Dziwny dźwięk przy podniesionym dachu

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
HDM
Posty: 183
Rejestracja: 01 cze 2015, 8:57
Model: NC FL
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

04 cze 2015, 20:17

Mam dosyć dziwny problem. Wczoraj jechałem miata z podniesionym soft topem do innego garażu w nocy więc bez dachu było by trochę zimno. Zauważyłem że przy ok 2500 obrotach. Jakiś plastik albo srobka z tyłu jakby na przy plastiku na którym leży dach jak jest złożony wpada w rezonans i wydaje dziwny Ale za to denerwujący dźwięk. Z położonym dachem problemu nie ma. Miał ktoś podobnie? Jakież sugestie ? Raz wibruje mniej lub bardziej
lupek
Posty: 45
Rejestracja: 08 cze 2010, 21:00
Lokalizacja: Warszawa

19 sie 2015, 12:54

U mojego kolegi przyczyną takich samych objawów okazał się windshot, który drgając stukał w pałąk.
Myszon
Posty: 197
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:11
Model: NC
Lokalizacja: Poznań / Wiry / Wlkp
Kontakt:

19 sie 2015, 13:46

jest jeszcze jedna opcja, u mnie objaw był taki, że jak przejeżdżałem przez poprzeczne nierówności to miałem odgłosy luźnego plastiku i sobie to stukało. Po demontażu plastikowej ściany za fotelami (ten element ze schowkami) okazało się że rynna do której chowa się dach ma taką pod spodem plastikową podpórkę na środku która opiera się o blachę (nad zbiornikiem paliwa) - ja podłożyłem tam kawałek gąbki i problem się rozwiązał
ODPOWIEDZ