Sprężyny Eibach Pro Kit - kilka pytań

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
meo87
Posty: 327
Rejestracja: 30 kwie 2013, 17:45
Model: NC
Wersja: NC
Lokalizacja: Nowy Sącz

20 mar 2014, 21:06

Niby temat na forum był wałkowany 478x a ja szukam i szukam i nie mogę znalejść informacji, które mnie interesują. Jeśli jest gdzieś taki wątek to proszę o linka i temat do zamknięcia, jeśli nie ma to proszę o informację.

Odwiedzam stronę Eibach Polska, wczytuję Mazda MX5 NB, ukazują się sprężyny -25mm. Wszystko ok ale dochodzą słuchy, że faktycznie te sprężyny obniżają więcej czego bym nie chciał więc moje pytanie do ludzi, którzy mieli doczynienia z tymi springami, czy obniżają one tak jak podaje producent czy więcej?

http://www.eibach.pl/eibach-mazda-mx-5-ii-(nb)-e5530-140-pi-1665.html
wojteq
Posty: 351
Rejestracja: 18 sty 2013, 6:31
Lokalizacja: Katowice

21 mar 2014, 7:30

Nie wiem jak w NB, ale w NC według katalogu ma siąść 30-35 mm (http://www.eibach.pl/eibach-mazda-mx-5- ... -1666.html) a moja pojechała w dół dokładnie 40 mm.
grzes pisze:Wiesz do czego to służy? JA wiem ze nie wiesz(...) Człowieku, żebym ja się z Tobą kłócił o takie sprawy to musisz jeszcze spędzić w garażu i internecie pare tysięcy godzin na skrupulatnym uczeniu się tego, czego się w garażu i internecie nauczyć nie da (...)Na żywo, zweryfikujemy kto ma jakie zaplecze merytoryczne(...) bo ja nie mam nic Tobie do udowodnienia...
reVskY
Posty: 21
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:32
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo

30 mar 2014, 2:31

Tak naprawdę sam producent napisal:
W zależności od wersji silnikowej, skrzyni biegów, wyposażenia i tolerancji producenta auta, wartości obniżenia mogą odbiegać o parę mm od wartości wskazanych w niniejszym katalogu.


Ja, po zalożeniu u siebie ProKita zmierzylem -35mm.
Obrazek
nozder
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2014, 11:38

03 kwie 2014, 12:38

ma ktoś taki zestaw w NBFL?
jakieś foto... wartości po montażu?
daj mu na zimnym!
ODPOWIEDZ