to obstawiam montaż w Niemczech.

Niedobrze.

Nic to - trzeba będzie organoleptyką sprawdzić co to za urządzenie tam siedzi (bo do ASO oddać aftermarketowy alarm, to proszenie się o kłopoty).

Dzięki (bo instrukcji oczywiście nie czytałem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

05 lut 2019, 17:49

Arvi pisze:
05 lut 2019, 17:35
W połowicy NCFLu jest irytująca przypadłość, że alarm odpala się po otwarciu z pilota bagażnika (co nie wyłącza alarmu)
O! to to! Dokladnie tak jest tez u mnie.
Moze to jakis trop za konkretnym modelem alarmu?
Arvi pisze:
05 lut 2019, 17:35
Niedobrze.
Nic to - trzeba będzie organoleptyką sprawdzić co to za urządzenie tam siedzi (bo do ASO oddać aftermarketowy alarm, to proszenie się o kłopoty).
no to pytanie za 100 punktow - gdzie tego szukac? :/
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3517
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

05 lut 2019, 19:24

Arvi - mam dobrego "alarmowca" na Służewcu - na pewno rozkmini co jest i jak zrobić żeby było dobrze ;)
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

06 lut 2019, 5:09

tomasz01 pisze:
05 lut 2019, 19:24
Arvi - mam dobrego "alarmowca" na Służewcu - na pewno rozkmini co jest i jak zrobić żeby było dobrze ;)
A nie masz we wrocku jakiegos dla mnie? :P
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

06 lut 2019, 10:00

Granat pisze:
06 lut 2019, 5:09
tomasz01 pisze:
05 lut 2019, 19:24
Arvi - mam dobrego "alarmowca" na Służewcu - na pewno rozkmini co jest i jak zrobić żeby było dobrze ;)
A nie masz we wrocku jakiegos dla mnie? :P
we wrocku na warsztatowej (między budynkiem telewizji a nasypem kolejowym) na przeciwko elektryka był spec od alarmów.

https://goo.gl/maps/ELNBvAayEq62 w tą dziurawą uliczkę w lewo, alarmy są po prawej stronie (znaczy się były 5 lat temu jak jeszcze mieszkałem w Polsce ;) )

Nazwa: Aas-Autoalarmy. Nadratowski J.
Adres:
UL. WARSZTATOWA 7
Kod pocztowy/Miasto:
53-014 Wrocław
Województwo:
Dolnośląskie
Telefon:
(71) 339-76-03
Fax:
(71) 3397603
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

06 lut 2019, 11:53

Kojarze miejsce :)
Wciaz zostaje problem jak tam dojechac :(
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

06 lut 2019, 12:05

tomasz01 pisze:
06 lut 2019, 11:57
Można tak od biedy -> https://www.olx.pl/wroclaw/q-wynajem-autolaweta/
jak bede juz tak zdesperowany... :) Poki co jednak licze, ze znajdzie sie tu ktos kto doradzi (zwl. ze nie ja jeden mialem podobny problem, ale z rozwiazaniami jakos slabo w necie...)
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

06 lut 2019, 17:42

sterownik alarmu chyba (!) znalazlem (w kazdym razie klika jak zalacza sie alarm a nie klika jak wlacze np. awaryjne). Centralny zamek ma na pewno problem, bo przy otwarciu w nieskonczonosc meczy drzwi pasazera (otwiera je a potem meczy).

To mozliwe, ze alarm jak sie raz uzbroil tak juz zostal, bo nie dostaje prawidlowego (albo wrecz dostaje bledny) sygnal od zamka?
Wyjecie bezbiecznika od centrlanego nic nie daje (chociaz probowalem tylko przy otwartych na osciez drzwiach aucie).

Co ciekawe, jak wsiade, wloze kluczyk i nie ruszajac sie poczekam az alarm przestanie panikowac, to auto odpale. Jak sie rusze albo rusze drzwiami to alarm sie zalacza i auto gasnie :P

Aha i nie, nie jestem w stanie odczytac symbolu zadnego na tym chyba sterowniku, nie mam jak go wyjac a etykieta zaklejona jest czarna tasma.
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

07 lut 2019, 11:55

Wychodzi na to, ze problem prawdopodbnie lezy w silowniku zamka drzwi pasazera. Niestety czesc uzywana ciezko znalezc (bylo kilka wersji, jest inna dla aut z alarmem) a nowa to koszt prawie 900 PLN, ktorych nie bardzo chce wydawac w ciemno. I tu pytanie:

czy znalazlaby sie jakas dobra dusza z Wro lub okolic, z NC pomiedzy 2006 a 2012, wyposazonej w CZ i alarm mazdy, ktora za butelke czegos dobrego zgodzilaby sie na przekladke na chwile, zeby zdiagnozowac problem?

