Farbowanie dachu od wewnatrz

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

bashub
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2016, 6:56
Model: NA
Wersja: eunos r-limited
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2016, 18:54

Siema, Panie i Panowie mam taki problem, o ile mój dach wyglada bardzo dobrze z zewnątrz, niestety od środka są takie niewyjsciowe przebarwienia i za bardzo nie wiem co z tym zrobić , miał ktoś tego typu problem ? Jutro strzelę fotki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
skuri
Posty: 404
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:39
Lokalizacja: Gdańsk

13 wrz 2016, 19:43

Piatek22
Posty: 92
Rejestracja: 19 lut 2016, 23:03
Model: NA
Wersja: 1.8
Lokalizacja: ŁDZ

13 wrz 2016, 20:55

Używałem tego renovo na zewnętrzną powierzchnię dachu i koloryzuje naprawdę solidnie. Ja akurat kupiłem flaszkę 500ml i na cały dach wyszło może 200ml. Póki co nie planuję nakładać drugiej warstwy, więc gdybyś się zdecydował na ten specyfik to mogę zaproponować odsprzedanie 100-150 ml, powiedzmy za 35 zeta / 100ml + KW.
bashub
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2016, 6:56
Model: NA
Wersja: eunos r-limited
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2016, 21:00

Ale mówicie ze na wewnętrzna cześć biedzie tez ok ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

13 wrz 2016, 21:14

bashub pisze:Ale mówicie ze na wewnętrzna cześć biedzie tez ok ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


takie spłowienia to powszechny problem. Renowo moze pomóc ale aplikacja bedzie bardziej kłopotliwa. Ja osobiście olałem sprawe - wyprałem dach od wewnątrz ekstrakcyjnie a z wypłowieniami sie pogodziłem
Piatek22
Posty: 92
Rejestracja: 19 lut 2016, 23:03
Model: NA
Wersja: 1.8
Lokalizacja: ŁDZ

13 wrz 2016, 21:19

Ja nie wiem używałem tylko na zewnątrz. Ale jak kapnęło mi tapicerkę fotela to juz czarny kolor nie zszedł. Tylko tyle mogę powiedzieć z doświadczenia. Decyzja należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 wrz 2016, 23:34

Foliaaaa... opakuj wszystko folią i nawet jak kapnie to problemu nie ma...
dwa - nauczyłem się nie używać pędzli do aplikacji czegokolwiek, są do dupy - chlapie z nich na lewo i prawo. Możesz albo się szarpnąć na ditajlerskie aplikatory za miliony monet albo wybrać do leroy/castoramy/obi/czegokolwiek co handluje farbami i teraz.. nie wiem jak to się nazywa, ale to taki kawałek gąbki na patyku - do malowania się to moim zdaniem wcale nie nadaje, ale do aplikacji czegokolwiek już tak...

i jak to przy aplikowaniu czegokolwiek na cokolwiek - powolutku. Nie mocz tego mocno w specyfiku, tylko tak tyci tyci i delikatnie nakładaj - wolniej zrobisz, lepiej zrobisz i mniej nabroisz... na wyścigach nie jesteś ;)
(ps... ostatnio bawiłem się 'aplikatorem' z tesco z działu na którym sprzedają kosmetyki dla kobit - taka śmieszna mała gąbeczka, moja mi powiedziała że to do nakładania podkładu czy czegoś... całkiem fajna sprawa ale przez brak rączki brudzi ręce więc lateksowe rękawiczki pomagają) :)
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
ODPOWIEDZ