Mx 5 nieznana wtyczka pod autem

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

damianjanek
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:29

01 lip 2014, 20:44

Witam jestem nowym nabywcą maxdy mx 5 NA eunos ostatnio położyłem się pod autem i dojrzałem po środku auta z wiązki która idzie na tył auta jedna kostke/wtyczke 2 pinową która poprostu sobie wisi :) Chciałbym się od was dowiedzieć cóż to za kostka jest i od czego :D Z góry dziekuję za pomoc
Robert
Posty: 889
Rejestracja: 11 lip 2013, 21:46
Model: Inny
Wersja: 0.9 Turbo
Lokalizacja: Warszawa

01 lip 2014, 20:46

Cześć,
Wrzuć zdjęcie wtyczki + pokaż skąd wychodzi - pomożemy.
Na pewno nie jest to USB od radia, nikt nie wozi mp3 pod autem. 8-)
Milo
Donator
Donator
Posty: 371
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:18
Model: NA
Wersja: '90
Lokalizacja: Warszawa

01 lip 2014, 20:56

może przeciwmgielne kiedyś było w tylnym zderzaku?
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

01 lip 2014, 21:10

Milo pisze:może przeciwmgielne kiedyś było w tylnym zderzaku?


Albo jakieś jarzeniówki fana Need for Speed :)
Obrazek
damianjanek
Posty: 5
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:29

01 lip 2014, 22:56

Osz kurcze :D Musze przynać że bardzo miło i fajnie to forum działa :D Pierwszym moim autem była i jest honda civic tak tez bylem zapisany na forum ckpl lecz tam na odp jaka kolwiek trzeba bylo czekac po 3 dni minimum plus najczesciej to byly odrazu odpowiedzi ze aaa taki temat juz byl poszukaj itp. :/ No ale przechodząc do rzeczy to owszem mam światło przeciwmgielne po środku w zderzaku i ono nie trybi wiec może to i ono by było heh :D A powiedzcie mi, bo dopiero zaczynam poznawać to auto i dowiadywac sie po mału np. dzieki wam info na jego temat powiedzcie mi w mx5 NA eunos 91r 1,6l była tylko jedna sąda lambda czy może więcej? :) No i czy wynik spalania 12-13l przy dosc spokojnej jezdzie to nienazbyt dużo przy mieszanym cyklu jazdy troszke autostrada troszke miasto? Bo coś strasznie dużo mi chla ten mały potworek heh :) Dziekuje wam za chęć pomocy jak to wlaśnie powinno wyglądać a nie chęć nabicia postów jak to na innych forach bywa :)
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

02 lip 2014, 1:49

12-13 to całkiem sporo. Jak był robiony wydech to może ktoś zepsuł sondę lambda (u mnie jest jedna, za kolektorem, ale NA '96). Masz przestawiony zapłon? Jak bardzo spokojna jazda? Kiedy zmienialeś olej? Jak go dusisz na bardzo niskich obrotach to faktycznie może więcej spalić, 10l/100 to jest już w miarę normalne, a w trasie da się zrobić koło 7-8 (a chodzą plotki, że ktoś zrobił koło 6). Sam takie wyniki 7-8 ostatnio u siebie widziałem nawet.
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

02 lip 2014, 12:35

wynik 7,3 na trasie przy dwóch osobach i wypełnionym bagażniku to bylo max co udało mi się osiągnąć, 10l to standard, a 12-13 to wg mnie za dużo. Zimą 12 bierze na krótkich odcinkach, więc..lambda albo przepływka. Tylko w moim przpadku.. świece padły po 20 tysiącach i mialem nagar na nich, więc podejrzewam jeszcze u siebie lambdę, ale narazie sobie daje z tym spokój.
Aha.. jeszcze jedno.. jak kupiłem auto to też paliło mi 12 litrów, bo nie potrafiłem i nie chciałem się nauczyć jeździć nim normalnie :D
A ta wtyczka hm.. o ile dobrze kojarzę, to kabel od przeciwmgłowego szedł do bagażnika, a nie pod autem
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
autopaga
Posty: 3342
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:37
Lokalizacja: Szczecin

02 lip 2014, 14:36

Jeżeli dokładnie pośrodku auta to czujnik biegu jałowego albo czujnik wstecznego. Zobacz czy świeci Ci się wsteczne światło, a czujnik biegu jałowego można sprawdzić z czujnikiem sprzęgła bo te kable się łączą.
ODPOWIEDZ