łożysko w kole

pomóżcie wybrać

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Ledzi
Posty: 99
Rejestracja: 30 gru 2014, 23:12
Model: NC
Wersja: 2.0 LSD
Lokalizacja: Pruszków

29 sty 2017, 21:15

Koledzy,

Coś stuka, coś puka przednim prawy kole i po dłuższych przemyśleniach i próbach doszliśmy do wniosku z mechanikiem, że czas na wymianę łożysk (dźwięk znika przy hamowaniu i skręcaniu kół, nasila się wraz z prędkością, a hamulce zostały dokładnie sprawdzone, jedynie podczas jazdy słychać). Które łożyska będą najlepsze? Nie interesują mnie oryginały mazdy. :)

Dzięki za pomoc. Jeśli źle szukałem i nie znalazłem takiego wątku to prośba o wskazanie i usunięcie!
MX5 zmienia życie na tyle, aby zacząć dostosowywać wszystko pod nią. :D

MX5 NC'06 2.0 160KM LSD :twisted:
Awatar użytkownika
MiataGirl
Posty: 43
Rejestracja: 22 lip 2016, 14:44
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

27 lut 2017, 14:48

podbijam :twisted:
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

27 lut 2017, 15:28

Nie wiem czy różne łożyska na tyle różnie pracują żeby mieć swoje ulubione... pewnie o różnych usłyszysz "anegdotyczne" dowody, że jednej firmy działało 400k km, a innej firmy rozpadło się po 100km. Moim zdaniem w tym wypadku napisz do carspeed'u VIN i czego potrzebujesz potrzebujesz, a dostaniesz listę producentów dostarczających oem łożyska i zamienniki z cenami i coś sobie wybierzesz. Przynajmniej w starszych generacjach jest taki wybór.
gzy
ODPOWIEDZ