Uchwyt na telefon

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

18 gru 2014, 22:09

Pewnie nie ten dział, ale spróbuję.

Jakie macie patenty na mocowanie telefonu w aucie? Próbowałem jeździć trochę z uchwytem przyklejanym do szyby, ale dużo zasłania i mi nie pasuje.

Jak się rozglądałem po aucie, to widziałbym telefon albo obok radia, z którejkolwiek strony, albo gdzieś pomiędzy zegarami a nawiewami środkowymi. Tylko nie mam pomysłu jak go tam umocować. Nie jestem jakoś przywiązany do tej myśli - każda alternatywa może być dobra.

W innych autach zazwyczaj miałem uchwyt przyklejony do szyby po prawej stronie środkowego lusterka - ale w Maździe przy takim ustawieniu zabiera mi to za dużo widoczności.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 gru 2014, 23:06

Jak dobrze go ustawisz, w miarę nisko, to nic nie zasłania (jest poniżej linii maski). No, przynajmniej u mnie tak jest, a nie dotykam jeszcze głową sufitu :>
Sam natomiast mam cięższą rozkminkę. Gdzie dać tablet? :E
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

18 gru 2014, 23:51

Ja zawszę daję na krótkim uchwycie - w ten deseń - http://www.universalcarmountholder.com/ ... _stand.jpg - za daszkiem od zegarów po prawej, tak nisko jak się da i tak blisko daszka jak się da. telefon oczywiście poziomo. Nie zasłania nic i jest w tej samej strefie co zegary. :)
ols
Donator
Donator
Posty: 671
Rejestracja: 29 lip 2013, 13:27
Model: NA
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

19 gru 2014, 0:05

Używam / próbuję używać uchwytu "wkręcanego" w slot na płytę CD. Pionowo jest tak sobie (jeśli jest podłączone ładowanie, to zahaczam o wtyczkę dźwignią), poziomo akceptowalnie.
daxxx
Donator
Donator
Posty: 226
Rejestracja: 08 maja 2013, 8:24
Model: NB MSM
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

19 gru 2014, 7:53

Możesz też kupić uchwyt który przyklejasz do deski rozdzielczej, wtedy możliwości umiejscowienia jest więcej.
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2653
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

19 gru 2014, 9:51

Osobiście polecam przeze mnie sprawdzony choć może troszkę cenowo przesadzony ale wart zastanowienia taki uchwycik....
http://flavour-design.pl/158,uniwersalny-uchwyt-samochodowy-iottie-easy-one-touch-2.html

iOttie to amerykański producent, który od wielu lat jest liderem na światowym rynku uchwytów samochodowych. Cieszy się coraz większą popularnością oraz uznaniem wśród konsumentów.

iOttie Easy One Touch 2 – najnowszy model uchwytu samochodowego firmy iOttie, który posiada wszystkie standardowe funkcje i zapewnia bezpieczne, uniwersalne oraz funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich smartfonów. Podobnie jak jego poprzednicy, One Touch i One Touch XL, oparty jest na opatentowanej technologii firmy ułatwiającej funkcję blokowania za jednym dotknięciem oraz bardzo mocnego żelu, dzięki któremu mocowanie uchwytu nie stanowi żadnego problemu.
Ponadto, opracowano nową, dwuetapową dźwignię, która sprawia, że można zamocować uchwyt w dowolnym miejscu, na dowolnej powierzchni i na dowolnej wysokości.
Pierwsza pozycja może być stosowana na płaskich i gładkich powierzchniach, natomiast druga przystosowana jest do tekstur szorstkich, chropowatych, które wymagają większej przyczepności.
Easy One Touch 2 oferuje również „teleskopowe ramię”, które rozciąga się o 2 dodatkowe cale, aby zapewnić użytkownikowi jeszcze więcej opcji wyświetlania oraz korzystania z urządzenia podczas jazdy. Zaprojektowany tak, aby nie zakłócać dostępu do interfejsów oraz dolnych portów.
Uchwyt jest niezwykle inteligentny, funkcjonalny i nieograniczony.

Wyposażony w obrotowy klips 360' umożliwia komfortowe użytkowanie z telefonu w każdej sytuacji, a zdejmując uchwyt iOttie z jednej powierzchni, wystarczy włożyć przyssawkę pod wodę, aby móc korzystać z niego ponownie w innym miejscu.

