Głośniki / Wydech / Ciemne Światła / Koła

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

02 cze 2016, 21:47

Siemanko,
po doprowadzeniu mojej miaty do (wydaje mi się) perfekcyjnego stanu zaczynam bawić się w lekkie przeróbki... jestem laikiem i potrzebuje informacji na co zwrócić przy kupnie:

głośników - jestem fanem muzyki, jadąc 2 ulice dalej bez muzyki się nie obejdzie... chciałbym jakieś porządne głośniki, z których będę mega zadowolony. Podsuniecie dokładne modele, albo powiecie na co zwracać uwagę, żeby pasowały?

kolejną sprawą jest rura wydechowa... jedyne co od niej oczekuje to ładnego pierdzenia. Czy będzie jeden czy dwa wydechy to mnie to ni ziębi ni parzy, ma mieć piękne brzmienie.
(w sumie dziwne, ze chce, żeby fajnie chodził samochód jak gra radio, nie? no cóż :ryjezesmiechu:)

trzecią sprawą są światła.. Chciałbym, je przyciemnić, nie wiem czy najlepiej folią czy jak. Widziałem, że przednie lampy ludzie przyciemniali odsyłając do jakiejś firmy, która malowała ich środek? a tylne oraz kierunkowskazy czymś oklejali.. chciałbym nazwę sprawdzonej firmy, której mogę wysłać moje reflektory :D

teraz troche głupia sprawa :facepalm: potrzebuje namiaru na jakieś alufelgi, które będą idealnie pasowały do OEM'owego zawieszenia.. nie chce glebić miaty na razie. Jestem świeżym kierowcą i prowadzenie jej takiej jaka jest mi odpowiada :oops:
Awatar użytkownika
karol88
Posty: 255
Rejestracja: 16 maja 2014, 9:58
Model: NB
Lokalizacja: Koszalin

03 cze 2016, 9:12

Flajdzip pisze:trzecią sprawą są światła.. Chciałbym, je przyciemnić, nie wiem czy najlepiej folią czy jak. Widziałem, że przednie lampy ludzie przyciemniali odsyłając do jakiejś firmy, która malowała ich środek? a tylne oraz kierunkowskazy czymś oklejali.. chciałbym nazwę sprawdzonej firmy, której mogę wysłać moje reflektory


Spokojnie możesz pomalować wkład sam. Jest dużo tutoriali jak to zrobić.

Flajdzip pisze:kolejną sprawą jest rura wydechowa... jedyne co od niej oczekuje to ładnego pierdzenia. Czy będzie jeden czy dwa wydechy to mnie to ni ziębi ni parzy, ma mieć piękne brzmienie.


Cobalt :D ? Przegrzeb forum w dziale ZG. Znajdziesz istotne informacje.
Awatar użytkownika
bartuncio
Posty: 49
Rejestracja: 25 kwie 2016, 21:27
Model: NA
Wersja: 1.6 AD1990
Lokalizacja: Warszawa/Żoliborz

03 cze 2016, 21:11

Uwielbiam ciemne światła, które doskonale utrudniają życie innym kierowcom. No, ale jak ma być lans...

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

04 cze 2016, 0:17

karol88 pisze:
Flajdzip pisze:trzecią sprawą są światła.. Chciałbym, je przyciemnić, nie wiem czy najlepiej folią czy jak. Widziałem, że przednie lampy ludzie przyciemniali odsyłając do jakiejś firmy, która malowała ich środek? a tylne oraz kierunkowskazy czymś oklejali.. chciałbym nazwę sprawdzonej firmy, której mogę wysłać moje reflektory


Spokojnie możesz pomalować wkład sam. Jest dużo tutoriali jak to zrobić.

Flajdzip pisze:kolejną sprawą jest rura wydechowa... jedyne co od niej oczekuje to ładnego pierdzenia. Czy będzie jeden czy dwa wydechy to mnie to ni ziębi ni parzy, ma mieć piękne brzmienie.


Cobalt :D ? Przegrzeb forum w dziale ZG. Znajdziesz istotne informacje.


Oooo jak mi podpasiłeś z tym cobaltem :senkju:

bartuncio pisze:Uwielbiam ciemne światła, które doskonale utrudniają życie innym kierowcom. No, ale jak ma być lans...

Pozdrawiam
Bartek


nie wiem co Tobie Bartku utrudnia w życiu przyciemnienie wkładu lamp, ale również pozdrawiam :D
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

04 cze 2016, 7:49

Flajdzip pisze:nie wiem co Tobie Bartku utrudnia w życiu przyciemnienie wkładu lamp, ale również pozdrawiam

bardziej chyba chodziło o tył
Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

04 cze 2016, 9:38

mutra pisze:
Flajdzip pisze:nie wiem co Tobie Bartku utrudnia w życiu przyciemnienie wkładu lamp, ale również pozdrawiam

bardziej chyba chodziło o tył


ale z tyłem ja nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić, też nie do końca mi się to podoba. Ostatnio widzialem u kogoś tylne światła całe czerwone i teraz mam też na te chrapkę ;d ale nie wiem co policja na to :P
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

05 cze 2016, 8:55

zależy od człowieka. jeden się przyczepi, drugi powie ze fajna furka i dupy zawracać nie będzie. w golfie miałem przez pewien czas lampy przyciemnione domowym sposobem i kilka razy o to pytali a nawet jeden powiedział ze on to lubi takie dodatki ale jakbym trafił na jego kolegę z posterunku to mam po dowodzie.

w świetle prawa możesz mieć w samochodzie wszystko co ma homologację, a ta mają przedmioty tylko w stanie fabrycznym. wiec jeśli sobie lampy przyciemnisz sam, to homologacja idzie się gonić ;-)

ale! Żaden gliniarz nigdzie nie ma przecież wykazu części do każdego samochodu... wiec jeśli masz dobrze gadane :-) moje lampy nazwałem "ale to są oryginalne lampy hella black, o tu pan zobaczy napis HELLA, a to jest oficjalny producent lamp do golfow" ;-) i zwykle to ucinalo rozmowę bo skąd miałby wiedzieć czy to faktycznie prawda czy zmyslam. ale trzeba umieć przekonać, no i pewnie zawsze można trafić takiego którego przekonać się nie da ;-)
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
ODPOWIEDZ