Dziwny pisk/zgrzyt przy gwałtownym starcie

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

pucha
Posty: 35
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:18
Lokalizacja: Poznań

26 mar 2015, 0:53

Mam problem z gwałtownym startem z jedynki, zwłaszcza gdy dopiero odpaliłem i wszystko jest zimne. Przy ruszeniu zamiast boksowania kół mam pisk/zgrzyt przez co nie mam dobrego zrywu. Problem mam od ponad roku, gdy się pojawił po wymianie silnika z 1.6 na 1.8. Wymieniłem sprzęgło, a później nawet skrzynie wraz ze wszystkimi chyba możliwymi łożyskami. Po tej wymianie wydawało mi się, że problem minął, ale po 5000 km mam to samo.

Przed wymianą silnika na 1.8 i montażem torsena przez 10.000 km nie odczułem tego problemu.
Gdy auto jest na chodzie od 15-20 minut dźwiękowego problemu już nie mam, ale mam wrażenie, że madzia ma delikatnego muła. Nie ukrywam, że mam ciężką nogę wiec mogę coś nadmiernie zużywać, tzn coś więcej niż tylko paliwo :)

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Pedi
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, 16:11
Model: NB
Wersja: 1.6 '98
Lokalizacja: Warszawa

30 mar 2015, 6:24

Może problemem jest butowanie na zimnym silniku? Coś się skopsało i teraz przymula.
Co do dźwięku, mi stuka dyfer przy ruszaniu/przyśpieszaniu po hamowaniu silnikiem i się tym nie przejmuję(ale to nie torsen), może ma luzy i coś tam tak reaguje. Bo olej w nim jest? ;) (taki, jaki zaleca producent).
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

30 mar 2015, 10:45

To ja ci każe wstać wyra od razu i zapitalaj sprintem na 400m, 0 rozgrzewki, zobaczymy czy ci nic nie będzie zgrzytać. Na zimnym się nie butuje... :kciukdol:
Obrazek
pucha
Posty: 35
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:18
Lokalizacja: Poznań

10 kwie 2015, 12:09

I mnie opierdzielili :)))) Nie butuje od razu na zimnym, tylko np. chcę wyjechać z garażu podziemnego po nachyleniu i muszę zwiększyć obroty do np. 2.5k. Pisk mam wrażenie jest co raz bardziej słyszalny i przypomina pisk opon, jednak wydobywa mi się z okolicy skrzyni a nie spod kół.
ODPOWIEDZ