Odpocznij podczas jazdy i pozwól pracować iOttie Easy One Touch 2!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I nie jest to żadna reklama kolegi sklepu czy jakiś spam, proszę tak tego nie traktować a tylko i wyłącznie jako podpowiedź dobrze wykonanego i pomocnego uchwytu....
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, 9:54 przez Peecer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 gru 2014, 9:52

W Kropce bardzo dobrze sprawdza mi się ten uchwyt: http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html. Jest dosyć popularny. Na allegro jest ich dużo (żeby nie było, że reklamuję tę konkretną aukcję). W sumie to wyszło, że mam trzy takie. Mają świetną przyssawkę. Nie ma opcji, żeby spadła, nawet na dziurach i wertepach. Przyklejam je do szyby, na środku, jak najniżej się da. To opcja tylko telefon ułożony poziomo. Na Poznańskim Pożegnaniu Lata widziałem, że ktoś miał w NBFL telefon w tym samym miejscu na takim samym uchwycie, ale przyklejonym nie do szyby, tylko do tapicerki, u góry, pomiędzy nawiewami. Normalnie by mnie to zdziwiło, ale ta przyssawka naprawdę mocno trzyma.

Obrazek
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

19 gru 2014, 11:15

Wow, ale odzew. To forum jest genialne.
nickesh pisze:Gdzie dać tablet?
Proste: W rękach pasażerki albo w bagażniku :)
Kurak pisze:telefon oczywiście poziomo.
I tu jest wyzwanie. Nie dość, że preferuję ustawienie poziome, to jeszcze mój telefon ma wejście na ładowarkę od dołu. Żeby nie masakrować kabla od ładowarki, uchwyt muszę przykelić mniej więcej na środku szyby :/
ols pisze:Używam / próbuję używać uchwytu "wkręcanego" w slot na płytę CD. Pionowo jest tak sobie (jeśli jest podłączone ładowanie, to zahaczam o wtyczkę dźwignią), poziomo akceptowalnie.
Nie zachęciłeś ;)
daxxx pisze:Możesz też kupić uchwyt który przyklejasz do deski rozdzielczej, wtedy możliwości umiejscowienia jest więcej.
Brzmi sensownie. Jakieś przykłady? Moje google-fu mnie dziś zawodzi, znajduję tylko wersje uchwytów na przyssawki plus przyklejany krążek. Wg opinii odpada to dużo częściej, niż uchwyt mocowany na szybę.
Peecer pisze:Osobiście polecam przeze mnie sprawdzony choć może troszkę cenowo przesadzony ale wart zastanowienia taki uchwycik....
http://flavour-design.pl/158,uniwersaln ... uch-2.html
Cena mocarna, ale jeśli połowa z tego co piszą jest prawdą, to może być interesujące. Bardzo trzeszczy na nierównościach bez zamontowanego telefonu? Ta dolna część przytrzymująca telefon lata na boki za każdym razem, czy da się ją ustawić bardziej na stałe?
nickesh pisze:W Kropce bardzo dobrze sprawdza mi się ten uchwyt: http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html.
Da radę wkładać w to telefon jedną ręką? W porównaniu do tego uchwytu, który wrzucił Peecer cena poraża w drugą stronę ;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 gru 2014, 11:24

szy pisze:Da radę wkładać w to telefon jedną ręką? W porównaniu do tego uchwytu, który wrzucił Peecer cena poraża w drugą stronę ;)
Niestety nie. Tzn. ja sam opanowałem dziwną technikę, ale staram się unikać i nie polecam ;] Jak wcześniej pisałem, kupiłem trzy taki uchwyty. W cenach od 19 do 49 zł. Wszystkie są identyczne. Nie warto przepłacać. IMHO, sprawdź ten. Po taniości. Jak Ci nie podejdzie - inwestuj w inny. Jak ze wszystkim ;]
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2653
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

19 gru 2014, 12:34

szy - Cena mocarna, ale jeśli połowa z tego co piszą jest prawdą, to może być interesujące. Bardzo trzeszczy na nierównościach bez zamontowanego telefonu? Ta dolna część przytrzymująca telefon lata na boki za każdym razem, czy da się ją ustawić bardziej na stałe?

