Oświetlenie zegarów - wymiana żarówki

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

14 wrz 2011, 21:13

kammich pisze:diody walcowe:

mam takie w obrysówkach - sprawdzają się świetnie
kammich pisze:jak w zwyklej diodzie spilujesz czubek tez bedzie ladnie rozpraszala swiatlo

ciekawa metoda :mrgreen:

edit: dodam, że IL wystawia u siebie LEDy do podświetlania deski w wielu kolorach, więc pewnie ktoś to już sprawdził i zastosowanie odpowiedniego LEDa da oczekiwany (albo zbliżony do oczekiwanego) efekt - sam chciałem sprawdzić, ale nie będę się bawił ze zmianą żarówek dopóki działają

rozumiem, że kolega mjaz85 ma teraz jakieś LEDy, które dają nierówne podświetlenie i stąd potrzeba zmian
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

15 wrz 2011, 10:02

artur pisze:kammich napisał/a:
diody walcowe:

mam takie w obrysówkach - sprawdzają się świetnie
kammich napisał/a:
jak w zwyklej diodzie spilujesz czubek tez bedzie ladnie rozpraszala swiatlo

ciekawa metoda


obie metody stosowałem, i potwierdzam ich działanie, może w weekend bede mial troche czasu to wstawie fotki jak to wyglada :)
mjaz85
Posty: 22
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

15 wrz 2011, 12:55

Możesz zaproponować konkretne ledy? Np. z Alledrogo?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

15 wrz 2011, 13:50

W5W

http://allegro.pl/diody-w5w-t10-postojowki-led-zarowka-diodowa-dioda-i1798259812.html
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

15 wrz 2011, 14:20

mjaz85, jakiś tam wybór kolorów jest w FeuVertach, nieco drożej niż w necie ale "od ręki"
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
PJ9
Posty: 100
Rejestracja: 28 mar 2011, 22:59
Model: NB FL
Wersja: ND 2.0 RF Machine
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2012, 0:06

Odświeżam temat. Z racji tego, że wiosna już blisko ;) i jest teraz czas na dopracowanie swoich MX, zabieram się za wymianę przepalonych żarówek w środkowym panelu mojej MX.

Prośba o pomoc jakie konkretnie żarówki powinienem zakupić i w jakiej ilości (poniżej foto z zaznaczeniem które fragmenty nie są podświetlone).

wołałbym zabrać się do wymiany mając już gotowe żarówki a nie rozkręcać panel (swoją drogą ponoć niełatwo i dopiero szukać żarówek)

mile widziane linki :smile:
Załączniki
panel.jpg
była NA 1.8 -> crash :-(
potem NB 1.8 :-|
potem NBFL 1.6 Silver Blues
niedawno NBFL 1.6
teraz 2.0 ND RF 8-)
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

13 lut 2012, 0:28

Pstryczek od regulacji lusterek nie jest podswietlany chyba że o czymś nie wiem :] A te z podswietlenia nawiewów to w5w
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2012, 7:47

A jaka jest żarówka podświetlenia otwarcia reflektorów, ta tóż pod awaryjnymi ?

i generalnie jak wymienić ? Trzeba cały panel zdejmować czy jak ? :cry:
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

13 lut 2012, 8:03

Bardock pisze: Trzeba cały panel zdejmować czy jak ?

niestety tak
Załączniki
konsola.JPG
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2012, 9:17

Szczerze to nawet nie wiedziałem, że są tam żarówki póki nie stuknąłem kilka razy w panel. Może cos tam nie styka. Może wystarczy kable przeczyścić.

