Naprawa zderzaka

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaw0r
Posty: 221
Rejestracja: 07 lut 2012, 15:22
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 sty 2018, 22:50

Zdobycie zderzaka (ew. nakładki na zderzak) Zendera graniczy z cudem, więc rozważam wskrzeszenie swojego weterana. Ma to sens?
Obrazek

Podobno w Warszawie na Radzymińskiej jest jakiś artysta plastyk, który robi takie rzeczy.
Ktoś przerabiał ten temat?
Zderzak już był kiedyś klejony, od środka widać włókno szklane. Słyszałem, że spawanie plastiku daje trwalsze efekty.

Ewentualnie czy są jakieś ciekawe i łatwo dostępne alternatywy dla tego zderzaka w EU? Jedyny zderzak, który wpadł mi w oko to Racing Beat Type II Nose, ale mimo niskiego kursu dolara 2000zł + przesyłka to całkiem sporo.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 23:02 przez Jaw0r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

08 sty 2018, 5:33

Nie wiem jak zender do miaty ale zendery do fordow były z jakiegoś materiału którego nie dało się spawac, może dlatego naprawiony jest włóknem.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

08 sty 2018, 9:39

W samochód marzeń kup i zrób był kiedyś zakład obróbki plastików który naprawial i malował takie rzeczy. Ostatni albo przedostatni sezon. Pod Warszawą. Musisz poszperać ale naprawiali wszystko od pokrycia elise do zwykłych abs
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaw0r
Posty: 221
Rejestracja: 07 lut 2012, 15:22
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

10 sty 2018, 23:00

Dzięki! Nie udało mi się namierzyć konkretnego odcinka, ale zadałem pytanie poprzez fb "Samochód marzeń kup i zrób" - chodzi o firmę abmax.eu z Wołomina. Wysłałem zdjęcia, opisałem temat i w odpowiedzi usłyszałem, że nie opłaca się go reanimować bo ze zdjęć wynika, że jest w opłakanym stanie. Bez przesady 8-) Równoległe wysłałem zapytanie do autostyl.waw.pl z Warszawy i też zasugerowano odpuszczenie tematu. No dobra 8-) 8-)

Za to znalazłem fajny, choć drogi (411 euro) zderzak na I.L. Motorsport MX-5 I.L.Motorsport Front Bumper With DRL. Ciekawe z jakiego jest materiału. Tylko wymaga zmiany zbiorniczka spryskiwaczy na mniejszy za kolejne 40 euro. Czy ktoś przerabiał ten temat?

Jakie jeszcze części trzeba wziąć pod uwagę przy wymianie?
I pytanie bonusowe: czy da się zamontować zderzak tak, żeby można było łatwo go wymienić w przypadku wypadu na tor?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

10 sty 2018, 23:06

Jaw0r pisze:Dzięki! Nie udało mi się namierzyć konkretnego odcinka, ale zadałem pytanie poprzez fb "Samochód marzeń kup i zrób" - chodzi o firmę abmax.eu z Wołomina. Wysłałem zdjęcia, opisałem temat i w odpowiedzi usłyszałem, że nie opłaca się go reanimować bo ze zdjęć wynika, że jest w opłakanym stanie. Bez przesady 8-) Równoległe wysłałem zapytanie do autostyl.waw.pl z Warszawy i też zasugerowano odpuszczenie tematu. No dobra 8-) 8-)

Za to znalazłem fajny, choć drogi (411 euro) zderzak na I.L. Motorsport MX-5 I.L.Motorsport Front Bumper With DRL. Ciekawe z jakiego jest materiału. Tylko wymaga zmiany zbiorniczka spryskiwaczy na mniejszy za kolejne 40 euro. Czy ktoś przerabiał ten temat?

Jakie jeszcze części trzeba wziąć pod uwagę przy wymianie?
I pytanie bonusowe: czy da się zamontować zderzak tak, żeby można było łatwo go wymienić w przypadku wypadu na tor?


odpowiadając na pytanie bonusowe: tak. to czego szukasz nazywa sie bumper quick release / fender quick release
Awatar użytkownika
Jaw0r
Posty: 221
Rejestracja: 07 lut 2012, 15:22
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

11 sty 2018, 0:00

Ooooototo dokładnie o to mi chodzi:
https://youtu.be/dQuZS-qgj2U
Awatar użytkownika
Jaw0r
Posty: 221
Rejestracja: 07 lut 2012, 15:22
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 lut 2018, 22:47

mutra pisze:odpowiadając na pytanie bonusowe: tak. to czego szukasz nazywa sie bumper quick release / fender quick release


Biorąc pod uwagę konieczność każdorazowego wykręcania bodajże 5 śrub na pasie przednim i wiercenie w błotnikach, to jednak wychodzi średnio "quick". Jednak formuła 1 to to nie jest ;)

Temat do zamknięcia - mazda sprzedana.
ODPOWIEDZ