Bzyczek

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

zbir
Posty: 44
Rejestracja: 19 cze 2007, 21:57
Lokalizacja: Wawa

19 cze 2007, 22:19

Witam czy wie ktoś może gdzie znajduje sie głośnik od bzyczka, który włącza sie po włożeniu kluczyka do stacyjki w miacie NA gdy drzwi są otwarte? Jest to cholernie denerwujące i wolalbym sie tego pozbyc :wink:

W ogole to ci hameryknie jacyś dziwni są - bzyczy na otwartych drzwiach a nie bzyczy na zostawionych swiatłach... :shock:

Pozdrawiam

Zbir
Adi
Posty: 105
Rejestracja: 17 mar 2007, 19:20
Lokalizacja: Hiszpania

20 cze 2007, 0:14

zbir pisze:W ogole to ci hameryknie jacyś dziwni są - bzyczy na otwartych drzwiach a nie bzyczy na zostawionych swiatłach... :shock:


japończycy też nie są ok - u mnie bzyczy jak pas nie zapięty , ale na światła też nic nie ma :???:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2007, 11:54 przez demol, łącznie zmieniany 1 raz.
kempi
Posty: 49
Rejestracja: 26 kwie 2007, 4:44
Lokalizacja: USA, Chicagoland
Kontakt:

20 cze 2007, 6:49

W mojej hamerykanieckiej NB bzyczy od kluczy i swiatelek tyz!

Zdejmij pokrywe pod kierownica i odepnij wtyczke z dwoma cienkimi przewodami przy stacyjce - powinno zrobic sie cicho.

Jesli zrobi sie ciemno, albo silnik nie zapali - pomyliles wtyczki. :lol:
Kempi
zbir
Posty: 44
Rejestracja: 19 cze 2007, 21:57
Lokalizacja: Wawa

20 cze 2007, 15:08

dzieki, wieczorkiem sprobuje to zrobić. Ciekawe czy gdybym do tej wtyczki w stacyjce poprowadził kabelki od wlacznika swiateł to czy by zaczelo bzyczec na zostawionych swiatlach :?: Spróbuje i dam znac, mam nadzieje ze nic nie spale :wink:
zbir
Posty: 44
Rejestracja: 19 cze 2007, 21:57
Lokalizacja: Wawa

21 cze 2007, 14:25

bez sensu gadam, przeciez te kable od stacyjki służą do wykrycia czy kluczyk jest włożony a nie od włączania bzyczka. Trzeba by poryc gdzieś indziej, ale na razie nie mi sie nie chce.

Póki co wtyczke odłączyłem i jest cisza, dzieki za pomoc kempi.

Pozdr
zbir
Posty: 44
Rejestracja: 19 cze 2007, 21:57
Lokalizacja: Wawa

25 cze 2007, 10:07

A jednak nie bez sensu, na www.miata.net znalazłem prosty patent jak przerobić bzyczek drzwi na bzyczek swiateł: wystarczy złączyć kabelki: niebiesko-żółty z dwupinowej kostki idącej do stacyjki z czarno-czerwonym znajdującym sie w kostce wpinanej do pokretła regulacji podswietlenia zegarów.

Gra i buczy:-)


wiecej szczegółów tutaj: http://www.miata.net/garage/buzzer.html

Pozdro
ODPOWIEDZ