Dzięki rafik za grafikę.
Awatar użytkownika
PJ9
Posty: 100
Rejestracja: 28 mar 2011, 22:59
Model: NB FL
Wersja: ND 2.0 RF Machine
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2012, 22:24

vampirek pisze:Pstryczek od regulacji lusterek nie jest podswietlany chyba że o czymś nie wiem :] A te z podswietlenia nawiewów to w5w


vampirek,

Dzięki za pomoc. Wiesz może ile sztuk tych żarówek tam siedzi? Znalazłem również w3w - czy nie będą bardziej zbliżone mocą do oryginalnych?
była NA 1.8 -> crash :-(
potem NB 1.8 :-|
potem NBFL 1.6 Silver Blues
niedawno NBFL 1.6
teraz 2.0 ND RF 8-)
NoMysz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:15
Lokalizacja: Ireland

06 mar 2012, 10:30

Hej.

No to czeka mnie wymiana zarowki albo odrazu wszystkich w podswietlenie zegarow. Jedna ta ktora podswietla malutki zegarek pokazujacy ilosc paliwa odmowila wspolpracy :D a by ja cholera wziela.

Czytalem ladny opis jak samemu to rozebrac i wymienic, ale nie wiem czy jest sens zeby czegos nie polamac, skoro piszecie ze wyciagniecie zegarow z zatrzaskow to makabra. A ja wymieniajac zarowki na diody z tylu do podswietlenia tablicy rejestracyjnej i bagaznika ta plastikowa oslonka ktora trzeba bylo zdjac tez wyszarpujac i nie lamiac, polamalem zatrzask #$%#$^$%&#@#$@$. Tak wiec uwielbiam #$^#&^$&^ takie metody mocowania bo one sa dobre jak sie zamocuje, ale jak sie ma to wyjac to #$%$#%&$^& :DD


Pytanie takie, bawic sie meczyc samemu i przeklinac, czy zawolac jakiegos elektryka/mechanika, niech on sie meczy :D znajomy nie wezmie duzo, moze piwo :D moze 2.

Wymieniac na te diody walcowe, one ladnie na boki swieca i oczy nie wypala , czy tez wlozyc normalne w5w czy w3w.

Pozdrawiam
><((((*>
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

06 mar 2012, 13:30

Włóż ormalne w5w czt w3w, ale nie większe niż trzeba bo możesz uszkodzić regulator jasności (w NA przynajmniej tak było).

W NA wymiana całego klastra zegarów zajęła mi może 10 minut. Myślę że w NB nie będzie trudniej.
made_myself
Posty: 218
Rejestracja: 27 maja 2011, 18:48
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

26 wrz 2012, 15:19

Odkąd kupiłem miatę miałem spaloną żarówkę podświetlenia licznika przebiegu, w końcu ostatnio, po półtora roku, zmusiłem się, żeby się za to zabrać i ją w końcu wymienić.
Kilka informacji praktycznych, może się komuś przydadzą:
-licznik przebiegu jest podświetlony żarówką bagnetową typu W1,2W (1,2 wata)
-po wykręceniu zegarów da się z plastiku mocującego wyciągnąć samą żarówkę i włożyć nową do starej oprawki
-sama żarówka jest bezbarwna, znajduje się na nij mała, kolorowa gumka, którą trzeba
przełożyć na nową

Jakby ktoś z was z tym walczył i miał jakieś pytania, to piszcie śmiało.
Klubowiczom z Krakowa i okolic mogę pomóc przy wymianie, bo ściąganie daszka znad zegarów to masakra, a ja już mniej więcej wiem gdzie pociągnąć i jak ;)
Awatar użytkownika
PJ9
Posty: 100
Rejestracja: 28 mar 2011, 22:59
Model: NB FL
Wersja: ND 2.0 RF Machine
Lokalizacja: Warszawa

26 wrz 2012, 20:38

NoMysz pisze:Pytanie takie, bawic sie meczyc samemu i przeklinac, czy zawolac jakiegos elektryka/mechanika, niech on sie meczy :D znajomy nie wezmie duzo, moze piwo :D moze 2.

Wymieniac na te diody walcowe, one ladnie na boki swieca i oczy nie wypala , czy tez wlozyc normalne w5w czy w3w.


