Ciężkie odpalanie - Rozrusznik

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

THX911
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2014, 11:18
Model: NA
Wersja: 1.6 115KM 1993
Lokalizacja: TST
Kontakt:

31 paź 2014, 9:36

Ostatnio miałem problem z odpalaniem Mazdy, po kilku dniach stania w garażu nie chciała zakręcić. Alternator jakiś miesiąc temu regenerowałem, akumulator nowy Panasonic żelowy. Stwierdziłem że pewnie mi gdzieś coś prąd zżera. Tak też się okazało, strzał w dziesiątkę a raczej w pobór 1A co powodowało rozładowanie akumulatora dość szybko. Okazało się że głośniczek który ktoś przede mną zamontował do ostrzegania o zostawionych światłach który piszczy po otwarciu drzwi pobiera takie ilości prądu na wyłączonym silniku. Szybkie cięcie i po problemie. Pobór wrócił do wartości 0.1A co już jest normalnym wynikiem.

I teraz przejdę do sedna sprawy :)

Kiedy podładowywałem akumulator i odpalałem auto pod podpiętym prostownikiem, silnik odpalił od jednego zakręcenia :) normalnie musi zakręcić 3 -4 razy za nim odpali. Wiem że teraz akumulator, alternator i wiązkę mam dobrą. Jak sprawdzić jakość działania rozrusznika ? Zmierzyłem maksymalny pobór przy odpalaniu auta, który wyniósł 7.73A.
Jak bardzo powinien obciążać rozrusznik akumulator podczas odpalania ?
Czy to jest normalny wynik czy wskazuje już na zużycie rozrusznika ?
Może mierzył ktoś z Was taki pobór albo może w swojej NA 1.6 zmierzyć dla porównania :)
Obrazek
koro13
Posty: 455
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:18
Model: NC
Lokalizacja: łeba

01 lis 2014, 18:24

podlaczam sie do pytania
Robertus
THX911
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2014, 11:18
Model: NA
Wersja: 1.6 115KM 1993
Lokalizacja: TST
Kontakt:

05 gru 2014, 18:12

Problem u mnie stał się prostszy niż myślałem :) Padł akumulator. O ile V trzymał to nie miał mocy A żeby odpalić...
Aku wymieniony, kręci jak szalony.
Co do pomiarów to nie patrzcie na nie bo dokonałem ich miernikiem który nie miał możliwości zmierzenie A na prądzie stałym.
Także do zamknięcia.
Obrazek
ODPOWIEDZ