Nakładki na nadkola, poszerzenie ?

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gaijin
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2015, 9:01
Model: NB FL
Wersja: Welurowa Koza
Lokalizacja: Kielce

05 kwie 2016, 8:28

Witam, szukałem, nie znalazłem. :omgomg: :bang:

Będę potrzebował jakoś poszerzyć nadkola bo po zakupie nowych alu (JR18 16x8J ET25) będzie raczej wystawać :P tzn tak mówi strona (willtheyfit) choć dopóki nie założę kół, nie zobaczę jak to wygląda :P. Planuję obniżyć auto i ogólnie pokombinować też z zawieszeniem ale w chwile obecnej prawie mi się fundusze skończyły.

I tu pytanie mieliście takie problemy przy zakupie tego typu felg? Jak sobie z tym poradziliście ?:P
Doginanie i poszerzenie blachy nie wchodzi w grę, bo dopiero co robiłem cała blacharkę i te cienkie warstwy szpachli od razu popękają ;l .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gaijin
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2015, 9:01
Model: NB FL
Wersja: Welurowa Koza
Lokalizacja: Kielce

05 kwie 2016, 8:31

A, zapomniałem napisać, dzwoniłem do KMPARTS z tym pytaniem i jest coś takiego ale jeszcze tego nie sprowadzali więc napisałem maila i czekam na odpowiedź ale cena pewnie będzie na tyle ciekawa, że prędzej wyrwę nakładki z lanosa i przykleję taśmą :D
Galazka
Donator
Donator
Posty: 1091
Rejestracja: 09 wrz 2014, 10:26
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

05 kwie 2016, 10:06

A nie wejdą bez poszerzenia na seryjne zawieszenie? ewentualnie rolowanie
Mx-5 NB 1.6 Evolution Orange - Pomarańczka
Mx-5 NB 1.6 MMC Spec - Gruz
Busterek
Donator
Donator
Posty: 376
Rejestracja: 07 wrz 2015, 11:41
Model: Inny
Wersja: Chwilowo BezMX
Lokalizacja: Gdańsk

05 kwie 2016, 10:46

Gaijin pisze:Będę potrzebował jakoś poszerzyć nadkola bo po zakupie nowych alu (JR18 16x8J ET25) będzie raczej wystawać

Będzie idealnie bez żadnej rzeźby :twisted:
Pozdro
Marcin
wojtek_a
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2015, 21:56
Model: NB FL
Wersja: 1,8l
Lokalizacja: Warszawa

05 kwie 2016, 11:09

Wg mnie powinny wejść na styk. Zerknij sobie na kropkę Nickesha. Jego (a w zasadzie w tej chwili już moje :mrgreen: ) OZy wg willtheyfit są schowane o 17,4mm głębiej niż Twoje felgi. Jeśli będą nawet wystawały, to minimalnie. Ew. możesz trochę skorygować negatywami :)
Ja w piątek będę zakładał letnie opony na wspomniane OZy więc mogę pomierzyć czy dodatkowe 17,4mm się zmieści w nadkolach.
Busterek
Donator
Donator
Posty: 376
Rejestracja: 07 wrz 2015, 11:41
Model: Inny
Wersja: Chwilowo BezMX
Lokalizacja: Gdańsk

05 kwie 2016, 11:40

Ja u siebie z przodu mam 8J ET co prawda 34 ale jest tam na pewno więcej miejsca niż te 9mm.
Na tyle co prawda ET 30 ale za to 9J i jest na równi z budą. Auto stoi niżej niż seria.
Zerknij sobie u mnie,są tam zrobione foty i widać jak to siadło ;)
Pozdro
Marcin
Awatar użytkownika
Gaijin
Posty: 34
Rejestracja: 07 gru 2015, 9:01
Model: NB FL
Wersja: Welurowa Koza
Lokalizacja: Kielce

05 kwie 2016, 12:24

Hmm wygląda to bardzo fajnie, no nic poczekam aż przyjdą, założę 205/45/16 i zobaczę jak to wyjdzie, co najwyżej obniżę ile się da na serii, zrobię negatyw jeśli będzie trzeba i zbieżność :P, a jak skończę wrzucę kilka fotek bo na razie łysa :P stockowe 15" enkei'a mam tak zjechane, że na myjce bezdotykowej odleciał plaster o średnicy 3" wokół wentylka xD dramat.

Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