Obszycie foteli

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

27 kwie 2017, 10:59

Witam,

Od kiedy wsiadłem pierwszy raz do mojego NC chodzi mi po głowie zrobienie czegoś z fotelami coby lepiej trzymały i były wygodniejsze. Pierwotnie miał być kubeł ale ostatecznie zrezygnowałem ze względów praktycznych (jazda po bułki, pracy, koszula).
W głowie mam pomysł aby wyciagnąć z siedziska i oparcia odrobinę gąbki, środek obszyć alcatraną albo flokiem a boczki pogłębić i obszyć skórą. Całość oczywiście zlecić profesjonalistom :)

Natomiast mam pewne wątpliwości:
- czy w NCFL jest na tyle gąbki, żeby coś tam skubnąć?
- co się dzieje z bocznymi airbagami w sytuacji gdy fotel ma customwe obszycie? Skąd one w ogóle strzelają? Oczywiście mam na myśli sytuację, która mam nadzieje nikogo nas nie spotka, czyli jakiś crash.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3520
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

27 kwie 2017, 11:02

Kiedyś robiłem w samochodzie inaczej.
Nie odejmowałem gąbki z siedzenia i oparcia tylko dodałem do boczków - stały się takie bardziej kubełkowe bo miały wyższe wszystkie boczki - dało to fajne efekty siedzeniowe ;)
Awatar użytkownika
Wenega
Posty: 233
Rejestracja: 30 maja 2016, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Oleśnica

27 kwie 2017, 11:22

nie lepiej jednak kubeł kupić, nawet z opcją wkładania tylko na MMC (w NB demontaż/montaż fotela to max 15minut, w NC chyba też to nie jest jakiś wielki problem).
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

27 kwie 2017, 15:30

irekJ pisze:co się dzieje z bocznymi airbagami w sytuacji gdy fotel ma customwe obszycie? Skąd one w ogóle strzelają? Oczywiście mam na myśli sytuację, która mam nadzieje nikogo nas nie spotka, czyli jakiś crash.


Airbag zazwyczaj strzela z boku w miejscu łączenia tapicerki (na szwie) - wydaje mi sie że tak jest w NC
https://www.youtube.com/watch?v=in6lY6FRCh8

Niektóre fotele mają plastikową klapke która odpada przy wystrzale (z tego co pamiętam w NCku czegos takiego nie ma)

Generalnie dobra firma (np Java car design) pewnie ma technologie opracowaną i to nie powinien być problem.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

27 kwie 2017, 20:40

Irku, a nie myślałeś o Recaro dedykowanych do NCfl'a? Siedziałem w tych fotelach i o ile osoba o wadze bliższej wartości trzycyfrowej może mieć z nimi problem , o tyle kierowcę o wadze 70-80kg trzymają jak imadło, nie uciskając przesadnie żadnej części ciała.
Jeśli zostaniesz przy opcji obszywania, rozważ fotele z NCfl. Wersję tekstylną z małym przebiegiem można kupić w śmiesznych pieniądzach. Fotele te są o wiele bardziej wygodne. Nie wiem tylko, czy wtyczki od poduszek i grzania będą P&P? :roll:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 kwie 2017, 20:43

W miejscu gdzie są poduszki stosuje się specjalne nici - czy to na kierownicy czy na desce czy na fotelach. Szczerze mówiąc w Polsce chyba tylko JAVA w tej chwili byłaby bezpieczną opcją na obszywanie czegoś z poduszkami.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
unaimed1337
Donator
Donator
Posty: 384
Rejestracja: 25 gru 2014, 18:41
Model: NC FL
Wersja: Turbo
Lokalizacja: Rybnik/Kraków

27 kwie 2017, 21:06

Dżunior pisze:Irku, a nie myślałeś o Recaro dedykowanych do NCfl'a? Siedziałem w tych fotelach i o ile osoba o wadze bliższej wartości trzycyfrowej może mieć z nimi problem , o tyle kierowcę o wadze 70-80kg trzymają jak imadło, nie uciskając przesadnie żadnej części ciała.

Dżunior, a wiesz gdzie takie recaro dostać :P ? Ja ich szukałem i dalej szukam i ni cholery nigdzie nie występują.
OutRun - NCFL 2.0 Turbo viewtopic.php?f=22&t=16824
331.2hp 373nm
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

27 kwie 2017, 21:18

recaro kiedyś widziałem na ebayu, poszły za 2.5k euro.
kolega wojteq miał NC z tapicerka zrobioną w javie, choć z tego co pamiętam nie robił tego osobiście, tym niemniej możesz podpytać.
miata lov!
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

27 kwie 2017, 21:38

matpilch pisze:recaro kiedyś widziałem na ebayu, poszły za 2.5k euro.
kolega wojteq miał NC z tapicerka zrobioną w javie, choć z tego co pamiętam nie robił tego osobiście, tym niemniej możesz podpytać.


Mazdowe Recaro byłyby spełnieniem marzeń. W polszy widziałem tylko raz na allegro w aucie sprzedawanym przez handlarza. Niestety zanim udało mi się do niego dodzwonić w celu podjęcia negocjacji na przekładkę auto już poszło. Poza tym tak jak pisze matplich na ebay pojawiają się w kosmicznych pieniądzach.
Także stąd pomysł na jakąś rzeźbę póki są luźne pieniądze.

A autem wojteq'a jeździ teraz Adi i widziałem te stołki z bliska. Jakość i wykonanie są super. Tylko on ma opcję typowego obszycia bez żadnych kombinacji.
Dżunior pisze:Jeśli zostaniesz przy opcji obszywania, rozważ fotele z NCfl. Wersję tekstylną z małym przebiegiem można kupić w śmiesznych pieniądzach. Fotele te są o wiele bardziej wygodne. Nie wiem tylko, czy wtyczki od poduszek i grzania będą P&P?

Rozglądnę się, w sumie fajna opcja bo potem po obszyciu zawsze można pogonić fotele na giełdzie jeśli sprzedawałbym auto.
Awatar użytkownika
Blade
Posty: 673
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:18
Lokalizacja: Wrocław

27 kwie 2017, 21:52

Mam rozebrane fotele z NC. Możesz wpaść i zobaczyć jak to wygląda "od wewnątrz" ;) ale w miarę szybko bo w długi weekend będę składać z powrotem.
ODPOWIEDZ