Mocowanie rejestratora.

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 562
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

09 lip 2018, 21:31

Jakie macie na to patenty? Wczoraj na Ułężu widziałem masę różnych - brakowało chyba tylko osoby siedzącej w miejscu soft topu z kamerą : D

Mój sposób z mocowaniem za oryginalny rollbar NC nie wypalił - od wstrząsów na wideo robi się niedobrze. Ramię chyba było zbyt mało sztywne i się mega trzęsło...

Myślę nad wstawieniem (ściągalnej) rurki między wystającymi elementami rollbara NC... próbował ktoś? Albo może wstawienie rurki (20-30cm?) z większą płytką, mocowanej na trytki, ale tylko od strony pasażera?
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

09 lip 2018, 23:02

jass robił uchwyt do go pro mocowany zamiast daszka przeciwsłonecznego. Do nb, nie wiem czy jest do NC
Bukos
Posty: 319
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:56
Lokalizacja: Września

10 lip 2018, 17:49

Ja mam własnej roboty, coś takiego.
Załączniki
IMG_20180710_142342.jpg
IMG_20180710_142342.jpg (739.36 KiB) Przejrzano 1403 razy
IMG_20180710_142349.jpg
IMG_20180710_142349.jpg (744.36 KiB) Przejrzano 1403 razy
Bukos
Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 562
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

10 lip 2018, 18:54

No i całkiem ładne. Obraz jest stabilny? Masz jakieś próbki z nierównego toru?

Też coś takiego chcę wyczarować, tylko brakuje mi tej poprzeczki. Mam już plan, jak to ogarnąć.
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
Bukos
Posty: 319
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:56
Lokalizacja: Września

11 lip 2018, 14:12

ace pisze:No i całkiem ładne. Obraz jest stabilny? Masz jakieś próbki z nierównego toru?

Też coś takiego chcę wyczarować, tylko brakuje mi tej poprzeczki. Mam już plan, jak to ogarnąć.


Jak na razie tylko testowałem po mieście bo od tygodnia mam to mocowanie, wcześniej miałem na kasku. Obraz jest stabilny, nie ma się do czego przyczepić, może trochę pomaga to, że kamera ma stabilizację obrazu.
Bukos
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

11 lip 2018, 16:52

Ja tylko dodam od siebie że ważnym elementem jest guma :) Ramię właśnie nie może być super sztywne, bo wtedy całe drgania dostaje kamera.

Z kawałkiem gumy pod mocowaniem standardowe plastikowe mocowanie do gopro (rzeźba ze złączek) i kamera w wersji 3+ dawało radę zamocowane do rury klatki w BMW E36.

Jakieś filmiki tu np. https://www.youtube.com/channel/UCmijww ... oSqPXBdMMg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 562
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

11 lip 2018, 18:20

Ooo widzisz, i to jest ciekawa wskazówka. Spróbuję gdzieś wsadzić coś do amortyzacji.
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

11 lip 2018, 22:56

Znalazłem 'obok' wątek o mocowaniu kamerek sportowych na potrzeby trakdejów i innych takich, ale to trochę inny problem.
Ja mam problem ze zwykłym wideorejestratorem. Mam dod-a ls460w, który na fabrycznej przyssawce trzęsie się niesamowicie. Jednym z efektów tego jest oczywiście kwestia jakości obrazu, ale dtugi problem to to, że przy odrobinę bardziej nierównej drodze nagrania automatycznie oznaczają się jako read-only z powodu wzbudzenia czujnika przeciążeniowego (mimo ustawienia go na najniższą czułość).
I teraz pytanie czy coś się da z tym zrobić.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

11 lip 2018, 22:59

Przykleić do szyby. Ssawkowe mocowania nawet w RX8 się nie sprawdzały. Twarde zawieszenie oznacza sztywne mocowanie rejestratora. Ewentualnie możesz go oprzeć o deskę, ale chyba nie o to chodzi.

Podobnie zresztą jest z mocowaniami do telefonu.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

12 lip 2018, 7:23

dmk pisze:Przykleić do szyby. Ssawkowe mocowania nawet w RX8 się nie sprawdzały. Twarde zawieszenie oznacza sztywne mocowanie rejestratora. Ewentualnie możesz go oprzeć o deskę, ale chyba nie o to chodzi.

Podobnie zresztą jest z mocowaniami do telefonu.

Poszekej, ale przyklejenie nie będzie jeszcze sztywniejsze? I nie będzie przez to jeszcze bardziej telepać?
Bo w sumie o przymocowaniu 'od spodu' (na przykład za ekranem) zacząłem się zastanawiać.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

12 lip 2018, 12:34

Nie wiem jak ostro jeździsz i po jakim wyrypie ale sam mam rejestrator zamontowany na przyssawce na szybie i jest spoko (stabilizacja obrazu oczywiście jest potrzebna - bez tego nie ma cudów, gimballa byś potrzebował).

Jakbyś szukał inspiracji jak kabelek schować:

http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=26596&p=462367#p462367
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

12 lip 2018, 12:50

TerminatorPi pisze:
dmk pisze:Przykleić do szyby. Ssawkowe mocowania nawet w RX8 się nie sprawdzały. Twarde zawieszenie oznacza sztywne mocowanie rejestratora. Ewentualnie możesz go oprzeć o deskę, ale chyba nie o to chodzi.

Podobnie zresztą jest z mocowaniami do telefonu.

Poszekej, ale przyklejenie nie będzie jeszcze sztywniejsze? I nie będzie przez to jeszcze bardziej telepać?
Bo w sumie o przymocowaniu 'od spodu' (na przykład za ekranem) zacząłem się zastanawiać.