Owszem jest cena "High UP" i pewnie bym nie kupił ale przemawiało za nim możliwość jego ustawień i osobiście może mam uszkodzony słuch ale nie stwierdzam, żadnych skrzypień czy trzasków.... Na szybie trzyma jak szatan ale sprawdzę przy jakiejś okazji na desce....
A co masz na myśli pisząc - "dolną część latającą na boki?" Jak masz całe ramię wysunięte to na "kocich łbach" troszkę trzęsie ale to dla mnie normalne..... :lol:
koucz
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:12
Lokalizacja: Białystok

20 gru 2014, 10:00

Ja chcicalem zamocowac telefon jak najblizej radia i mam ten model z dwiema wymiennymi koncowkami:

http://allegro.pl/rewelacyjny-uchwyt-sa ... 86211.html

Trzyma sie doslownie wszystkiego i daje nieograniczona ilosc konfiguracji, drogo ale warto :p
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

20 gru 2014, 10:33

Ja polecam docięte Gecko w schowku obok zegara - patent sprawdza się całkiem dobrze (chociaż pewnie duże komórki tam nie wlezą).
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
daxxx
Donator
Donator
Posty: 226
Rejestracja: 08 maja 2013, 8:24
Model: NB MSM
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

20 gru 2014, 16:06

koucz pisze:Ja chcicalem zamocowac telefon jak najblizej radia i mam ten model z dwiema wymiennymi koncowkami:

http://allegro.pl/rewelacyjny-uchwyt-sa ... 86211.html

Trzyma sie doslownie wszystkiego i daje nieograniczona ilosc konfiguracji, drogo ale warto :p


Mam ten sam i też polecam.
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

20 gru 2014, 16:16

Fajne to jest. Można tak sobie dziabnąć nad daszedk od zegarów, i zapodać jakiś MSdroid czy cóś. Fajne!

Obrazek jeszcze jak ten uchwyt jest u mnie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/622 ... .24.28.jpg - tak dla potomnych, skoro Tobie nie pasuje :)

A może wygodniej by było dać w ogole ten fon po lewej stronie przy słupku? Dużo taksiarzy tak ma, musiałbyś tylko dłuższy kabelek zorganizować, i można go elegancko puścić tak żeby nie przeszdzadzał.
kszyhoo
Posty: 23
Rejestracja: 17 lis 2013, 11:25
Lokalizacja: Mazury, Niemcy

21 gru 2014, 14:31

A ja mam tak...
Załączniki
tel2.jpg
tel.jpg
patryk_
Donator
Donator
Posty: 677
Rejestracja: 25 sie 2014, 10:52
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

22 gru 2014, 9:04

jak się odczepi kiedyś, to zabije Ci pasażera ;)
Są:
Cradle (ND, 2018, SkyFreedom)

Focus ST (2017, :evil: family car)

Były:
Emka (NBFL 1,8, 2001, MC SPEC 1)

Karminowa (RX8, 2006. Revolution Reloaded)
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

22 gru 2014, 10:25

a ja mam na magnesie nad nawiewem, koło włącznika awaryjnych świateł.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 gru 2014, 11:02

patryk_ pisze:jak się odczepi kiedyś, to zabije Ci pasażera ;)
Eeeee tam. Nie zdąży zanim tablica rejestracyjna utnie pasażerowi głowę :E
slawek549
Posty: 220
Rejestracja: 26 wrz 2010, 12:18
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

23 gru 2014, 2:13

Może to nie jest jakieś super rozwiązanie, ale blaszka odpowiednio wygięta i przykręcona miedzy
deskę a panel(osłonę centralną) i do nie mocujemy jaki chcemy uchwycik.
Załączniki
DSC_8842.JPG
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

13 gru 2016, 18:41

nickesh v2.0 pisze:W Kropce bardzo dobrze sprawdza mi się ten uchwyt: http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html. Jest dosyć popularny. Na allegro jest ich dużo (żeby nie było, że reklamuję tę konkretną aukcję). W sumie to wyszło, że mam trzy takie. Mają świetną przyssawkę. Nie ma opcji, żeby spadła, nawet na dziurach i wertepach. Przyklejam je do szyby, na środku, jak najniżej się da. To opcja tylko telefon ułożony poziomo. Na Poznańskim Pożegnaniu Lata widziałem, że ktoś miał w NBFL telefon w tym samym miejscu na takim samym uchwycie, ale przyklejonym nie do szyby, tylko do tapicerki, u góry, pomiędzy nawiewami. Normalnie by mnie to zdziwiło, ale ta przyssawka naprawdę mocno trzyma.

