Nie gaśnie po wyjęciu kluczyka, stacyjka nie rozłącza aku

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

termo_sXs
Posty: 152
Rejestracja: 30 sie 2013, 22:15
Model: NB FL
Wersja: Sportive 1.8
Lokalizacja: Wawa

21 sie 2017, 12:51

Nie wiem czy to dzisiejsza mokra pogoda. Taki cud... Wyłączam zapłon, wyjmuję kluczyk, silnik dalej chodzi... Na poczatku gasł po chwili... Ale diodki na tablicy się paliły (żażyły). Potem po paru próbach silnik chodził normalnie bez włożonego kluczyka. Zaczęło się od tego że centralny nie zadziałał, ale pojechałem, potem silnik zgasł po chwili od wyjęcia kluczyka, wskaźniki się pożażyły troche i było ok, wróciłem do domu to już lipa... Odczuwam duży wpływ wilgotności na to zjawisko...

Na pewno coś nie rozłącza, przez wilgosć robi się zwarcie, jako cześci widzę kostkę stacyjki - czy to może być problem z tym? czy raczej stacyjka jako taka (tj. kluczyk?). Ew jeszcze gdzie indziej. Kostka stacyjki jest przy stacyjce, czy gdzieś indziej?

Dzięki z góry za podpowiedź.
NB FL 1,8 jeśli to coś pomoże... Pilot jest osobno.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

21 sie 2017, 14:35

termo_sXs pisze:Nie wiem czy to dzisiejsza mokra pogoda. Taki cud... Wyłączam zapłon, wyjmuję kluczyk, silnik dalej chodzi... Na poczatku gasł po chwili... Ale diodki na tablicy się paliły (żażyły). Potem po paru próbach silnik chodził normalnie bez włożonego kluczyka. Zaczęło się od tego że centralny nie zadziałał, ale pojechałem, potem silnik zgasł po chwili od wyjęcia kluczyka, wskaźniki się pożażyły troche i było ok, wróciłem do domu to już lipa... Odczuwam duży wpływ wilgotności na to zjawisko...

Na pewno coś nie rozłącza, przez wilgosć robi się zwarcie, jako cześci widzę kostkę stacyjki - czy to może być problem z tym? czy raczej stacyjka jako taka (tj. kluczyk?). Ew jeszcze gdzie indziej. Kostka stacyjki jest przy stacyjce, czy gdzieś indziej?

Dzięki z góry za podpowiedź.
NB FL 1,8 jeśli to coś pomoże... Pilot jest osobno.


Miałem tak kiedys w astrze :mrgreen: Usmażona była kostka w stacyjce - zacząłbym poszukiwania tam.
check engine Ci sie nie świeci?
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

21 sie 2017, 15:04

Zobacz główny przekaźnik pod maską, taki jasno-zielony w skrzynce.
Jak auto będzie chodziło bez kluczyka stuknij w niego, jak zgaśnie to masz przyczynę.
110@???KM
134@???Nm
termo_sXs
Posty: 152
Rejestracja: 30 sie 2013, 22:15
Model: NB FL
Wersja: Sportive 1.8
Lokalizacja: Wawa

24 sie 2017, 5:32

Check engine się nie świeci. Z powodu pogody nie bardzo miałem okazję podłubać.
A silnik zgasiłem właśnie przez wyjecie tego przekaźnika... ale nie stukałem.. postukam ;-)
Na pewno bez kluczyka świeca się lampki.. Więc podejrzeam jednak kostkę w stacyjce... Wydłubie ją jakoś i obejrzę... Dam znaka ;-)
ODPOWIEDZ