Ja w swojej NA (sugerując się dobrą instrukcją vampirka - dzięki!) wymieniłem zarówkę w panelu ogrzewania w ok. 15 min. Problem był tylko z wyjęciem starej zarówki z uwagi na krótkie kable ale zręczne palce + chwila cierpliwości i po temacie :smile:

Użyłem żarówki w5w i wszystko działa OK

Pytasz czy robić to samemu? W NA nie było to bardzo trudne a nawet po wymianie dało mi satysfakcję :smile: Odnośnie NB nie mam doświadczenia ale nie sądzę by było dużo trudniej.

Jakkolwiek powodzenia :grin:
była NA 1.8 -> crash :-(
potem NB 1.8 :-|
potem NBFL 1.6 Silver Blues
niedawno NBFL 1.6
teraz 2.0 ND RF 8-)
adastra
Posty: 60
Rejestracja: 08 sie 2012, 12:11
Lokalizacja: Poznań

20 sty 2013, 14:22

mjaz85 pisze:- ile żarówek jest w podświetleniu zegarów
- ile żarówek jest w podświetleniu konsoli środkowej


Bumpuję i dopisuję się do pytania (bo chyba w końcu nikt na to nie odpowiedział)..?

EDIT: Tu http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?p=180471#180471 znalazłem odpowiedź tu dla NB FL - 4. Proszę kogoś o potwierdzenie, czy w NA (FL) jest tak samo.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, 15:54 przez adastra, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
adastra

była: NA 1.6 '96 :sad:
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

20 sty 2013, 15:17

rafik14 pisze:A jaka jest żarówka podświetlenia otwarcia reflektorów, ta tóż pod awaryjnymi ?

To też się podepnę... Jaka jest w końcu ta żaróweczka? Bo wolałbym kupić zanim ją zobaczę po rozebraniu całej konsoli :P.
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

08 lis 2015, 20:47

Odkopię trochę temat, ale sam powalczyłem trochę żeby kupić wszystko co potrzebne do wymiany żarówek powietlających licznik w NB FL - nigdzie nie było dokładnie podanych informacji np. jaki typ żarówki jest potrzeby (trochę info przewija się tu: http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=6114.

Co potrzebujemy (adresy sklepów podaję czysto informacyjnie - nie jest to kryptoreklama, nic z tego nie mam :( )
- żarówki 12V 1,2W T10 (oryginalne mają 1.4W, niestety nigdzie nie udało mi się takich znaleźć) - inne oznaczenie to w2,1x9,5d (większość ma niestety moc 2, 3 lub 5 W) - dostepne choćby tu: https://bosma.isklep24.pl/zarowka-12-v-1-2-w-t10,3,3783,211
- kapturki koloryzujące czerwone o średnicy 10 mm (w tym kolorze i średnicy znalazłem je tylko w Inter-lumen: http://www.interlumen.com/kapturek-t-3-14-czerwony-na-zarowke-10mm-p-25459.html ). Inter-lumen niestety nie realizuje zamówień poniżej 70 zł, więc trzeba albo ich odwiedzić osobiście albo domówić sobie coś jeszcze (np. zapas kapturków na 3 pokolenia :diablo: )

Wygląda to tak:
PB072546.JPG


Kapturki trzeba skrócić o jakieś 2mm - inaczej nie mieszczą się w gnieździe i brzydko zwijają.

Efekt... spróbuję na zdjęciu uchwycić, ale nowe podświetlenie jest czerwone (nie "pomarańczowe" czerwone jak ori ale "czerwone" czerwone ) - i niestety świeci słabiej niż na oryginalnych żarówkach 1.4 W (duh) - oczywiście wszystko wyraźnie widać, po prostu patrząc np. na podświetlenie radia widać różnicę. Korci mnie żeby poeksperymentować z diodami (4 razy demontowałem licznik i idzie mi już to sprawnie :twisted: ) - ale jeśli ktoś chciałby tanim kosztem przywrócić oświetlenie to opisany sposób daje radę :)
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

08 lis 2015, 23:02

mike_d pisze:- kapturki koloryzujące czerwone o średnicy 10 mm (w tym kolorze i średnicy znalazłem je tylko w Inter-lumen: http://www.interlumen.com/kapturek-t-3- ... 25459.html ). Inter-lumen niestety nie realizuje zamówień poniżej 70 zł, więc trzeba albo ich odwiedzić osobiście albo domówić sobie coś jeszcze (np. zapas kapturków na 3 pokolenia )


http://autosiatki.pl/ te miśki mają. Trzeba zadzwonić. Nawet mają rexa w stronie. :D czasami, ale rzadko, wystawiają je na allegro.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

09 lis 2015, 9:43

mike_d, you made my day!

