zapach z aku

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

10 mar 2008, 20:17

Od jakiegoś czasu zastanawiałem sie dlaczego po 2-3 dniach nie używania auta kiedy do niego wsiadam to czuje taki jakiś dziwny zapach. Tak sie złożyło że coś mi sie obiło o uszy że czasami aku parują i idąc tym tropem ustaliłem że zapaszek pochodzi właśnie od akumulatora. Zdjołem tapicerke i zauważyłem że obok aku jest kawałek jakiegoś wężyka który wchodzi sobie w podłoge bagażnika. To trzeba jakoś podłączyć? Tylko jak, gdzie bo za bardzo nie widze takiej opcji... Na tej małej belce obok aku było też troszke białego nalotu który wytarłem.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

02 kwie 2008, 22:44

quench pisze:Zdjołem tapicerke i zauważyłem że obok aku jest kawałek jakiegoś wężyka który wchodzi sobie w podłoge bagażnika. To trzeba jakoś podłączyć? Tylko jak, gdzie bo za bardzo nie widze takiej opcji...


W załączniku są wrysowane między innymi rurki do odprowadzania oparów
z aku...

Pozdr
Załączniki
rurkiaku.JPG
rurkiaku.JPG (82.9 KiB) Przejrzano 697 razy
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

03 kwie 2008, 6:53

Bylem na wizji lokalnej u quencha i akumulator nie jest standardowy i nie ma odpowietrzenia jak w przypadku panasonic'a. Obstaje, ze zapach nie pochodzi z akumulatora.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

03 kwie 2008, 8:36

no to szukamy dalej... :)
ODPOWIEDZ