Problem z układem wspomagania oraz powrót dziwnych dźwięków.

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KarolFnatic
Posty: 52
Rejestracja: 12 sie 2016, 21:02
Model: NA
Wersja: 1.6 93r.
Lokalizacja: Wrocław

02 lis 2016, 10:56

Witam wszystkich. Ja chyba mam pecha albo poprostu moje auto mnie nie lubi :/

Dopiero co udało mi się rozwiązać problem uciekającego płynu chłodniczego i już następnego dnia kolejny bubel.

Na grobingu zostałem nieźle przyblokowany przez dwa inne samochody. Szczerze mówiąc nieźle się nakręciłem kierownicą i wyjechałem. Gdy parkowałem u siebie pod domem wyraźnie wyczułem, że gdy kręce kierownicą na luzie bez obrotów to w ogóle nie czuć wspomagania. Słychać za to przy kręceniu taki jak by "jęk", a gdy skrece kola na maxa to jakiś pisk/gwizd jak by paska albo jak by coś o coś lekko tarło. Płyn wspomagania mam na połowie wskaźnika. Pasek jest w całości. Wspomaganie nie działa tylko wtedy gdy auto jest na luzie i stoi w miejscu. Czytałem ze NA tak ma, że po ostrzejszych manewrach wspomaganie lubi paść. Już powoli nie mam siły do mojego autka :( niech już będzie w pełni sprawne.
Lexx
Donator
Donator
Posty: 1269
Rejestracja: 22 cze 2013, 9:20
Model: NA
Wersja: Eunos
Lokalizacja: Bristol

02 lis 2016, 11:00

Dolej plynu, jak nie pomoze moze warto bedzie rozejrzec sie za uzywana pompa? Najpewniejszym sporoben naprawy to przejscie na pompe elektryczna z Opla, kontrowersyjne rozwiazanie ale pewne.
Awatar użytkownika
KarolFnatic
Posty: 52
Rejestracja: 12 sie 2016, 21:02
Model: NA
Wersja: 1.6 93r.
Lokalizacja: Wrocław

02 lis 2016, 11:42

Lexx pisze:Dolej plynu, jak nie pomoze moze warto bedzie rozejrzec sie za uzywana pompa? Najpewniejszym sporoben naprawy to przejscie na pompe elektryczna z Opla, kontrowersyjne rozwiazanie ale pewne.


Ile taka pompa kosztuje. Nie ma problemów z montażem?
Lexx
Donator
Donator
Posty: 1269
Rejestracja: 22 cze 2013, 9:20
Model: NA
Wersja: Eunos
Lokalizacja: Bristol

02 lis 2016, 12:03

Mniej niz stowe za uzywana pompe, kwestia zakucia wezy i zrobienia elektyki. w 300pln powinienes sie zamknac.
Awatar użytkownika
KarolFnatic
Posty: 52
Rejestracja: 12 sie 2016, 21:02
Model: NA
Wersja: 1.6 93r.
Lokalizacja: Wrocław

03 lis 2016, 12:55

Wybacz, że znów pytam. Jaka dokładnie pompę mam kupić, z jakiego Opla?
ODPOWIEDZ