Malowanie hardtopa - kwestia wyjęcia szyby

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Rzoo
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2016, 21:52
Model: NA
Lokalizacja: Wolica Piaskowa

20 mar 2018, 15:49

Trzeba mi pomalować hardtop, ale lakiernik ma problem z wycięciem szyby. Goście którzy przyjechali wyciąć szyby, powiedzieli, że ta od hardtopa może pęknąć przy wyciąganiu. I teraz pytanie czy ktoś już malował HT i wie jak wyjąć szybę?

Dodatkowo poszukuję przedniej szyby do NA bez uchwytu na lusterko wsteczne i w miarę możliwości bez pasa przeciwsłonecznego. Jeśli ktoś wie gdzie to zdobyć to fajnie by było, gdyby napisał ;)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 mar 2018, 16:09

nie wiem jaki masz hardtop ale w tym który ja mam przy lakierowaniu szyba była wyjmowana. Ponoć trzeba wyciąć uszczelkę a potem usunąć resztki gumy z hardtopa i szkła. Montaż na nowej uszczelce (nie wiem czy są dostepne - zapytaj w aso).
Ponoć trudna robota.
Rzoo
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2016, 21:52
Model: NA
Lokalizacja: Wolica Piaskowa

20 mar 2018, 20:04

Mam tego hardtopa bez grzanej szyby, czyli z tego co wiem to jest ten oryginalny z NA
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 mar 2018, 20:50

no to o ile sie nie myle to szyba tam jest klejona a uszczelka jest tylko po zewnętrznej stronie (mówię to co słyszałem - nie miałem takiego hardtopa w rękach) czyli szybę w tym wypadku trzeba by było wyciąć a potem wkleić. Ja bym zagadał z zakładem który robi szyby czołowe - powinni sobie poradzic. Sam bym raczej nie próbował bo to gięta szyba i trzeba wiedzieć co robić żeby nie spieprzyc. Piszesz że ktos już był oglądać i sie nie podjął? trzeba by poszukac kogoś lepszego ;)
ODPOWIEDZ