Obrazek


Możesz podpowiedzieć czy lepiej wziąć dokladnie to co wrzuciłeś czy może np. http://allegro.pl/bardzo-mocny-uchwyt-s ... 99587.html z "pokrętłem zaciskającym"

Jazda z dużym telefonem i twardym zawiasem powoduje ciągłe odpadanie uchwytu od szyby lub wypadanie telefonu z uchwytu i chcialbym kupić coś mocnego
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

13 gru 2016, 18:50

Ja mam ten sam co Nickesh, dość twardy zawias i nic nie odpada. Na aliexpress dałem za to chyba 6zl i jest najlepszy jaki miałem. Telefon mocuje pionowo po lewej stronie kierowcy
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

13 gru 2016, 23:36

Tak samo dobrze trzymała ta przyssawka, jak uchwyt miałem zamontowany na środku kokpitu, między nawiewami właśnie.
Awatar użytkownika
lukasjogabonito
Posty: 132
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:37
Model: NB FL
Lokalizacja: Pel/Bdg

14 gru 2016, 18:20

Miałem już kilka uchwytów na szybę i zawsze odpadały niestety. Tym razem zdecydowałem się na uchwyt w slocie CD. O taki:

Obrazek

Jak ktoś nie ma mp3 to trzeba zdejmować zeby wymienic plyte - oprócz tego bardzo solidny;)
www.vizdesign.pl - wizualizacje wnętrz
Awatar użytkownika
DoM1N
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2015, 8:22
Model: Inny

19 gru 2016, 13:12

Przyklejony magnes (pod nawiewem), czysto i minimalistycznie.
Wada jest taka, że do telefonu musisz mieć przyklejone kółko z czarnej blachy.

Obrazek
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

19 gru 2016, 14:25

ja mam ten:
http://allegro.pl/magnetti-uchwyt-do-te ... 76311.html
tej konkretnej firmy, magnetti. Ja nie chcialem mieć uchwytu na szybie żeby mi miejsca nie zabierał, bo mnie to drażni, tak samo jak draznią mnie takie uchwyty w schowku.
Ten mam w dupowozie i jest rewelacyjny. Nie widać go, nie zajmuje miejsca, nie przeszkadza, nie jest tandetny. Najważniejsze jest jednak to, że telefon jest stabilny, i nie lata. Ze swojej strony bardzo polecam.

Jako, że nie ma róży bez kolców, to powiem, że to jest uchwyt na jeden telefon. Jak ktoś chce używać drugi, albo w drugim aucie, to podejrzewam, że musi kupić drugi magnes, nie wiem, czy sprzedają osobno elementy.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

19 gru 2016, 16:24

i z tych magnesów Wam nie spada przy ostrej jeździe?
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
Awatar użytkownika
Davcio
Posty: 203
Rejestracja: 28 lut 2016, 15:42
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Łódź

19 gru 2016, 18:16

Kupiłem ten http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-un ... 83060.html
Szyby się trzyma super, Telefon też wydaje się być trzymany wystarczająco mocno ;)

Jednak wygląda to mało elegancko no i nie trzyma się deski. Trzeba mocować do szyby
Srebrny Szatan vel Family Car :)
viewtopic.php?f=22&t=21187
henorek
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48
Model: NB FL
Wersja: 1.8VVT '02
Lokalizacja: Warszawa

20 gru 2016, 7:58

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 80053.html

Ja mam coś takiego przyklejone pod radiem (2din) pomiędzy pokrętłem stacji a głośności. Trzyma się rewelacyjnie, bardzo solidnie wykonany i daje spore mozliwosci, zwłaszcza, że mam spory telefon i mocowanie go na szybie za bardzo przeszkadzało (Xiaomi Mi5S Plus)
GGoworek
Posty: 78
Rejestracja: 23 cze 2015, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

20 gru 2016, 9:17

Dość długo nie mogłem znaleźć porządnego uchwytu na deskę rozdzielczą (bo nie chciałem na szybę) i w końcu dorobiłem własny :-)

Jest taki plastik w granulkach, nazywa się Polymorph, który po zalaniu wrzątkiem robi się miękki i można go lepić jak plastelinę. Kupiłem jakiś zwykły uchwyt na szybę z dobrym trzymaniem, a żona ulepiła mi z tych granulek mocowanie które z jednej strony jest wyprofilowane pod konsolę, a z drugiej ma kulkę na której siedzi uchwyt. Całość pomalowałem na czarno i wkręciłem na śruby (poprzedni właściciel miał w konsoli uchwyt do CB i zostały dziury które wykorzystałem), ale równie dobrze można to np przykleić.

Jak do tej pory sprawdza się super. Zastanawiam się tylko czy przy upałach 35+ mi to nie odpłynie, ale na razie wytrzymało jeden taki dzień bez problemów.
ODPOWIEDZ