Oczywiscie biore na siebie odpowiedzialnosc za wszelkie ewentualne szkody.
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2632
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

07 lut 2019, 13:21

Ja mam i NC i alarm zamontowany "fabrycznie" w Mazdzie auto stoi we WRO.
Ale niestety jest niewyciągalny u mnie bo musiałbym rozpinać cały układ zasilania i okablowanie od EDFC i innych ustrojstw... raczej nie do ogarnięcia.
Poza tym mam podejrzenie, że mam inny alarm niż wszyscy polscy salonowcy bo mogę otworzyć samą klapę bez aktywacji alarmu, dezaktywować czujniki monitorujące wnętrze (uzbroić alarm top down) a z tego co kojarzę inni tak nie potrafią. Więc ewentualna przekładka raczej nic nie da i pewnie centralka nawet pasowna nie będzie.
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

13 lut 2019, 11:50

Dlaczego obstawiasz siłownik i czy nie możesz go wypiąć po prostu na chwilę?
Czasami jest też tak że alarmy mają swoje zasilanie odrębne. Natomiast jak będziesz miał wersję to można go jakimś kodem wyłączyć

Ostatnio wymieniałem lewy siłownik drzwi, bo raz otwierał, a po dłuższym trzeba było kilka razy klikać pilota (jest kupa rozbierania od razu mówię) dlatego spróbuj najpierw może wypiąć kostki i tam zrobić ew obejście czy coś. Na testowe wpięcie chyba powinien wystarczyć.

Alarmu całe szczęście nie mam, ale spec to ci powie że to może być to albo to i wymieniaj/ sprawdzaj po kolei. Ja zacząłem od baterii w kluczyku, co mnie się wydawało przez chwilę że pomogło :P (z kolegą w Poznaniu swój temat konsultowałem, który mi kazał zmienić ten siłownik żebym nie został z dupą w nocniku jak się zatnie na amen)

W kwestii części jak będzie potrzeba to dam Tobie namiar
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

22 lut 2019, 10:39

Maly update:

alarm odlaczony (jak to bylo szybkie i proste to nawet nie mowie, bo stracilem wiare czy chce go montowac z powrotem), wiec auto jezdzi.

Zamek w drzwiach kierowcy ma lekko inna konstrukcje niz pasazera i odpiecie jednej z 2 kostek (tej, ktorej nie ma po stronie pasazera) w magiczny sposob spowodowalo ze wszystko znowu dziala :|

Wie ktos moze co to jest tym podlaczone?

W kazdym razie wyglada ze do wymiany zamek po lewej stronie auta...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
wiwid
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2019, 10:43
Model: NC
Lokalizacja: Poznań

13 maja 2019, 20:07

@Granat: gdzie znalazłeś moduł autoalarmu?
robiłem już kilka podejść do pozbycia sie tego ustrojstwa, ale póki co znalazłem tylko moduł centralnego zamka pod kierownicą z lewej strony.
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

14 maja 2019, 15:56

Hej

modul alarmu byl zamontowany kolo lewej stopy, czarne pudelko zatkniete za metalowy profil. Nie przykryte plastikami...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
Awatar użytkownika
Granat
Posty: 71
Rejestracja: 14 cze 2018, 14:18
Model: NC FL
Wersja: Sport

14 maja 2019, 15:57

Ach no i gdyby ktos mial podobny problem w przyszlosci, oto wynik calej sprawy:

Uszkodzony byl zamek w drzwiach kierowcy, nie dawal sygnalu do alarmu, ze sie otworzyl wiec alarm sie nie deaktywowal.
Odpiecie jednej kostki przy zamku pomoglo jezdzic autem, z grubsza calosc dzialala jak nalezy, ale zamek i tak wymieniony...
granatnakolach.pl- o motoryzacji, po swojemu.
ODPOWIEDZ