Uchwyt na telefon

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

20 gru 2016, 10:08

Davcio pisze:Kupiłem ten http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html
Szyby się trzyma super, Telefon też wydaje się być trzymany wystarczająco mocno ;)

Jednak wygląda to mało elegancko no i nie trzyma się deski. Trzeba mocować do szyby


Mam taki uchwyt i bez problemu trzyma się deski. Polecam.
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

20 gru 2016, 19:51

GGoworek pisze:Jest taki plastik w granulkach, nazywa się Polymorph, który po zalaniu wrzątkiem robi się miękki i można go lepić jak plastelinę. Kupiłem jakiś zwykły uchwyt na szybę z dobrym trzymaniem, a żona ulepiła mi z tych granulek mocowanie które z jednej strony jest wyprofilowane pod konsolę, a z drugiej ma kulkę na której siedzi uchwyt. Całość pomalowałem na czarno i wkręciłem na śruby (poprzedni właściciel miał w konsoli uchwyt do CB i zostały dziury które wykorzystałem), ale równie dobrze można to np przykleić.

Mógłbyś pokazać jak to wygląda? :)
GGoworek
Posty: 78
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

21 gru 2016, 8:27

Pirat pisze:Mógłbyś pokazać jak to wygląda? :)


Może jakoś perfekcyjnie nie wygląda, ale funkcjonalnie jest bardzo dobrze, a jak ktoś jest zdolniejszy manualnie to pewnie też wyjdzie lepiej :-)

z przodu resized.jpg

z boku resized.jpg
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

21 gru 2016, 11:45

możesz pokazać foto gdzie to przyczepiłeś?
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
GGoworek
Posty: 78
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

21 gru 2016, 12:35

Davcio pisze:możesz pokazać foto gdzie to przyczepiłeś?
Ten uchwyt jest montowany na takie ramię, które z jednej strony ma przyssawkę do szyby, a z drugiej plastikową kulkę, mniej więcej jak to. To co ja dorobiłem to płytka przykręcona do konsoli z wystającą taką samą kulką na którą założyłem uchwyt tak jak normalnie. Na drugim zdjęciu które wrzuciłem widać gdzie jedno wchodzi w drugie.
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

21 gru 2016, 15:57

Ja mam u siebie dwa takie:

http://allegro.pl/uchwyt-do-smartfona-t ... 51093.html

Montaż bezinwazyjny - gumowa łapka wsuwana w nawiew - w każdej chwili można go zdemontować i nie zostaje żaden ślad. Można go obracać o 360 stopni. Dałem sobie dwa, bo w pozycji poziomej przy jednym czasem na dziurach telefon mi się przekręcał, a tak mam w jednym nawiewie jeden, w drugim drugi i jest elegansio. Cena też przystępna. Środkowych nawiewów i tak nigdy nie używam :)

Polecam :senkju:
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 gru 2016, 15:59

manfredmaniek pisze:
Davcio pisze:Kupiłem ten http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html
Szyby się trzyma super, Telefon też wydaje się być trzymany wystarczająco mocno ;)

Jednak wygląda to mało elegancko no i nie trzyma się deski. Trzeba mocować do szyby


Mam taki uchwyt i bez problemu trzyma się deski. Polecam.
Mój się w końcu połamał, ale żeby tego dokonać potrzebny był dziki zlot w Suwałkach, gdzie goniliśmy Yoozefa po bezdrożach. Drugi połamał się na MMC. Ale mam trzeci i wciąż działa ok. Skoro one są po 6 zł, to można sobie je co roku wymieniać ;)
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

05 sty 2017, 14:27

Davcio pisze:i z tych magnesów Wam nie spada przy ostrej jeździe?



mam od conamniej roku sprawdza sie znakomicie. Trzeba tylko pamiętać aby blaszke na telefonie przykleić dokładnie na środku telefonu, ponieważ jak się jeździ na nawigacji z telefonem w pozycji poziomej to wtedy może nie trzymać pionu. Ja na SIII rewelacja nie odpada, ale już kolega ma honora 5.5' i mu odpada, jest za ciężki.
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

05 sty 2017, 14:35

offthe pisze:ja mam ten:
http://allegro.pl/magnetti-uchwyt-do-te ... 76311.html
tej konkretnej firmy, magnetti. Ja nie chcialem mieć uchwytu na szybie żeby mi miejsca nie zabierał, bo mnie to drażni, tak samo jak draznią mnie takie uchwyty w schowku.
Ten mam w dupowozie i jest rewelacyjny. Nie widać go, nie zajmuje miejsca, nie przeszkadza, nie jest tandetny. Najważniejsze jest jednak to, że telefon jest stabilny, i nie lata. Ze swojej strony bardzo polecam.

Jako, że nie ma róży bez kolców, to powiem, że to jest uchwyt na jeden telefon. Jak ktoś chce używać drugi, albo w drugim aucie, to podejrzewam, że musi kupić drugi magnes, nie wiem, czy sprzedają osobno elementy.



tu chyba za tarczę kapitana taka cena, normalnie ok 2 dolców kosztuje na ali. a taką tarczę można wydrukować na drukareczce za darmochę :)
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

05 sty 2017, 16:45

Też mam magnetyczny polecam, wytrzymał TP :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

06 sty 2017, 19:01

Chyba musze kupić jednak magnetyczny...
Zmieniłem telefon na taki z zakrzywionym ekranem i trochę mi go szkoda ściskać tak mocnym uchwytem... Który zamówić najlepiej?
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

06 sty 2017, 19:11

Davcio pisze:Który zamówić najlepiej?


Trudno mi się odnieść do innych produktów, nie miałem z nimi do czynienia.
Mam taki: http://allegro.pl/uniwersalny-uchwyt-magnetyczny-do-telefonu-360-i6539056919.html

Jak na razie nie narzekam. :)
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

06 sty 2017, 19:27

radek77 pisze:tu chyba za tarczę kapitana taka cena

Nie wiem, kupiłem taki, bo kolega który się tym trudni, testował już kilka i stwierdził, że jest najlepszy spośród tych wszystkich, w tym również tym z ali za kilka dolców. W balona mnie nie robi, i faktycznie trzyma jak głupi, i nie szkoda mi bylo tych pieniedzy. Oczywiście mógłbym kupić taki za kilka dolców, czekać miesiąc, potem kupić inny.. a na końcu i tak pewnie kupiłbym ten.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

09 sty 2017, 12:31

Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

10 sty 2017, 22:30

zamówione ;)
Teraz muszę pomyśleć gdzie to przymocować
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
ODPOWIEDZ