Już od dawna się za to zabieram. Wielkie dzięki za ten spis. Czy przy wymianie mógłbyś spisać, co tam wcześniej siedziało? Mam na myśli fabryczne oznaczenia żarówek i może kilka fotek, jak one wyglądały, gdzie siedziały i jak się do nich dobrać. Wiem, że mogę znaleźć w sieci instrukcję demontażu deski i zegarów, ale jeśli byłbyś w stanie zrobić krótki tutek, stricte pod kątem wymiany żarówek w NBFL, to pewnie kilka osób byłoby Ci bardzo wdzięcznych tu, na forum :)
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

09 lis 2015, 9:47

Kurcze ja wsadziłem żarówki 3W - tyle że mam NB i świeci mozno, bałbym się wsadzić 5W (jak postój), ale z drugiej strony jest regulacja mocy podświetlenie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

09 lis 2015, 15:23

Kurak pisze:http://autosiatki.pl/ te miśki mają. Trzeba zadzwonić. Nawet mają rexa w stronie. :D czasami, ale rzadko, wystawiają je na allegro.


Ha, musiałem trafić na moment kiedy nie wystawiali, bo przeryłem googla i allegro i nic nie było :)

nickesh v2.0 pisze:mike_d, you made my day!

Już od dawna się za to zabieram. Wielkie dzięki za ten spis. Czy przy wymianie mógłbyś spisać, co tam wcześniej siedziało? Mam na myśli fabryczne oznaczenia żarówek i może kilka fotek, jak one wyglądały, gdzie siedziały i jak się do nich dobrać. Wiem, że mogę znaleźć w sieci instrukcję demontażu deski i zegarów, ale jeśli byłbyś w stanie zrobić krótki tutek, stricte pod kątem wymiany żarówek w NBFL, to pewnie kilka osób byłoby Ci bardzo wdzięcznych tu, na forum :)


My pleasure ;)

Niestety, na żadnej z żarówek które wyciągnąłem nie ostał się czytelny ślad po oznaczeniach - dwie przepalone były zupełnie czarne, a dwie które jeszcze świeciły wyglądały tak (co ciekawe, z tych nieprzepalonych udało się ściągnąć kapturek bez rozrywania go - na przepalonych był przytopiony na amen):

PB092574.JPG
jeszcze z kapturkiem...


PB092575.JPG
...i bezwstydnie naga


Ponoć w ASO sprzedawany jest (był) zestaw żarówek do całego licznika za jakieś kilkaset złotych, o ile cena lekko przesadzona, to może ktoś z dojściami w którymś z serwisów może dałby radę sprawdzić oznaczenia :winner:

Co do instrukcji to cięzko dodać coś więcej do opisu revlimitera (niech mu drogi kręte będą): http://revlimiter.net/mods/nb_gauge_install.php - sama wymiana jest naprawdę banalna, wystarczy przekręcić o 45 stopni widoczne z tyłu licznika oprawki i ma się w ręku żarówkę. Mogę oczywiście porobić swoje zdjęcia, ale tam naprawdę nie ma nic do dodania (a mówię to jako osoba manualnie niepełnosprytna ;)

Coś czego się najbardziej bałem czyli wyrywanie daszka nad zegarami cięzko zepsuć, bo zatrzaski sa metalowe a nie plastikowe - trzeba tylko oprzeć się pokusie podważania (deska jest bardzo miękka), trzyma naprawde mocno -
ale ciągnąc palcami idzie to zrobić.

meewosh pisze:Kurcze ja wsadziłem żarówki 3W - tyle że mam NB i świeci mozno, bałbym się wsadzić 5W (jak postój), ale z drugiej strony jest regulacja mocy podświetlenie.