Będzie. I o to chodzi. To, co widzisz na obrazie jako drgania to właśnie wibracje, w które wpada Twoje mocowanie. Im sztywniej będzie przymocowane do szyby, tym stabilniejszy będzie obraz z rejestratora.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

19 lip 2018, 20:12

mike_d pisze:Nie wiem jak ostro jeździsz i po jakim wyrypie ale sam mam rejestrator zamontowany na przyssawce na szybie i jest spoko (stabilizacja obrazu oczywiście jest potrzebna - bez tego nie ma cudów, gimballa byś potrzebował).

No niestety, mój dod nie ma stabilizacji. Inna sprawa, że ls330 w dupowozie daje spokojnie radę bez niej, a w Dyzi trzęsie jak cholera.

O właśnie, jak po polsku nazywa się ta złodziejka do bezpieczników? Bo myślałem o podłączeniu się na stałe do wyprowadzeń do gniazda pod nogami u pasażera (bo samo gniazdo jest gówniane i wtyk się nie trzyma), ale w ND to zawiłe, bo instalacja do gniazda przechodzi przez moduł klimy.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

19 lip 2018, 20:43

Ja mam nieco inny patent. Power bank z pass trough i QC. Nie rozładuje akumulatora, a pełen starcza na dobrych kilka godzin nagrywania.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

19 lip 2018, 22:12

TerminatorPi pisze:O właśnie, jak po polsku nazywa się ta złodziejka do bezpieczników? Bo myślałem o podłączeniu się na stałe do wyprowadzeń do gniazda pod nogami u pasażera (bo samo gniazdo jest gówniane i wtyk się nie trzyma), ale w ND to zawiłe, bo instalacja do gniazda przechodzi przez moduł klimy.


Przejsciówka do skrzynki bezpieczników - tu masz jakiś losowy przykład: https://allegro.pl/przejsciowka-do-skrzynki-bezpiecznikow-fuse-viofo-i7220425917.html


dmk pisze:Ja mam nieco inny patent. Power bank z pass trough i QC. Nie rozładuje akumulatora, a pełen starcza na dobrych kilka godzin nagrywania.


Też dobry patent, gdzie schowałeś power bank?

Co do smart boxa - byłem sceptyczny co do zabezpeczenia przed rozładowaniem akumulatora ale dla testu zostawiłem kamerkę właczoną (z ustawionym automatycznym wyłączeniem po 12h) i nie ruszałem auta przez ponad tydzień (urlop) - odpaliła bez zająknięcia więc zdaje się działać jak obiecali.
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

19 lip 2018, 22:17

mike_d pisze:
TerminatorPi pisze:O właśnie, jak po polsku nazywa się ta złodziejka do bezpieczników? Bo myślałem o podłączeniu się na stałe do wyprowadzeń do gniazda pod nogami u pasażera (bo samo gniazdo jest gówniane i wtyk się nie trzyma), ale w ND to zawiłe, bo instalacja do gniazda przechodzi przez moduł klimy.


Przejsciówka do skrzynki bezpieczników - tu masz jakiś losowy przykład: https://allegro.pl/przejsciowka-do-skrzynki-bezpiecznikow-fuse-viofo-i7220425917.html


dmk pisze:Ja mam nieco inny patent. Power bank z pass trough i QC. Nie rozładuje akumulatora, a pełen starcza na dobrych kilka godzin nagrywania.


Też dobry patent, gdzie schowałeś power bank?

Co do smart boxa - byłem sceptyczny co do zabezpeczenia przed rozładowaniem akumulatora ale dla testu zostawiłem kamerkę właczoną (z ustawionym automatycznym wyłączeniem po 12h) i nie ruszałem auta przez ponad tydzień (urlop) - odpaliła bez zająknięcia więc zdaje się działać jak obiecali.


Smart box jest dobra opcja, ale kosztuje za dużo jak na to, co sobą reprezentuje. Powerbank jest wciśnięty tam, gdzie w poprzednich generacjach był schowek, między deskę a dmuchawę wentylatora. Prąd idzie z ładowarki QC w zapalniczce, a dodatkowe porty USB doprowadziłem do schowka tylnego, gdzie wydaje mi się, ze jest naturalne miejsce na telefon.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

19 lip 2018, 22:18

Spoko :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

05 wrz 2018, 8:10

No i przez zupełny przypadek odkryłem, że zrobiłem sobie problem na własne życzenie. :facepalm:
Rejestrator ostatnio zaczął mi coś zachowywać się dziwnie (losowo przestawał nagrywać), więc stwierdziłem, że zamienię z dupowozowym i sprawdzę czy to coś zmieni.
I okazało się, że dupowozowy nie trzęsie. Przy okazji przeglądałem jakieś stare nagrania i okazało się, że kiedyś też nie trzęsło.
Podmieniłem zatem rejestrator z powrotem na dyziowy, ale tym razem z uchwytem, i okazało się, że też nie trzęsie.
Zatem musiałem byłem w którymś momencie bezwiednie podmienić uchwyty (w Dyzi mam LS470W, w dupowozie LS330W). Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale najwyraźniej muszą się czymś różnić. :kciukdol:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

06 wrz 2018, 17:15

Mi tez wpadł rejestrator w ręce .
Na razie go przykleiłem a podleczyć chce do światełka kabinowego na gorze za pomocą tego :
https://allegro.pl/konwerter-dc-dc-12v- ... 60985.html
Jak zadziała dam znać
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

06 wrz 2018, 17:28

Mam coś podobnego. Po prostu działa.
ODPOWIEDZ