Oprogramowanie ND

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

25 paź 2017, 18:49

Nie widziałem tu podobnego wątku, nie jestem też na 100% pewny czy to właściwe podforum - zawsze można przenieść do technicznego jakby co.

Ale do rzeczy - Mazda relatywnie często wypuszcza aktualizacje oprogramowania do ND. Od sierpnia była przynajmniej jedna -z istotnych rzeczy likwiduje podatność na blueborn (szczegóły pod linkiem) - myślę że nie muszę pisać dlaczego warto :)

Jeśli ktoś ma dojścia <cough>Szymon <cough> i mógłby dawać znać że nowa wersja softu jest i co zmieniono, to gwarantuję wdzięczność pewnie nie tylko moją ale i innych posiadaczy ciągle wspieranych wersji :)

https://niebezpiecznik.pl/post/wylacz-bluetooth-natychmiast/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

26 paź 2017, 12:43

mike_d pisze:Nie widziałem tu podobnego wątku, nie jestem też na 100% pewny czy to właściwe podforum - zawsze można przenieść do technicznego jakby co.

Ale do rzeczy - Mazda relatywnie często wypuszcza aktualizacje oprogramowania do ND. Od sierpnia była przynajmniej jedna -z istotnych rzeczy likwiduje podatność na blueborn (szczegóły pod linkiem) - myślę że nie muszę pisać dlaczego warto :)

Jeśli ktoś ma dojścia <cough>Szymon <cough> i mógłby dawać znać że nowa wersja softu jest i co zmieniono, to gwarantuję wdzięczność pewnie nie tylko moją ale i innych posiadaczy ciągle wspieranych wersji :)

https://niebezpiecznik.pl/post/wylacz-bluetooth-natychmiast/

Pytanie na szybko, bo nie mam w tej chwili jak sprawdzić - aktualizuje się w ten sam sposób, co mapy?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

26 paź 2017, 15:03

Serwis aktualizuje :) A z tego co wiem to robią to przez port USB :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

26 paź 2017, 15:31

Zbychersky pisze:Serwis aktualizuje :) A z tego co wiem to robią to przez port USB :)

Hmm.. czyżby jednak była jakaś furtka do aio tweak? :-D
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

27 paź 2017, 19:44

Nieee, w najnowszym oprogramowaniu już zablokowali modowanie :) A aktualizacja odbywa się za pomocą pendrive :)
ODPOWIEDZ