Niby też powinno działać (tym bardziej że są żarówki 2W pod te oprawki) , ale ja wolałem dać słabsze, załamałbym się gdyby licznik się nadtopił :roll:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

09 lis 2015, 16:49

Mike_d, jeszcze raz dzięki za info. Faktycznie brzmi to banalnie - zdjęcia nie będą potrzebne. Ale mam jeszcze kilka pytań :oops:

1. Kolor podświetlenia się nie zmienił (trochę/bardzo/w ogóle)?
2. Kolor podświetlenia zależy wyłącznie od koloru kapturka, czy liczniki też są barwione?
3. Nie będziesz przypadkiem dobierał się do podświetlenia konsoli środkowej? :D

Meewosh, a jak te Twoje żarówki 3W? Jak długo już z nimi jeździsz? Nic złego się nie dzieje?
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

09 lis 2015, 17:09

Nickesh ja wymieniłem wszędzie już ;)
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

09 lis 2015, 18:21

ooo, czester_, dużo roboty jest z pozostałymi (przełączniki, panel nawiewów)? Korci mnie żeby zrobić całość (zostało mi 6 dużych kapturków, a małe łatwiej dostać jakby co), ale musiałbym ruszyć też ori radio, a tam pewnie bez lutowania by się nie obyło :/

nickesh v2.0 pisze:1. Kolor podświetlenia się nie zmienił (trochę/bardzo/w ogóle)?


Zmienił się, jest teraz rubinowa czerwień (na tyle ładna, że chyba zaryzykuję włożenie dwuwatówek żeby było jaśniej :diablo: ).
W wolnej chwili zrobię zdjęcie wnętrza z widocznym ori radiem i licznikiem - kolorów to na pewno nie odda, ale różnicę powinno być widać. Imo nie gryzą się ze sobą, nawet pomimo kontrolki przebiegu która ma podświetlenie ori żarówką)

nickesh v2.0 pisze:2. Kolor podświetlenia zależy wyłącznie od koloru kapturka, czy liczniki też są barwione?


Tylko i wyłącznie kolor kapturka, licznik sam w sobie jest bezbarwny.

nickesh v2.0 pisze:3. Nie będziesz przypadkiem dobierał się do podświetlenia konsoli środkowej? :D


Zależy od odpowiedzi czestera_ :kciuk:
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

09 lis 2015, 18:33

Trochę roboty jest. Najlepiej mieć akcesoria do ściągania plastików by ich nie porysowa ć. Myślę że całość to z 4-5h roboty.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

10 lis 2015, 7:47

Czyli da się zrobić tak, żeby świeciło na bialo?! :twisted:
W tym przypadku kapturki, mimo wszystko, powinny być na żarówkach, nie? Czyli potrzebuję białych. Dostanę gdzieś takie?

Czester, 4-5h? :shock: :facepalm:
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2015, 10:31

Biało? Chyba tylkko led, i trzeba się bawić kolorem bo folia i przyciski mają różne materiały. Pozdrawiam
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
patryk_
Donator
Donator
Posty: 677
Rejestracja: 25 sie 2014, 10:52
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2015, 10:45

Panowie, w konsoli środkowej barwione są plastiki, nie ma kapturków na żarówki. Więc nie za bardzo da się zrobić białe podświetlenie konsoli...
Są:
Cradle (ND, 2018, SkyFreedom)

Focus ST (2017, :evil: family car)

Były:
Emka (NBFL 1,8, 2001, MC SPEC 1)

Karminowa (RX8, 2006. Revolution Reloaded)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2015, 10:48

Barwione są plastiki ale również są kapturki. Można pobawić się kolorem by osiągnąć taki efekt.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
ODPOWIEDZ